Seko mums Šodien saziedoti jau 2,343.74 €

Glābsim Andri!

Sirsnīgs paldies ikvienam ziedotājam, kuram Andra liktenis nav vienaldzīgs. Nepieciešamā naudas summa 2 zāļu kursiem ir saziedota.

Andrim Seņkānam ir 28 gadi, sieva un nepilnus 2 gadus vecs dēliņš. Ģimene dzīvo Rēzeknes novadā. Andris strādā par graudu pārstrādes operatoru, darba vienmēr ir pieticis arī saimniekojot savā lauku mājā.

Pērn decembrī Andris nokļuva slimnīcā ar angīnai līdzīgām pazīmēm, otreiz tas pats - janvārī. Februārī Andrim tika atklāta smaga onkoloģiska saslimšana – akūta limfoleikoze. Tika uzsākta ārstniecība, kas diemžēl rezultātus nedeva. Tādēļ ārstu konsīlijs lēma par citu medikamentu, kas Andra gadījumā var palīdzēt, taču tas ir dārgs un nav iekļauts valsts kompensējamo zāļu sarakstā. 36 nelarabīna ampulas, kas ir paredzētas vienam kursam, maksā 13 324,50 eiro, pavisam nepieciešami 2 kursi. Andra ģimenei šādu līdzekļu nav. 

Andris ir vērsies ar lūgumu Nacionālā veselības dienestā, lai izskatītu zāļu apmaksu no valsts individuālā kārtā, taču tur atbildi var sniegt 1 mēneša laikā. Ja lēmums būs pozitīvs, Andrim būs iespēja saņemt otro ārstniecības kursu, kas jāviec 21 dienu pēc pirmā kursa uzsākšanas. 

Andra dzīvē ik diena ir būtiska, lai apturētu ļauno slimību. Tādēļ aicinām ziedot, lai Andris pēc iespējas ātrāk uzsāktu ārstniecību, kas var glābt viņa dzīvību.  Andris ļoti ilgojas atgriezties mājās no slimnīcas, 28. jūnijā nosvinēt sava dēliņa 2 gadu jubileju, būt kopā ar savu ģimeni un dzīvot. Mēs visi kopā šo iespēju viņam varam sniegt! Glābsim Andri!

Papildināts 05.06.2014.

Ārstēšana tika uzsākta jau 3.jūnijā, t.i., nākamajā dienā pēc pirmā zāļu kursa nepieciešamās summas savākšanas. Andris ir pozitīvi noskaņots un apņēmības pilns joprojām, lai gan savā nodaļā (A3) viņš jau ir „veterāns”. Ir dienas, kad ir īpaši smagi, tieši pēc ķīmijpreparātu ievades. Pats Andris stāsta, ka to var salīdzināt ar neciešamām morālām un fiziskām paģirām, kad organisms atkopjas, jo ķīmijpreparāti nogalina ne tikai sliktās, bet arī labās organisma šūnas, un ķermenim nepieciešams atjaunoties, kas tam ir milzīga slodze. Tajās dienās sarunas ar ģimeni ir īsas, vairāk sazināmies, sarakstoties ar sms vai mobilo aplikāciju palīdzību, lai uzzinātu, kāda ir pašsajūta un vai ir kādi pozitīvi rezultāti. Bet viņš ir stiprs un apņēmīgs izturēt visu, kas jāiztur.

Andra ģimene, tuvinieki, draugi pateicībā un priekā sekoja līdzi sabiedrības atbalstam, ziedotāju vārdi aizpilda vismaz divas A4 lapas datorrakstā, ģimene vēlas katram personīgi pateikties par palīdzību, ja vispār ir iespējams pateikties par cilvēka dzīvības glābšanu. Paldies jums visiem! Paldies par dāvāto iespēju Andrim ārstēties, par dāvāto cerību uz izveseļošanos, iespēju dzīvot!

2014.gada 4.jūnijā Andra ģimene saņēma Nacionālā veselības dienesta lēmums – atteikumu apmaksāt Andrim otro Nelarabīna kursu. Andris savā iesniegumā NVD rakstīja: „Šis medikaments jāuzskata par vienīgo efektīvo terapiju, bez kuras mana dzīvība var tikt apdraudēta.” Šķiet, ka likuma izpratnē tas nebija pietiekami spēcīgs arguments. Saskaņā ar esošo likumdošanu, ja diagnoze ir atrunāta MK noteikumos un tai ir jau paredzētas zāles, kas nepalīdz konkrētajā gadījumā, it īpaši, ja saslimšana ir reta - pacientam variantu nav.

NVD atteikumu skatiet šeit

Palīdzēt iespējams zvanot uz labdarības tālruni 9006 7009 (maksa par zvanu 1.42 EUR)

Ziedot.lv par ziedojumiem neietur komisijas vai starpniecības maksu. Visa ziedotā nauda 100% apmērā nonāk paredzētajam mērķim. Ziedot.lv administratīvās izmaksas netiek segtas no Jūsu ziedojumiem.

Projekts portālā ievietots  20.05.2014. 

Ziedot.lv par ziedojumiem neietur nekādu komisijas vai starpniecības maksu. Visa ziedotā nauda 100% apmērā nonāk paredzētajam mērķim. Ziedot.lv administratīvās izmaksas netiek segtas no Jūsu ziedojumiem.

Citi aktuāli projekti

Palīdzi Covid-19 ārkārtējā situācijā!

Palīdzība dzīvniekiem

Ergoterapija bērniem ar kustību traucējumiem

Mazo sirsniņu cerības

Par mums

Ziedot.lv ir labdarības organizācija, kas darbojas kopš 2003.gada, sniedzot iespēju privātpersonām un uzņēmumiem palīdzēt līdzcilvēkiem. Ziedot.lv piedāvā ērti un droši ziedot rūpīgi izraudzītiem un pārbaudītiem labdarības projektiem, sekot līdzi projektu virzībai un būt pārliecinātiem, ka ziedojums sasniegs mērķi.


Ziedojumu statistika

Šogad

1 184 552.61 €