Follow us Today has already donated 490.00 €

DOD PIECI 2021

Labdarības maratons “Dod pieci!” jau astoto gadu notiks īsi pirms Ziemassvētkiem, no 17. līdz 23. decembrim, sešarpus diennaktis raidot no īpašas stikla studijas pilsētvidē, Doma laukumā un pievēršot sabiedrības uzmanību kādai svarīgai tēmai, ko varam atrisināt!

Šogad labdarības maratons "Dod pieci!" tiek veltīts vides pieejamībai cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem. "Vai jūs jelkad esat aizdomājušies, kāpēc mēs Latvijā uz ielām praktiski neredzam cilvēkus ratiņkrēslos? Kā krustojumā pie luksofora zaļās gaismas ielu var šķērsot neredzīgs cilvēks? Vai kā radio var klausīties nedzirdīgais? Viena liela daļa cilvēku ir izstumti no sabiedrības, liedzot tiem pamattiesības uz brīvu, iespējami patstāvīgu un jēgpilnu dzīvi. Uz svaigu gaisu, kustību un socializēšanos,” atzīst Latvijas Radio 5 – pieci.lv dīdžejs un labdarības kustības “Dod pieci!” aizsācējs Latvijā Toms Grēviņš. “Es ticu, ka pandēmijas laiks, kad mēs visi tikām iesprostoti savās mājās, palīdzēs iekāpt šo cilvēku kurpēs un kopā kā sabiedrībai nobriest lūzuma punktam – tā turpināt nevar”.

Ziedojumi sniegs tiešu atbalstu cilvēku pamatvajadzībām - ēku pieejamības nodrošināšanai un tehnisko palīglīdzekļu iegādei. Ēkām nepieciešami pandusi jeb uzbrauktuves, pacēlāji, lai cilvēks var pārvietoties vairāku stāvu namos, paša mājokļa pielāgošana, piemēram, iebraukšana vannasistabā, atbalsta ierīces cilvēka iecelšanai un izcelšanai no vannas, pielāgotas izlietnes un podi, gultas ar pacēlājiem. No tehniskajiem palīglīdzekļiem lūdz atbalstu individuāli izgatavotām ortozēm, protēzēm, ko valsts neapmaksā vai apmaksā ļoti mazu daļu. Nedzirdīgiem un neredzīgiem cilvēkiem vajadzīgs asistents, kā arī pielāgotas tehnoloģijas un datorprogrammas.

Statistika liecina, ka Latvijā ar invaliditāti sadzīvo katrs desmitais jeb vairāk nekā 203 tūkstoši cilvēku, tostarp vismaz 36 tūkstošiem ir ierobežotas pārvietošanās spējas, gandrīz 3 tūkstošiem ir dzirdes traucējumi un vairāk nekā 10 tūkstošiem – redzes traucējumi. Katru gadu šim skaitam ir tendence pieaugt. Tajā pat laikā vides pieejamība, tostarp publisko ēku un infrastruktūras pielāgošana, ir kritiski zema. Labklājības ministrijas pētījumā secināts, ka cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem pieejami tikai 8% valsts vai pašvaldību institūciju ēku. Vides pieejamība nav nodrošināta 80% sporta būvju un 2/3 publisko pasākumu zālēs.

Labdarības maratons “Dod pieci!” jau astoto gadu notiks īsi pirms Ziemassvētkiem, no 17. līdz 23. decembrim. Unikālā formātā trīs Latvijas Radio 5 – pieci.lv dīdžeji 24/7 režīmā dalīsies ar cilvēku pieredzes stāstiem, ekspertu viedokļiem un atskaņos ziedotāju izvēlētas dziesmas, iestājoties par cilvēciskāku vidi un pārmaiņām sabiedrībā. Maratonu rīko Latvijas Radio ciešā sadarbībā ar Latvijas Televīziju, sabiedrisko mediju portālu LSM un ilggadējo ziedojumu partneri – labdarības organizāciju Ziedot.lv.

The Project is placed online on: 07.10.2021

Project completed 06.01.2022

Ziedot.lv for donations does not charge any commissions or brokerage fees. All the donated money reaches 100% for its intended purpose. Ziedot.lv administrative costs not covered by your donations.

Other topical projects

Latvian hunters to protect Ukraine!

Nedziedināmi slimu cilvēku atbalstam

Ukrainas dzīvniekiem! #palīdzipalīdzēt

Apģērbsim ukraiņu aizstāvjus!

About us

Ziedot.lv is a charity organization founded in 2003 with the mission to channel individual and business donations to people in need. Ziedot.lv is offering a safe, easy and transparent way to support carefully verified and selected charity projects, to follow-up their progress and be sure your donation has reached the goal.


Donation Statistics

This year

8 756 691.68 €