Seko mums Šodien saziedoti jau 4,803.50 €

Eņģeļi pār Latviju 2014

Sirsnīgs paldies ziedotājiem! Labdarības akcija "Eņģeļi pār Latviju 2014" ir noslēgta. 

Labdarības akcijā "Eņģeļi pār Latviju" 2014 kopā  varēsim palīdzēt 80 bērniem. Saziedotā nauda 100% apmērā tiks izlietota bērnu ārstniecībai un rehabilitācijai. Palīdzība tiks sniegta visa 2015.gada garumā un ikviens ziedotājs aicināts sekot līdzi ziedojumu izlietojumam sadaļā "Atskaite", kas tiek atjaunota katru mēnesi!

 Gada sirsnīgākā labdarības akcija „Eņģeļi pār Latviju” aicina palīdzēt smagi slimu bērnu ārstniecībai. Ar savu ziedojumu katrs no mums var kļūt līdzīgs sargeņģelim, ienesot daudzās smagi slimu bērnu ģimenēs spēku un cerību kādai mazai sirsniņai veseļoties.

„Eņģeļi pār Latviju” palīdz bērniem, kuriem iedzimtu vai iegūtu slimību dēļ ir nepieciešama ilgstoša ārstniecība un rehabilitācija. Ziedojumi palīdzēs segt izdevumus par valsts nepamaksātajiem medicīnas pakalpojumiem Latvijā un ārvalstīs.

Šogad savus sargeņģeļus gaidīs Līga Samanta (16 gadi), Adria (1 gads 7 mēneši), Timofejs (7 gadi), Ance (5 gadi), kuru ārstniecībai nepieciešami 47 302 eiro.

Pievienoties eņģeļu saimei un ziedot bērnu veselībai iespējams portālā Ziedot.lv, zvanot uz labdarības tālruni 90006383 (1.42 eiro), kā arī ziedojumu kastītēs Swedbank, Rimi un Supernetto visā Latvijā.
Svētku koncerts labestības maratonam "Eņģeļi pār Latviju" tiešraidē kanālā LNT 14.decembrī.

Palīdzību gaida vairāki desmiti bērnu un viņu vēstneši šajā gadā ir mazās Adria un Ance, pusaudze Līga Samanta un sirsnīgais Timofejs.

Adria (1 gads 7 mēneši, Jelgava)
Mazulīte Adria piedzima ļoti maziņa, svēra vien 2480 gramus. Prieku par jaunākās māsiņas piedzimšanu aizēnoja ziņa, ka bērniņš nevēlas zīst, nepieņemas svarā un attīstība nenotiek. Diagnoze bija ģimenei šokējoša - Volfa-Hiršhorna sindroms.  Adria nerāpo, nerunā, nepieņemas svarā un ir guloša. Ģenētiskās saslimšanas dēļ meitenītei ir biežas un smagas lēkmes, ka nepieciešama reanimācijas palīdzība. Vecākiem ir smagi noskatīties mazās meitiņas ciešanās, un viņi cenšas atvieglot Adria dzīvi. Meitene saņem logopēda, fizioterapeita un ergoterapeita palīdzību, ir dietologa un ģenētika uzraudzībā. Diemžēl Adria pati nespēj sakošļāt un norīt ēdienu un ikdienai nepieciešama medicīniskā pārtika. Valsts šo palīdzību neapmaksā un izdevumi gulst uz ģimenes pleciem. Speciālās medicīnas pārtikas iegādei gadā nepieciešami 2952 eiro.

Ance ( 5 gadi, Rīga)
Ance ir ļoti gaidīts bērniņš. Grūtniecība un dzemdības noritēja bez sarežģījumiem, un līdz 8.dzīves mēnesim meitenīte attīstījās atbilstoši vecumam. Taču bērna attīstība pēkšņi apstājās, meitenīte visu laiku bija sagurusi un neaktīva. Ance nestaigāja, neizrunāja skaņas, skaidri redzama ķermeņa asimetrija. Veicot izmeklējumus, nekādas ģenētiskas izmaiņas netika konstatētas un noteikta neskaidras izcelsmes psihomotorās attīstības aizture sakarā ar agrīnu centrālās nervu sistēmas bojājumu, koordinācijas un valodas attīstības aizture.

Lai palīdzētu meitiņai, vecāki uzsāka intensīvus rehabilitācijas pasākumus, kas arī deva rezultātus. 2 gadu vecumā Ance beidzot sāka staigāt un attīstījās valoda. Ir novērojami uzlabojumi, kas vieš ģimenei cerības palīdzēt meitiņai. Pašlaik nepieciešami regulāri rehabilitācijas pasākumi Latvijā - osteopāts, audiologopēds, kā arī delfīnterapijas kurss Klaipēdas delfinārijā. Tas uzlabos meitenītes runu, psihoemocionālo un fizisko attīstību. Lai Ance saņemtu nepieciešamo rehabilitāciju, gadā kopā nepieciešami 7400 eiro.

