Follow us Today has already donated 2,756.00 €

Gaismu Ukrainai!

Ukrainas tauta jau gadu cīnās par savu brīvību, zemi un valodu. Krievijas iebrukums Ukrainā kā melna tumsa cenšas izdzēst Ukrainas dzīvību un gaismu. Krievijas uzbrukumi ir mērķēti uz civilo infrastruktūru, īpaši elektroapgādi.  

No 2023.gada 14. – 25.februārim visā Latvijā norisināsies Ukrainas atbalsta nedēļa, kuras ietvaros aicinām ikvienu piedalīties akcijā “Gaismu Ukrainai!” un ziedot Ukrainas cilvēkiem gaismas avotus – LED spuldzes, uzlādējamie LED lukturi, portatīvās akumulatoru baterijas (power bank) un pārnēsājamās uzlādes stacijas (power station).  

Akcijas iniciatori ir Ukrainas vēstnieks Latvijā Oleksandrs Miščenko un Saeimas priekšsēdētājs Edvards Smiltēns. 

Elektrības piegādes Ukrainā ir ierobežotas, un dažkārt pieejams tikai dažas stundas dienā, lai nepārslogotu sistēmu. Tāpēc īpaši svarīgi lietot energoefektīvas ierīces, kas samazinātu kopējo elektrības patēriņu. Nomainot parastās kvēlspuldzes pret enerģiju taupošām LED spuldzēm tiktu ietaupīta valsts elektrība pat vairāku elektrostaciju saražotās enerģijas apjomā. Savukārt, pārnēsājamās uzlādes stacijas un gaismas nūjiņas ir liels atbalsts atrodoties bumbu patvertnēs un aizstāvjiem frontē.

Kā iesaistīties akcijā “Gaisma Ukrainā”?  

 • Uzņemies rīkot akciju savā kolektīvā - skolā, darbavietā, korī, ģimenē vai citur;  
 • Izdrukā aicinājumu un aicini līdzcilvēkus saziedot Ukrainai LED spuldzes. 

  Plakāts

   

  Organizējot akciju, plakāts

 • Saziedotās spuldzes iepako kartona kastē un norādi, personu vai kolektīvu, kurš šo saziedojis; 

  Adresāta izdruka

 • Nogādā ziedojumus uz Rīgu: ar pakomāta Omniva starpniecību bez maksas vai nogādā Ziedot.lv birojā pats, Sēlpils iela 2c, Rīga, darba dienās no 8:00-18:00

Uzņēmumus, kuru vēlas ziedot lielāku apjomu, aicinām sazināties ar fondu Ziedot.lv uz e-pastu .  

Akciju rīko labdarības organizācija Ziedot.lv.  Saziedotie gaismas un enerģijas avoti tiks nogādāti uz Čerņihivas apgabalu, palīdzot bērnu namiem, bērnudārziem un skolām. 

The Project is placed online on: 08.02.2023

Project completed 30.03.2023

Ziedot.lv for donations does not charge any commissions or brokerage fees. All the donated money reaches 100% for its intended purpose. Ziedot.lv administrative costs not covered by your donations.

Other topical projects

Gaismas ceļš Donbasam

For Families in Poverty

Palīdzība Laurai Ciguzei

Help Infants and Toddlers Grow!

About us

Ziedot.lv is a charity organization founded in 2003 with the mission to channel individual and business donations to people in need. Ziedot.lv is offering a safe, easy and transparent way to support carefully verified and selected charity projects, to follow-up their progress and be sure your donation has reached the goal.


Donation Statistics

This year

2 159 359.59 €