Seko mums Šodien saziedoti jau 11,376.00 €

DOD PIECI 2021

Labdarības maratons “Dod pieci!” jau astoto gadu notiks īsi pirms Ziemassvētkiem, no 17. līdz 23. decembrim, sešarpus diennaktis raidot no īpašas stikla studijas pilsētvidē, Doma laukumā un pievēršot sabiedrības uzmanību kādai svarīgai tēmai, ko varam atrisināt!

Šogad labdarības maratons "Dod pieci!" tiek veltīts vides pieejamībai cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem. "Vai jūs jelkad esat aizdomājušies, kāpēc mēs Latvijā uz ielām praktiski neredzam cilvēkus ratiņkrēslos? Kā krustojumā pie luksofora zaļās gaismas ielu var šķērsot neredzīgs cilvēks? Vai kā radio var klausīties nedzirdīgais? Viena liela daļa cilvēku ir izstumti no sabiedrības, liedzot tiem pamattiesības uz brīvu, iespējami patstāvīgu un jēgpilnu dzīvi. Uz svaigu gaisu, kustību un socializēšanos,” atzīst Latvijas Radio 5 – pieci.lv dīdžejs un labdarības kustības “Dod pieci!” aizsācējs Latvijā Toms Grēviņš. “Es ticu, ka pandēmijas laiks, kad mēs visi tikām iesprostoti savās mājās, palīdzēs iekāpt šo cilvēku kurpēs un kopā kā sabiedrībai nobriest lūzuma punktam – tā turpināt nevar”.

Ziedojumi sniegs tiešu atbalstu cilvēku pamatvajadzībām - ēku pieejamības nodrošināšanai un tehnisko palīglīdzekļu iegādei. Ēkām nepieciešami pandusi jeb uzbrauktuves, pacēlāji, lai cilvēks var pārvietoties vairāku stāvu namos, paša mājokļa pielāgošana, piemēram, iebraukšana vannasistabā, atbalsta ierīces cilvēka iecelšanai un izcelšanai no vannas, pielāgotas izlietnes un podi, gultas ar pacēlājiem. No tehniskajiem palīglīdzekļiem lūdz atbalstu individuāli izgatavotām ortozēm, protēzēm, ko valsts neapmaksā vai apmaksā ļoti mazu daļu. Nedzirdīgiem un neredzīgiem cilvēkiem vajadzīgs asistents, kā arī pielāgotas tehnoloģijas un datorprogrammas.

Statistika liecina, ka Latvijā ar invaliditāti sadzīvo katrs desmitais jeb vairāk nekā 203 tūkstoši cilvēku, tostarp vismaz 36 tūkstošiem ir ierobežotas pārvietošanās spējas, gandrīz 3 tūkstošiem ir dzirdes traucējumi un vairāk nekā 10 tūkstošiem – redzes traucējumi. Katru gadu šim skaitam ir tendence pieaugt. Tajā pat laikā vides pieejamība, tostarp publisko ēku un infrastruktūras pielāgošana, ir kritiski zema. Labklājības ministrijas pētījumā secināts, ka cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem pieejami tikai 8% valsts vai pašvaldību institūciju ēku. Vides pieejamība nav nodrošināta 80% sporta būvju un 2/3 publisko pasākumu zālēs.

Labdarības maratons “Dod pieci!” jau astoto gadu notiks īsi pirms Ziemassvētkiem, no 17. līdz 23. decembrim. Unikālā formātā trīs Latvijas Radio 5 – pieci.lv dīdžeji 24/7 režīmā dalīsies ar cilvēku pieredzes stāstiem, ekspertu viedokļiem un atskaņos ziedotāju izvēlētas dziesmas, iestājoties par cilvēciskāku vidi un pārmaiņām sabiedrībā. Maratonu rīko Latvijas Radio ciešā sadarbībā ar Latvijas Televīziju, sabiedrisko mediju portālu LSM un ilggadējo ziedojumu partneri – labdarības organizāciju Ziedot.lv.

Projekts ievietots portālā 07.10.2021

Projekts noslēgts 06.01.2022

Ziedot.lv par ziedojumiem neietur nekādu komisijas vai starpniecības maksu. Visa ziedotā nauda 100% apmērā nonāk paredzētajam mērķim. Ziedot.lv administratīvās izmaksas netiek segtas no Jūsu ziedojumiem.

Citi aktuāli projekti

Palīdzēsim izglābt dzīvības!

Klusais eņģelītis

Atkārtota palīdzība Indrai Kroičai

Latvijas - Ukrainas mikroķirurģijas attīstība

Par mums

Ziedot.lv ir labdarības organizācija, kas darbojas kopš 2003.gada, sniedzot iespēju privātpersonām un uzņēmumiem palīdzēt līdzcilvēkiem. Ziedot.lv piedāvā ērti un droši ziedot rūpīgi izraudzītiem un pārbaudītiem labdarības projektiem, sekot līdzi projektu virzībai un būt pārliecinātiem, ka ziedojums sasniegs mērķi.


Ziedojumu statistika

Šogad

8 745 997.02 €