Seko mums Šodien saziedoti jau 169.00 €

Glābsim Latvijas suņus!

Latvijā pēdējo 2 gadu laikā apstiprināti vairāk nekā 200 iepriekš reti diagnosticētas slimības gadījumi suņiem. Šai slimībai raksturīga barības vada paplašināšanās (megaesphagus) un paliekoši nervu traucējumi, kuru dēļ daudzi suņi jau ir miruši. Līdz šīm pētījumos savāktie dati liecina, ka saslimšanai varētu būt saistība ar barības DOGO izbarošanu suņiem - vairāk nekā 90% no slimajiem suņiem ir baroti ar šo barību. Latvijas valsts atbildīgās institūcijas ir atteikušās investēt valsts budžeta līdzekļus šīs slimības cēloņu noskaidrošanā, tāpēc turpmāko slimības uzliesmojuma cēloņu noskaidrošanu gatava veikt Latvijas Veterinārārstu biedrības izveidotā “Suņu megaesophagus-polineiropātijas uzliesmojuma izpētes” darba grupa. Pētījumā nepieciešams veikt slimo suņu asiņu, audu un barības izmeklējumus ārvalstu laboratorijās uz iespējamiem neirotoksīniem.

Projekts Latvijas sabiedrībai vērtējams kā ļoti svarīgs, lai novērstu bažas, ka potenciālais neirotoksīns varētu būt no barības izejvielām, tostarp graudos, ko izmanto lopbarības ražošanā un cilvēku pārtikā. Slimības cēloņu atrašana ļautu novērst turpmāku suņu saslimšanu un ļautu saprast, kas sekmējis šīs retās slimības uzliesmojumu Latvijā. Ne mazāk svarīgi ir Latvijas patērētājiem iegūt pārliecību par drošu pārtiku. Šo projektu sabiedrībai un ne tikai veterinārajai, bet arī humānajai medicīnai kā svarīgu atbalsta Latvijas Ārstu biedrība

Lai šo pētījumu veiktu ir nepieciešami EUR 31 212,64.

Projekts ievietots portālā 21.04.2016

Ziedot.lv par ziedojumiem neietur nekādu komisijas vai starpniecības maksu. Visa ziedotā nauda 100% apmērā nonāk paredzētajam mērķim. Ziedot.lv administratīvās izmaksas netiek segtas no Jūsu ziedojuma.

Citi aktuāli projekti

Twitter konvojs Ukrainai

Palīdzība Valdai Tračumai

Palīdzība sirmgalvjiem

STOPIFY

Uzzināt vairāk

Par mums

Ziedot.lv ir labdarības organizācija, kas darbojas kopš 2003.gada, sniedzot iespēju privātpersonām un uzņēmumiem palīdzēt līdzcilvēkiem. Ziedot.lv piedāvā ērti un droši ziedot rūpīgi izraudzītiem un pārbaudītiem labdarības projektiem, sekot līdzi projektu virzībai un būt pārliecinātiem, ka ziedojums sasniegs mērķi.


Ziedojumu statistika

Šogad

412 007.35 €