Seko mums Šodien saziedoti jau 8,824.50 €

Džips ukraiņu aktierim - snaiperim!

Latviešu mūziķe Katrīna Gupalo un ukraiņu sieviešu grupa “Varakuta” sadarbībā ar Ukrainas vēstniecību Latvijā un ukraiņu biedrību konfederāciju “Viche” aicina ziedot Kijivas drāmas un komēdijas teātra aktierim Mihailam Dosenko, kurš nu ir snaiperis Ukrainas armijas operatīvās reaģēšanas 14. brigādes 4. bataljonā un kuram šobrīd vitāli ir nepieciešams automobīlis - džips ar uzstādītu speciālo aprīkojumu ieročiem Krievijas armijas atvairīšanai. Šāda automobīļa iegāde un piemērošana Ukrainas armijas vajadzībām izmaksā 15 000 eiro.

Mihails Dosenko dzimis 1989. gadā Hersonā, 2010. gadā absolvēja Kijivas Nacionālo teātra, kino un televīzijas universitāti. 2011. gadā vien 22 gadu vecumā sāka strādāt Kijivas drāmas un komēdijas teātrī, bet sākoties Krievijas pilna mēroga iebrukumam devās aizstāvēt savu dzimteni Ukrainas Nacionālajā gvardē. Šobrīd aktieris lūdz palīdzību automobiļa iegādei, lai efektīvi un operatīvi varētu turpināt aizsargāt Ukrainu no krievu okupantiem.

Ukrainas Nacionālās gvardes operatīvās reaģēšanas 14. brigādes 4. bataljons “Červona Kalina”, sākoties Krievijas pilna mēroga iebrukumam bija iesaistīta Ukrainas galvaspilsētas aizstāvēšanā un nosargāšanā. Tās kareivji sadarbībā ar Ukrainas bruņotajiem spēkiem atbrīvoja vairāk kā 20 apdzīvotas vietas Kijivas reģionā, iznīcināja krievu tehnikas kolonnas un okupantus. Pēc Kijivas apgabala atbrīvošanas 14. brigāde turpina aizstāvēt Ukrainu jau pie austrumu robežas, kur tie vēl joprojām cīnās viskarstākajos karadarbības punktos.

Akcija tiek īstenota sadarbībā ar Ukrainas vēstniecību Latvijā, ukraiņu biedrību konfederāciju “Viche”, kas sagatavos un nogādās speciāli aprīkoto automobīli 14. brigādei Ukrainā, un labdarības organizāciju Ziedot.lv.

Katrīna Gupalo uzsver: “Latviešu mūziķi un mākslinieki jau no pirmajām kara dienām aktīvi iesaistījās dažādos Ukrainas atbasta projektos un akcijās. Neskaitāmi mūziķi un mākslinieki tik ātri un efektīvi mobilizējās projekta “Latvia for Ukraine: Resistance” ietvaros un saviļņoja klausītājus visā pasaulē. Šobrīd mums visiem ir iespēja atkal apvienoties un palīdzēt konrētam cilvēkam, mūsu kolēģim, aktierim, kurš pirms 2022. gada 24. februāra par savām otrajām mājām uzskatīja Kijivas teātra skatuvi, bet nu pašaizliedzīgi un varonīgi aizstāv savu dzimteni frontē.”

Projekts ievietots portālā 23.02.2023

Projekts noslēgts 30.03.2023

Ziedot.lv par ziedojumiem neietur nekādu komisijas vai starpniecības maksu. Visa ziedotā nauda 100% apmērā nonāk paredzētajam mērķim. Ziedot.lv administratīvās izmaksas netiek segtas no Jūsu ziedojuma.

Citi aktuāli projekti

Palīdzība Braienam Paškevičam

Palīdzība Evitai Kalniņai

Ukrainas māja Latvijā

Gaismas ceļš Donbasam

Par mums

Ziedot.lv ir labdarības organizācija, kas darbojas kopš 2003.gada, sniedzot iespēju privātpersonām un uzņēmumiem palīdzēt līdzcilvēkiem. Ziedot.lv piedāvā ērti un droši ziedot rūpīgi izraudzītiem un pārbaudītiem labdarības projektiem, sekot līdzi projektu virzībai un būt pārliecinātiem, ka ziedojums sasniegs mērķi.


Ziedojumu statistika

Šogad

1 739 791.94 €