Follow us Today has already donated 2,869.00 €

Kalniem pāri. Atbalsts sērojošiem bērniem 2022

“Kad avārijā nositās mans tētis, es vēl ilgi kāpnēs dzirdēju viņa soļus… Man likās, ka tūlīt atvērsies durvis un atkal atskanēs: “Čau, susuri, vai tēti gaidījāt?” Bet tā nekad nenotika… Un tajā rītā mēs sastrīdējāmies. Kaut es nebūtu bijis dusmīgs uz tēti, tad varbūt tas nemaz nebūtu noticis… mamma naktīs neraudātu un mēs visi vēl būtu kopā…”

Tuva cilvēka zaudējums ir milzīgs pārdzīvojums. Īpaši, ja to nākas piedzīvot bērnam vai pusaudzim. Mēs, pieaugušie, ne vienmēr spējam tikt galā ar bēdām, trauksmi, bailēm, vainas sajūtu… Zaudējot mammu, tēti, brāli vai māsu, vai citu dzīvē ļoti nozīmīgu tuvinieku, dažādas emocijas pārdzīvo arī bērns. Ir svarīgi viņam palīdzēt saprast notikušo, sniegt atbalstu un drošību, ļaut izdzīvot sēras – tā dodot iespēju kļūt stiprākam.

Līdzīgi kā kalnos kāpēji pāri ledājiem dodas viens otra pavadībā, arī sērās cilvēkam vajadzīgs ceļabiedrs, kas saprot, uzklausa un iedrošina. “Kalniem pāri” komanda – psihologi, psihoterapeiti un citi speciālisti – rūpējas, lai bērns nepaliktu viens savās sērās. Atbalstu individuālās konsultācijās var saņemt gan uzreiz, gan ilgāku laiku pēc tuvinieka nāves, taču programmas grupu nodarbībās visvērtīgāk piedalīties ir 0,5-2 gadus pēc notikuma.

“Kalniem pāri” atbalstu grupu nodarbībās vai individuālās konsultācijās saņem ģimene kopumā. Bērnam veidojas droša atbalsta sistēma, un ģimenē tiek veicināts veselīgs sērošanas process, kliedējot vientulību un aizspriedumus un stiprinot to grūtību pārvarēšanā. Lasīt sīkāk par programmu šeit.

Pašlaik, ņemot vērā COVID-19 pandēmijas ierobežojumus, nodrošinām individuālas konsultācijas (vienam cilvēkam vidēji 10x), bet vēlāk paredzam atsākt arī grupu nodarbības. Lai atbalstu sērās saņemtu vismaz 80 bērni un pieaugušie, nepieciešami 17 000 eur. Programmu īsteno Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācija.

Atbalstot programmu “Kalniem pāri”, jūs palīdzēsiet bērniem visgrūtākajā dzīves brīdī!

#AtbalstsNVO #ACFLatvia #AIFLatvia #ActiveCitizensFund #EEAgrantsLatvia #CilvekosIrSpeks

The Project is placed online on: 30.03.2021

Project completed 22.12.2021

Ziedot.lv for donations does not charge any commissions or brokerage fees. All the donated money reaches 100% for its intended purpose. Ziedot.lv administrative costs not covered by your donations.

Other topical projects

Palīdzība Emīlam Prokofjevam

Help Infants and Toddlers Grow!

For Oncology Patients

Palīdzība Viesturam Veisam

About us

Ziedot.lv is a charity organization founded in 2003 with the mission to channel individual and business donations to people in need. Ziedot.lv is offering a safe, easy and transparent way to support carefully verified and selected charity projects, to follow-up their progress and be sure your donation has reached the goal.


Donation Statistics

This year

1 487 485.95 €