Seko mums Šodien saziedoti jau 14,669.50 €

Gaismu Ukrainai!

Ukrainas tauta jau gadu cīnās par savu brīvību, zemi un valodu. Krievijas iebrukums Ukrainā kā melna tumsa cenšas izdzēst Ukrainas dzīvību un gaismu. Krievijas uzbrukumi ir mērķēti uz civilo infrastruktūru, īpaši elektroapgādi.  

No 2023.gada 14. – 25.februārim visā Latvijā norisināsies Ukrainas atbalsta nedēļa, kuras ietvaros aicinām ikvienu piedalīties akcijā “Gaismu Ukrainai!” un ziedot Ukrainas cilvēkiem gaismas avotus – LED spuldzes, uzlādējamie LED lukturi, portatīvās akumulatoru baterijas (power bank) un pārnēsājamās uzlādes stacijas (power station).  

Akcijas iniciatori ir Ukrainas vēstnieks Latvijā Oleksandrs Miščenko un Saeimas priekšsēdētājs Edvards Smiltēns. 

Elektrības piegādes Ukrainā ir ierobežotas, un dažkārt pieejams tikai dažas stundas dienā, lai nepārslogotu sistēmu. Tāpēc īpaši svarīgi lietot energoefektīvas ierīces, kas samazinātu kopējo elektrības patēriņu. Nomainot parastās kvēlspuldzes pret enerģiju taupošām LED spuldzēm tiktu ietaupīta valsts elektrība pat vairāku elektrostaciju saražotās enerģijas apjomā. Savukārt, pārnēsājamās uzlādes stacijas un gaismas nūjiņas ir liels atbalsts atrodoties bumbu patvertnēs un aizstāvjiem frontē.

Kā iesaistīties akcijā “Gaisma Ukrainā”?  

 • Uzņemies rīkot akciju savā kolektīvā - skolā, darbavietā, korī, ģimenē vai citur;  
 • Izdrukā aicinājumu un aicini līdzcilvēkus saziedot Ukrainai LED spuldzes. 

  Plakāts

   

  Organizējot akciju, plakāts

 • Saziedotās spuldzes iepako kartona kastē un norādi, personu vai kolektīvu, kurš šo saziedojis; 

  Adresāta izdruka

 • Nogādā ziedojumus uz Rīgu: ar pakomāta Omniva starpniecību bez maksas vai nogādā Ziedot.lv birojā pats, Sēlpils iela 2c, Rīga, darba dienās no 8:00-18:00

Uzņēmumus, kuru vēlas ziedot lielāku apjomu, aicinām sazināties ar fondu Ziedot.lv uz e-pastu .  

Akciju rīko labdarības organizācija Ziedot.lv.  Saziedotie gaismas un enerģijas avoti tiks nogādāti uz Čerņihivas apgabalu, palīdzot bērnu namiem, bērnudārziem un skolām. 

Projekts ievietots portālā 08.02.2023

Projekts noslēgts 30.03.2023

Ziedot.lv par ziedojumiem neietur nekādu komisijas vai starpniecības maksu. Visa ziedotā nauda 100% apmērā nonāk paredzētajam mērķim. Ziedot.lv administratīvās izmaksas netiek segtas no Jūsu ziedojuma.

Citi aktuāli projekti

Palīdzība Miai Annai Koļesovai

Palīdzība Braienam Mednim

Piepildi bērniņa sapni!

Palīdzība Jēkabam Teberniekam

Par mums

Ziedot.lv ir labdarības organizācija, kas darbojas kopš 2003.gada, sniedzot iespēju privātpersonām un uzņēmumiem palīdzēt līdzcilvēkiem. Ziedot.lv piedāvā ērti un droši ziedot rūpīgi izraudzītiem un pārbaudītiem labdarības projektiem, sekot līdzi projektu virzībai un būt pārliecinātiem, ka ziedojums sasniegs mērķi.


Ziedojumu statistika

Šogad

2 451 605.21 €