Seko mums Šodien saziedoti jau 2,465.74 €

Gājputni

Sakarā ar valstī izsludināto ārkārtējo situāciju COVID-19 apturēšanai, līdz 2020.gada beigām nav plānotas brīvprātīgo mācības klātienē.

Latvijā gandrīz ikkatra ģimene ir saskārusies ar problēmu, kas joprojām nav atrisināta – paliatīvās aprūpes pakalpojumu ierobežota pieejamība.

Ik gadu Latvijā nomirst vidēji 28 tūkstoši iedzīvotāju, bet valsts apmaksāto paliatīvo aprūpi piedāvā 7 iestādēs, kurās kopā ir tikai 98 vietas. Neārstējami slimiem pacientiem palīdzība dzīves beigās bieži vien ir nesasniedzama un rūpes par šiem pacientiem gulstas uz tuvinieku pleciem, ja vien tādi ir. Problēmas paliatīvās aprūpes pieejamībā Latvijā tiek aktualizētas un par to runāts aizvien biežāk, tomēr risinājuma nav.

Projekta ietvaros līdz šā gada beigām nodibinājums "HOSPISS LV" organizēs “Brīvprātīgo izglītības programma darbam ar paliatīvās aprūpes un hospisa pacientiem”. Programmu ir izstrādājusi augsti kvalificētu profesionāļu komanda no Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas, Rīgas austrumu klīniskās universitātes slimnīcas, Rīgas Stradiņu universitātes, kā arī tās tapšanā iesaistījušās citas nevalstiskās organizācijas. Apmācības tiks organizētas kursa veidā, četrās mēneša sestdienās. Par saziedotajiem līdzekļiem būs iespējams organizēt trīs brīvprātīgo apmācību ciklus. 

Apmācību saturs ietver zināšanu un komunikācijas prasmju pamatprincipus ar neārstējami slimiem pacientiem, saskarsmes psiholoģiju, krīzes intervenci, brīvprātīgo lomu un funkcijām, ētiskiem aspektiem, kā arī citas tēmas paliatīvās aprūpes un hospisa kontekstā. Pavisam apmācībās tiks apgūtas 15 tēmas, kas sakārtotas 8 semināros, kopā 32 akadēmiskās stundas.

Seminārus vadīs pieredzējuši paliatīvās aprūpes speciālisti un citi profesionāļi - ārsti, māsas, psihologi, kapelāne, sociālie darbinieki, t.sk. Rīgas Stradiņa universitātes mācībspēki.

Pēc apmācībām tās dalībniekiem tiks izsniegtas apliecības par apmācību apguvi, kā arī tiks piedāvāta turpmāka sadarbība ar HOSPISS LV par turpmāko iesaisti brīvprātīgajā darbā, pielietojot apmācībās iegūtās zināšanas un prasmes darbam ar hospisa un paliatīvā aprūpē esošiem pacientiem un to tuviniekiem.

Par saziedotajiem līdzekļiem tiks nodrošināta lektoru atlīdzība, telpu noma un mācību materiālu sagatavošana. Kopā paredzēts apmācīt 90 brīvprātīgos. 

 

Projekts ievietots portālā 06.10.2020

Projekts noslēgts 10.11.2020

Ziedot.lv par ziedojumiem neietur nekādu komisijas vai starpniecības maksu. Visa ziedotā nauda 100% apmērā nonāk paredzētajam mērķim. Ziedot.lv administratīvās izmaksas netiek segtas no Jūsu ziedojumiem.

Citi aktuāli projekti

DOD PIECI

Palīdzība Robertam Baļam

Palīdzība Stefanam Neļubinam

Gaisma mūsu brīvībai!

Par mums

Ziedot.lv ir labdarības organizācija, kas darbojas kopš 2003.gada, sniedzot iespēju privātpersonām un uzņēmumiem palīdzēt līdzcilvēkiem. Ziedot.lv piedāvā ērti un droši ziedot rūpīgi izraudzītiem un pārbaudītiem labdarības projektiem, sekot līdzi projektu virzībai un būt pārliecinātiem, ka ziedojums sasniegs mērķi.


Ziedojumu statistika

Šogad

1 184 674.61 €