Seko mums Šodien saziedoti jau 1,441.00 €

Draugu stipendija 2018

Vītolu fonda mērķis ir palīdzēt spējīgiem, centīgiem, maznodrošinātiem jauniešiem studēt Latvijas augstskolās, piešķirot stipendijas. Jau 16 gadus to darīt palīdz gan privātpersonas, gan organizācijas un uzņēmumi, nu jau arī bijušie stipendiāti. Pateicoties daudzu cilvēku ziedojumiem, ar Draugu stipendiju šobrīd studē 12 jaunieši. 2018./2019. mācību gada stipendijām ir pieteikušies 285 jaunieši no dažādiem Latvijas novadiem, to skaitā ir 12 bāreņi, 93 jaunieši, kas aug nepilnās ģimenēs, un 41 kandidāts nāk no ģimenēm, kam pašvaldība ir piešķīrusi maznodrošinātās ģimenes statusu. Neraugoties uz to, 54 jauniešiem ir izcilas zināšanas, viņu vidējā atzīme vidusskolā ir 9 un augstāka, tāpat daudziem ir godalgotas vietas starpnovadu un valsts olimpiādēs.

Maijas vecāki bija šķīrušies, tēvs ģimenē nedzīvoja. Maija dzīvoja tikai kopā ar mammu, vecākais brālis jau bija izveidojis savu ģimeni un dzīvoja atsevišķi. Taču 2017.gada vasarā Maija neilgi pēc pilngadības sasniegšanas palika viena, jo mamma traģiski aizgāja mūžībā. Maijas tēvam izveidojusies cita ģimene, kurā meitene nejutās vajadzīga un pieņemta. Palīdzību un atbalstu sniedza mammas māsas, kurā tiek audzināti trīs nepilngadīgi bērni. Maijas aizraušanās ir sports un zīmēšana, jauniete brīvajā laikā daudz lasa. Šobrīd jauniete apmeklē Rīgas Tehniskās universitātes sagatavošanas kursus zīmēšanā. Maijas izvēlētā studiju joma ir arhitektūra tādēļ, ka viņai šķiet saistoši apvienot gan eksaktās zinības, gan arī radošo pieeju ideju īstenošanā.

Rita dzīvo kopā ar mammu un vecmāmiņu, kurai ir īpašas vajadzības. Tēvs ģimenē nedzīvo un par meitenes skolas gaitām neinteresējas. Rita ir ļoti aktīva, darbojas skolas pašpārvaldē, 12. klasē ievēlēta par tās prezidenti. Dejo tautu deju kolektīvā un dzied korī. Pēc mūzikas skolas absolvēšanas turpina pilnveidot klavierspēles prasmes kā koncertmeistare un pianiste kolektīvajā muzicēšanā. 10 gadu vecumā Ritai tika atklāta leikēmija, meitene ir uzveikusi slimību, taču ir komplikācijas - dzirdes un redzes traucējumi. Vēlas studēt Latvijas Kultūras akadēmijā.

Paula pēc mazās lauku pamatskolas beigšanas bija uzņemta bez iestājpārbaudījumiem Rīgas Valsts 1. ģimnāzijā. Diemžēl materiālo apstākļu dēļ meitene tā arī neuzsāka mācības šajā mācību iestādē, bet turpināja mācības lauku vidusskolā. Paula ir mērķtiecīga, zinātkāra un apveltīta ar asu prātu. Padziļināti apgūst matemātiku, gatavojoties novada un valsts olimpiādēm. Vēlas studēt informācijas tehnoloģijas. Ļoti patīk lasīt daiļliteratūras grāmatas, viņa labi orientējas jaunākajā literatūrā. Sociālā situācija Paulai ir ļoti smaga, meitene dzīvo kopā ar mammu, kas ir invalīde. Pirms vairākiem gadiem Paulas mammai sākās veselības problēmas, kā rezultātā viņai tika amputēta kāja. Vienīgie ģimenes ienākumi ir invaliditātes pensija un ģimenes pabalsts. Paula katru gadu vasaras brīvlaikā strādā, lai kaut nedaudz palidzētu nodrošināt ģimeni ar nepieciešamajām lietām.

Viena mācību gada stipendija ir 1500 EUR. Administratīvās izmaksas no Draugu stipendijas netiek ieturētas.

Projektu realizē: Nodibinājums "Vītolu fonds".

Projekts ievietots portālā 12.04.2018

Projekts noslēgts 31.12.2018

Ziedot.lv par ziedojumiem neietur nekādu komisijas vai starpniecības maksu. Visa ziedotā nauda 100% apmērā nonāk paredzētajam mērķim. Ziedot.lv administratīvās izmaksas netiek segtas no Jūsu ziedojumiem.

Citi aktuāli projekti

Palīdzi mazulīšiem izaugt!

Atbalsti rūpju bērniņus!

Palīdzība Tatianai Ivanovai

Es apņemos

Par mums

Ziedot.lv ir labdarības organizācija, kas darbojas kopš 2003.gada, sniedzot iespēju privātpersonām un uzņēmumiem palīdzēt līdzcilvēkiem. Ziedot.lv piedāvā ērti un droši ziedot rūpīgi izraudzītiem un pārbaudītiem labdarības projektiem, sekot līdzi projektu virzībai un būt pārliecinātiem, ka ziedojums sasniegs mērķi.


Ziedojumu statistika

Šogad

727 756.62 €