Follow us Today has already donated 1,439.26 €

Grāmatu starts 2022

Albertam Einšteinam pieder doma: “Ja vēlaties, lai jūsu bērni izaug gudri, lasiet viņiem priekšā pasakas. Ja gribat, lai viņi būtu vēl gudrāki, lasiet vēl vairāk pasaku”.

Mīloši vecāki saviem bērniem cenšas iedot visu – iespējas, drošību, labklājību, padomu, atbalstu. Viena no vērtīgākajām lietām, ko vecāki var sniegt, ir izglītība. Pirmie soļi uz zināšanām sākas ar grāmatu pasaules atklāšanu. Durvis uz to ved arī caur bibliotēkām. Nav iespējams ar grāmatām iepazīstināt pārāk agri, bērni kļūst par lasītājiem vecāku klēpī.

“Grāmatu starts” ir par to, lai, turoties pie rokas vecākiem, bērni dotos uz pirmo tikšanos ar bibliotēku un atklātu to kā bagātību krātuvi. Katra grāmata palīdz iepazīt sevi pasaulē un pasauli sevī. Tomēr Latvijas bērnu vidū lasīšana nav populāra, interese par grāmatām samazinās, lasītprasme pasliktinās. Ne visiem bērniem mājās ir plašs grāmatu klāsts. Bibliotēkas joprojām ir vienīgās vietas, kur grāmatas pieejamas bez maksas.

"Grāmatu starts" uzrunā 3–4 gadus vecus mazuļus un viņu vecākus, rada interesi par grāmatām un lasīšanu, aizraujošās nodarbībās iepazīstina ģimenes ar bibliotēku kā bērniem interesantu, radošu un attīstošu vidi. Projekta mērķis ir gudri nākotnes lasītāji un lai grāmatas būtu pieejamas ikvienam bērnam, neatkarīgi no ģimenes sociālās un finansiālās situācijas.

Pateicoties ziedojumiem, katrs mazais lasītājs bibliotēkā saņems “Grāmatu starta” komplektu – bilžu lasāmgrāmatiņu, mugursomiņu, mīļlietiņu un izzinošu brošūru vecākiem. Tas atgādinās par bibliotēku, motivēs tajā atgriezties un turpināt lasīt.

Jaunā lasītāju paaudze veidos gudru, konkurētspējīgu un veiksmīgu nākotnes Latviju!

Projektu īsteno Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrība.

#AtbalstsNVO #ACFLatvia #AIFLatvia #ActiveCitizensFund #EEAgrantsLatvia #CilvekosIrSpeks

The Project is placed online on: 15.04.2021

Project completed 31.12.2022

Ziedot.lv for donations does not charge any commissions or brokerage fees. All the donated money reaches 100% for its intended purpose. Ziedot.lv administrative costs not covered by your donations.

Other topical projects

Stand With Ukraine

Palīdzība Evitai Kalniņai

Make a Child's Dream Come True!

Palīdzība Diānai Boļšakovai

About us

Ziedot.lv is a charity organization founded in 2003 with the mission to channel individual and business donations to people in need. Ziedot.lv is offering a safe, easy and transparent way to support carefully verified and selected charity projects, to follow-up their progress and be sure your donation has reached the goal.


Donation Statistics

This year

2 059 674.60 €