Seko mums Šodien saziedoti jau 169.00 €

Grāmatu starts 2022

Albertam Einšteinam pieder doma: “Ja vēlaties, lai jūsu bērni izaug gudri, lasiet viņiem priekšā pasakas. Ja gribat, lai viņi būtu vēl gudrāki, lasiet vēl vairāk pasaku”.

Mīloši vecāki saviem bērniem cenšas iedot visu – iespējas, drošību, labklājību, padomu, atbalstu. Viena no vērtīgākajām lietām, ko vecāki var sniegt, ir izglītība. Pirmie soļi uz zināšanām sākas ar grāmatu pasaules atklāšanu. Durvis uz to ved arī caur bibliotēkām. Nav iespējams ar grāmatām iepazīstināt pārāk agri, bērni kļūst par lasītājiem vecāku klēpī.

“Grāmatu starts” ir par to, lai, turoties pie rokas vecākiem, bērni dotos uz pirmo tikšanos ar bibliotēku un atklātu to kā bagātību krātuvi. Katra grāmata palīdz iepazīt sevi pasaulē un pasauli sevī. Tomēr Latvijas bērnu vidū lasīšana nav populāra, interese par grāmatām samazinās, lasītprasme pasliktinās. Ne visiem bērniem mājās ir plašs grāmatu klāsts. Bibliotēkas joprojām ir vienīgās vietas, kur grāmatas pieejamas bez maksas.

"Grāmatu starts" uzrunā 3–4 gadus vecus mazuļus un viņu vecākus, rada interesi par grāmatām un lasīšanu, aizraujošās nodarbībās iepazīstina ģimenes ar bibliotēku kā bērniem interesantu, radošu un attīstošu vidi. Projekta mērķis ir gudri nākotnes lasītāji un lai grāmatas būtu pieejamas ikvienam bērnam, neatkarīgi no ģimenes sociālās un finansiālās situācijas.

Pateicoties ziedojumiem, katrs mazais lasītājs bibliotēkā saņems “Grāmatu starta” komplektu – bilžu lasāmgrāmatiņu, mugursomiņu, mīļlietiņu un izzinošu brošūru vecākiem. Tas atgādinās par bibliotēku, motivēs tajā atgriezties un turpināt lasīt.

Jaunā lasītāju paaudze veidos gudru, konkurētspējīgu un veiksmīgu nākotnes Latviju!

Projektu īsteno Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrība.

#AtbalstsNVO #ACFLatvia #AIFLatvia #ActiveCitizensFund #EEAgrantsLatvia #CilvekosIrSpeks

Projekts ievietots portālā 15.04.2021

Projekts noslēgts 31.12.2022

Ziedot.lv par ziedojumiem neietur nekādu komisijas vai starpniecības maksu. Visa ziedotā nauda 100% apmērā nonāk paredzētajam mērķim. Ziedot.lv administratīvās izmaksas netiek segtas no Jūsu ziedojuma.

Citi aktuāli projekti

Palīdzība Viktorijai Diļevkai

Palīdzība sirmgalvjiem

STOPIFY

Uzzināt vairāk

Atkārtota palīdzība Elitai Puķītei

Par mums

Ziedot.lv ir labdarības organizācija, kas darbojas kopš 2003.gada, sniedzot iespēju privātpersonām un uzņēmumiem palīdzēt līdzcilvēkiem. Ziedot.lv piedāvā ērti un droši ziedot rūpīgi izraudzītiem un pārbaudītiem labdarības projektiem, sekot līdzi projektu virzībai un būt pārliecinātiem, ka ziedojums sasniegs mērķi.


Ziedojumu statistika

Šogad

412 007.35 €