Seko mums Šodien saziedoti jau 1,094.50 €

Draugu stipendija 2017

Vītolu fonda mērķis ir stipendiju veidā palīdzēt spējīgiem, centīgiem, maznodrošinātiem jauniešiem studēt Latvijas augstskolās, un to īstenot jau 15 gadus palīdz gan privātpersonas, gan organizācijas un uzņēmumi, nu jau arī bijušie stipendiāti. Pateicoties daudzu cilvēku ziedojumiem, ar Draugu stipendiju patlaban studē 16 jaunieši. 2016./2017. mācību gada stipendijām ir pieteicies 351 jaunietis no dažādiem Latvijas novadiem, to skaitā ir 19 bāreņi, 105 jaunieši, kas aug nepilnās ģimenēs, un 29 kandidāti nāk no ģimenēm, kam pašvaldība ir piešķīrusi maznodrošinātās ģimenes statusu. Neraugoties uz to, 54 jauniešiem ir izcilas zināšanas, viņu vidējā atzīme vidusskolā ir 9 un augstāka, tāpat daudziem ir godalgotas vietas starpnovadu un valsts olimpiādēs.

Viena mācību gada stipendija ir 1850 EUR. Administratīvās izmaksas no Draugu stipendijas netiek ieturētas.

Austru audzinājuši vecvecāki, jo dzimšanas brīdī māte bija nepilngadīgā persona ar garīgās attīstības traucējumiem. Tēvs traģiski gāja bojā uzreiz pēc meitas piedzimšanas. Vectēvs aizgāja mūžībā 2015. gada nogalē. Vecmāmiņa ir pensionāre, 2. grupas invalīde (smagas sirds veselības problēmas). Austra ir mērķtiecīga, atsaucīga un sirsnīga. Piedalījusies olimpiādēs, ieguvusi nomināciju Gada aktīviste un izstrādājusi ZPD “Brīvprātīgais darbs”. Jauniete ir klases vecākā, aktīvi iesaistās brīvprātīgā darbā un ir iegūta brīvprātīgā darba apliecība. Vēlas studēt muitas un nodokļu administrēšanas programmā.

Lauma nāk no 7 bērnu ģimenes. Lauma dzīvo pie savas vecmāmiņas, kura Laumu, viņas brāli un māsas ir uzaudzinājusi, jo vecākiem ir pārtraukta vecāku vara. Aktīvi piedalās kultūras dzīves pasākumu organizēšanā, kas saistīti ar savu dzimto pusi. Laumai nav mazsvarīgs savs novads, kas tajā notiek. Ģimenes ienākumi ir no vecvecāku pensijas un valstī noteiktiem pabalstiem. Laumai ir liela atbildības sajūta, kreatīvā domāšana, kas izpaužas dažādos projekta darbos. Vēlas studēt muzikoloģiju.

Jāzepa mātei bijusi alkohola atkarība, mirusi 2015. gadā. Tēvs atteicies no bērna apgādības. Apgādnieku jaunietim nav. Šī brīža ienākumi ir apgādnieka zaudējuma pensija 70.49 EUR un ģimenes pabalsts 11.38 EUR mēnesī. Jaunietis dzīvo kopmītnēs, piedalās brīvprātīgā darbā. Lai iegūtu iztikai nepieciešamos līdzekļus, vada un organizē pasākumus bērniem. Vēlas studēt starpkultūru sakaru studiju programmā.

Projekts ievietots portālā 01.01.2017

Projekts noslēgts 31.12.2017

Ziedot.lv par ziedojumiem neietur nekādu komisijas vai starpniecības maksu. Visa ziedotā nauda 100% apmērā nonāk paredzētajam mērķim. Ziedot.lv administratīvās izmaksas netiek segtas no Jūsu ziedojumiem.

Citi aktuāli projekti

Palīdzība Markusam Kraščukam

M3SA - palīdzi bērniem veseļoties

Uzzināt vairāk

Smagi slimu cilvēku atbalstam

Draugu stipendija 2020

Par mums

Ziedot.lv ir labdarības organizācija, kas darbojas kopš 2003.gada, sniedzot iespēju privātpersonām un uzņēmumiem palīdzēt līdzcilvēkiem. Ziedot.lv piedāvā ērti un droši ziedot rūpīgi izraudzītiem un pārbaudītiem labdarības projektiem, sekot līdzi projektu virzībai un būt pārliecinātiem, ka ziedojums sasniegs mērķi.


Ziedojumu statistika

Šogad

939 553.68 €