Seko mums Šodien saziedoti jau 8,684.50 €

Latvijas - Ukrainas mikroķirurģijas attīstība

10 dienas, kuras pārvērtušās 5 mēnešos! Tieši tik ilgu laiku Ukrainā palīdzību sniedz Latvijas izcilais mikroķirurgs Olafs Libermanis. Ikdienas darbs paiet sniedzot praktisku palīdzību karā ievainotajiem aizstāvjiem. Glābtas cilvēku dzīvības, dota iespēja uz labāku dzīves kvalitāti, saglabātas rokas un atjaunotas to funkcijas. Paralēli ārstnieciskajam darbam, tiek veikta jauno speciālistu apmācība, lai latviešu ārsti varētu atgriezties savā dzimtenē.

Izmantojot Brūču klīnikas/Hand and Reconstructive Team (HRT) aprīkojumu un iekrātos materiālus, pašu līdzekļus, pateicoties sponsoriem un Ukrainas Bruņoto spēku atbalstam, uz Kijivas Galvenā militārā klīniskā hospitāļa bāzes ir izveidota medicīniska vienība smagas rokas traumas ārstēšanai. Vienības Catastrophic Hand Unit ārsti nodarbojas ar īpaši smagu rokas traumu ārstēšanu, intensīvi pielietojot mikroķirurģiju. Vienība nodrošina palīdzību Hospitāļa pacientiem, bet tāpat dodas pēc izsaukuma uz citām militārajām un civilajām slimnīcām. Ukrainas konfliktam turpinoties nepieciešamība pēc palīdzības smagas rokas traumas pacientiem saglabāsies. Karadarbībai atvirzoties no Kijivas, nākas vairāk sastapties ar novēlotiem gadījumiem. Novēlotu gadījumu ārstēšana ir tehniski grūtāka un ilgstošāka. Ukrainas armijas medicīnas dienesta vadība tikai pakāpeniski sāk apzināties rokas ievainojumu savlaicīgas un pareizas ārstēšanas nozīmi. Karadarbībai izbeidzoties Ukrainā paredzams liels skaits invalīdu, kuriem būs nepieciešamas rekonstruktīvas operācijas invaliditātes novēršanai vai mazināšanai. Brūču klīnikas/HRT/Brūču un izgulējumu apvienības uzsāktais palīdzības projekts ir ilgtermiņa pasākums, kas palīdzēs kaut vai daļēji risināt šīs problēmas.

Lai ārstu vienība turpinātu darboties, nepieciešams atjaunot instrumentu parku, jo sākot darboties ārsti strādāja ar ļoti pieticīgu aprīkojumu, kura ap 30 % veidoja Padomju laika ražojuma instrumenti, daļa pagājušā gadsimta 80. un 90. gados tika izgatavota rūpnīcā VEF un Neredzīgo biedrībā. Kaut gan pateicoties sponsoru un ziedotāju atbalstam, ir iegādātas vairākas būtiskas ierīces, instrumentu parks kopumā ir novecojis un daļēji izsmēlis savus atjaunošanas resursus. Izbraukuma operācijās nepieciešami papildus instrumenti, nepieciešams neliels, mobils mikroskops (esošais mobilā mikroskopa modelis iegādāts 2011.gadā un ir noņemts no ražošanas, tam nav paredzēts darbs ķirurgam kopā ar asistentu). Ārstu komanda saskaras ar to, ka visi speciālisti ir militārpersonas, tātad praktiski jebkurā brīdī var tikt iekļauti mobilo hospitāļu sastāvā, sarežģījot ikdienas palīdzības sniegšanu vienībā. Mērķis ir nodrošināt stabilu un apmācītu speciālistu komandu, Eiropas Rekonstruktīvās mikroķirurģijas skola (Reconstructive Microsurgery European School (RMES) atbalsta šos pasākumus, vairāki, tai skaitā vadošie speciālisti (Marco Innocenti, Jaume Masia) pieteikušies ierasties, operēt Kijivā un apmācīt jaunos speciālistus. Bet, tam trūkst stabilas komandas, tiek meklēti speciālisti, ko apmācīt un, kas varētu nodrošināt nepārtrauktu vienības darbus turpmāk Ukrainā.

Nepieciešamās izmaksas:

  • instrumentu parka nomaiņa: 14 757,16 EUR
  • Dermatoms (ierīce ādas transplantātu ņemšanai), ādas transplantātu perforators: 16 333 EUR
  • mobilais mikroskops ķirurgam un asistentam: 66 630 EUR
  • pneimatiskie spēka instrumenti (urbis, zāģis kauliem utml): 23 933 EUR

Projekts ievietots portālā 21.07.2022

Projekts noslēgts 07.10.2022

Ziedot.lv par ziedojumiem neietur nekādu komisijas vai starpniecības maksu. Visa ziedotā nauda 100% apmērā nonāk paredzētajam mērķim. Ziedot.lv administratīvās izmaksas netiek segtas no Jūsu ziedojuma.

Citi aktuāli projekti

Palīdzība Emīlam Prokofjevam

Palīdzība Reinim Ķerim

Ukrainas māja Latvijā

Atkārtota palīdzība Marutai Castrovai

Par mums

Ziedot.lv ir labdarības organizācija, kas darbojas kopš 2003.gada, sniedzot iespēju privātpersonām un uzņēmumiem palīdzēt līdzcilvēkiem. Ziedot.lv piedāvā ērti un droši ziedot rūpīgi izraudzītiem un pārbaudītiem labdarības projektiem, sekot līdzi projektu virzībai un būt pārliecinātiem, ka ziedojums sasniegs mērķi.


Ziedojumu statistika

Šogad

1 739 651.94 €