Līga Samanta (16 gadi, Cēsis)
Līga ir dzimusi priekšlaicīgi, 7. grūtniecības mēnesī. Uzreiz pēc piedzimšanas meitenei tika noteikta diagnoze - bērnu cerebrālā trieka. Saslimšanas dēļ nav attīstījušies kāju muskuļi un kāju saites. 7 gadu vecumā Līgai Latvijā tika veikta ortopēdiska operācija, lai pagarinātu cīpslas abām kājām. Pēc veiktās operācijas Līga daļēji spēja nostāties uz savām kājām. Arī saņemtie rehabilitācijas pakalpojumi NRC „Vaivari”, ārstnieciskā vingrošana, baseina apmeklējumi, dūņu vannas un masāžas procedūras ir devušas pozitīvu rezultātu meitenes attīstībā.
Pašlaik Līga mācās Cēsu 2. pamatskolā 8. klasē, pēc vispārizglītojošās mācību programmas. Viņa dzied skolas korī, piedalās daiļrunas konkursos, kur guvusi atzinību. Līga ir aktīva un ļoti centīga meitene. Līga aug kuplā draudzīgā ģimenē ar septiņām māsām un diviem brāļiem. No saviem vienaudžiem meitene atšķiras, jo ejot izmanto spieķi un bez atbalsta staigāt pagaidām nespēj. Nostāties pašai uz savām kājām ir pusaudzes lielākais sapnis. Šo cerību var piepildīt operācija Minhenes ortopēdiskajā klīnikā. Ģimene ir pozitīvi noskaņoti un tic, ka viss izdosies, lai Līgas Samantas dzīve kļūtu pilnvērtīga!
Operācijai Minhenes ortopēdiskajā klīnikā nepieciešami 33 450 eiro.

Timofejs (7 gadi, Olaine)
Timofejs ir zinātkārs zēns, kurš ļoti vēlas piedalīties visā apkārt notiekošajā. Diemžēl zēnam ir Viljamsa sindroms, kas izpaužas kā lēna fiziskā un garīgā attīstība, stabilitātes trūkums un aizkavēta valodas attīstība. Timofejam trīs  mēnešu vecumā tika veikta aortas koraktācijas operācija. Visus šos gadus puisītis bija ārstu uzraudzībā.  Izejot kārtējo pārbaudi tika konstatēts, ka zēnam nepieciešama atkārtota steidzama sirds operācija. Tā tika veikta 2014. gadā Deutsches Herzzentrum Berlin klīnikā. Latvijas valsts apmaksāja šo operāciju. Tika novērsti radušies sarežģījumi zēna sirsniņai. Tagad zēns ir patstāvīgā Berlīnes klīnikas uzraudzībā. Divas reizes gadā jādodas uz klīniku uz konsultāciju un izmeklējumiem. Šos braucienus valsts neapmaksā. Diviem braucieniem gadā kopā nepieciešami 3500 eiro.

Aprakstus par visiem bērniem var skatīt šeit.

Palīdzēsim bērniem veseļoties!

 

Projekts ievietots portālā 13.11.2014

Projekts noslēgts 15.01.2015

Ziedot.lv par ziedojumiem neietur nekādu komisijas vai starpniecības maksu. Visa ziedotā nauda 100% apmērā nonāk paredzētajam mērķim. Ziedot.lv administratīvās izmaksas netiek segtas no Jūsu ziedojumiem.

Ziedot iespējams arī zvanot uz labdarības tālruni 90006383 *.

*Maksa par zvanu 1,42 EUR, tai skaitā Lattelecom apkalpošanas maksa par katru zvanu 12,1%. Ja Jums neizdodas noziedot zvanot no mobilajiem tālruņiem, lūgums sazināties ar savu operatoru, lai noskaidrotu vai Jūsu izvēlētais tarifs ļauj veikt zvanus uz labdarības tālruņiem. Diemžēl priekšapmaksas karšu lietotājiem nav iespējams ziedot zvanot uz labdarības tālruni.

Citi aktuāli projekti

Stiprini Stipros!

Ģimenēm ar bērniem invalīdiem

Palīdzēsim izglābt dzīvības

Mazo sirsniņu cerības

Par mums

Ziedot.lv ir labdarības organizācija, kas darbojas kopš 2003.gada, sniedzot iespēju privātpersonām un uzņēmumiem palīdzēt līdzcilvēkiem. Ziedot.lv piedāvā ērti un droši ziedot rūpīgi izraudzītiem un pārbaudītiem labdarības projektiem, sekot līdzi projektu virzībai un būt pārliecinātiem, ka ziedojums sasniegs mērķi.


Ziedojumu statistika

Šogad

312 855.43 €