Seko mums Šodien saziedoti jau 169.00 €

Kalniem pāri. Atbalsts sērojošiem bērniem 2022

“Kad avārijā nositās mans tētis, es vēl ilgi kāpnēs dzirdēju viņa soļus… Man likās, ka tūlīt atvērsies durvis un atkal atskanēs: “Čau, susuri, vai tēti gaidījāt?” Bet tā nekad nenotika… Un tajā rītā mēs sastrīdējāmies. Kaut es nebūtu bijis dusmīgs uz tēti, tad varbūt tas nemaz nebūtu noticis… mamma naktīs neraudātu un mēs visi vēl būtu kopā…”

Tuva cilvēka zaudējums ir milzīgs pārdzīvojums. Īpaši, ja to nākas piedzīvot bērnam vai pusaudzim. Mēs, pieaugušie, ne vienmēr spējam tikt galā ar bēdām, trauksmi, bailēm, vainas sajūtu… Zaudējot mammu, tēti, brāli vai māsu, vai citu dzīvē ļoti nozīmīgu tuvinieku, dažādas emocijas pārdzīvo arī bērns. Ir svarīgi viņam palīdzēt saprast notikušo, sniegt atbalstu un drošību, ļaut izdzīvot sēras – tā dodot iespēju kļūt stiprākam.

Līdzīgi kā kalnos kāpēji pāri ledājiem dodas viens otra pavadībā, arī sērās cilvēkam vajadzīgs ceļabiedrs, kas saprot, uzklausa un iedrošina. “Kalniem pāri” komanda – psihologi, psihoterapeiti un citi speciālisti – rūpējas, lai bērns nepaliktu viens savās sērās. Atbalstu individuālās konsultācijās var saņemt gan uzreiz, gan ilgāku laiku pēc tuvinieka nāves, taču programmas grupu nodarbībās visvērtīgāk piedalīties ir 0,5-2 gadus pēc notikuma.

“Kalniem pāri” atbalstu grupu nodarbībās vai individuālās konsultācijās saņem ģimene kopumā. Bērnam veidojas droša atbalsta sistēma, un ģimenē tiek veicināts veselīgs sērošanas process, kliedējot vientulību un aizspriedumus un stiprinot to grūtību pārvarēšanā. Lasīt sīkāk par programmu šeit.

Pašlaik, ņemot vērā COVID-19 pandēmijas ierobežojumus, nodrošinām individuālas konsultācijas (vienam cilvēkam vidēji 10x), bet vēlāk paredzam atsākt arī grupu nodarbības. Lai atbalstu sērās saņemtu vismaz 80 bērni un pieaugušie, nepieciešami 17 000 eur. Programmu īsteno Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācija.

Atbalstot programmu “Kalniem pāri”, jūs palīdzēsiet bērniem visgrūtākajā dzīves brīdī!

#AtbalstsNVO #ACFLatvia #AIFLatvia #ActiveCitizensFund #EEAgrantsLatvia #CilvekosIrSpeks

Projekts ievietots portālā 30.03.2021

Projekts noslēgts 22.12.2021

Ziedot.lv par ziedojumiem neietur nekādu komisijas vai starpniecības maksu. Visa ziedotā nauda 100% apmērā nonāk paredzētajam mērķim. Ziedot.lv administratīvās izmaksas netiek segtas no Jūsu ziedojuma.

Citi aktuāli projekti

Sandra Kalniete aicina – gaismu un siltumu ukraiņiem!

Ukrainas bēgļu atbalstam

Atkārtota palīdzība Jeļenai Boļševičai

Atbalsta grupas Ukrainas cilvēkiem

Par mums

Ziedot.lv ir labdarības organizācija, kas darbojas kopš 2003.gada, sniedzot iespēju privātpersonām un uzņēmumiem palīdzēt līdzcilvēkiem. Ziedot.lv piedāvā ērti un droši ziedot rūpīgi izraudzītiem un pārbaudītiem labdarības projektiem, sekot līdzi projektu virzībai un būt pārliecinātiem, ka ziedojums sasniegs mērķi.


Ziedojumu statistika

Šogad

412 007.35 €