Seko mums Šodien saziedoti jau 5,529.70 €

DOD PIECI! 2019

Slimību neieplāno. Slimība nešķiro un nežēlo. Slimība sāp.

Kad cilvēks ir neārstējami slims, viņš piedzīvo sāpes, ķermeņa nevarību un bezcerību. Pēc pārciesta insulta, infarkta, vēža vai citas smagas slimības, kas kļuvusi neārstējama, cilvēkam nepieciešama aprūpe un viņš atkarīgs no apkārtējiem. Vajadzīga empātija, līdzcietība, milzu pacietība un paliatīvā aprūpe.

Ģimenēm, kuras rūpējas par nedziedināmi slimiem tuviniekiem, ik dienu nepieciešams neizmērojams emocionālais un fiziskais spēks. Uz ģimenes pleciem ir slimnieka ikdienas aprūpe – kopšana, cilāšana, mazgāšana un medikamentu ievade. Bieži vien kāds no tuviniekiem nestrādā, lai būtu kopā un rūpētos. 

Latvijā neārstējami slimu cilvēku aprūpē situācija ir skaudra – pacienti un ģimenes saskaras ar paliatīvās sistēmas nepilnībām - informācijas trūkumu par valsts nodrošināto aprūpi, zināšanu trūkumu par to, kā aprūpēt savus tuviniekus un lieliem izdevumiem, kurus ne vienmēr spēj nosegt. Šie cilvēki ir izmisuma zonā.

Nedziedināmi slimu cilvēku aprūpei no ģimenes līdzekļiem aiziet ievērojama daļa. Skaudri, ja slimības dēļ cilvēks pats nespēj paēst un norīt pārtiku. Tad nepieciešama enterālā pārtika, ko ievada caur speciālu zondi tieši kuņģī. Entereālās pārtikas izmaksas mēnesī var sasniegt 200 – 600 eiro. Valsts šo pārtiku neapmaksā. Ja tuviniekam nav līdzekļu, nedziedināmi slimais cilvēks nomirst no slāpēm un bada.

Paliatīvā aprūpe nav ārstēšana, bet humāna ciešanu atvieglošana, kas iekļauj sāpju mazināšanu, fizisku un emocionālu atbalstu. Paliatīvā aprūpe var būt nepieciešama visu vecumu cilvēkiem ar ļoti dažādām diagnozēm, bet kopsaucējs ir viens – slimība ir neārstējama. Tad svarīgi sniegt cilvēkam palīdzību un rūpēties, lai dzīves kvalitāte saglabātos līdz pat mūža izskaņai. Dažkārt tās ir tikai dienas, bet tie var būt arī mēneši vai gadi.

Viena dziesma radio pieci.lv ēterā par minimālo ziedojumu 5 eiro nozīmēs viena speciālās pārtikas ēdienreizi nedziedināmi slimiem cilvēkiem. Dziesmu ziedošana mājas lapā www.dodpieci.lv šogad sāksies 3.decembrī!

Visi labdarības maratonā iegūtie līdzekļi tiks nodoti Ziedot.lv rīcībā, lai tiem cilvēkiem, kuriem ir nepieciešama specializēta šķidrā pārtika vai valsts neapmaksātā enterālā barošana, nodrošinātu pietiekamu un sabalansētu uzturu.

Nedziedināmi slimi cilvēki sabiedrības ziedojumus varēs izmantot arī citiem atbalstošās terapijas mērķiem - fizioterapeita vizīte mājās, uztura speciālista konsultāciju apmaksai, specializētā transporta pakalpojumu izdevumu segšanai, lai, piemēram, gulošu pacientu nogādātu ārstniecības iestādē vai specializētu aprūpes preču iegādei. No ziedojumiem netiks segti medikamenti.

 “Dod Pieci!” jau sesto gadu notiks īsi pirms Ziemassvētkiem, no 17. līdz 23. decembrim, īstenojot unikālu labdarības formātu. Trīs Latvijas Radio 5 - pieci.lv dīdžeji sešas diennaktis strādās stikla studijā Doma laukumā, atskaņojot ziedotāju izvēlētas dziesmas, daloties ar cilvēku pieredzes stāstiem un ekspertu viedokļiem, lai uzlabot paliatīvās aprūpes sistēmu Latvijā.

Projekts ievietots portālā 14.10.2019

Projekts noslēgts 06.01.2020

Ziedot.lv par ziedojumiem neietur nekādu komisijas vai starpniecības maksu. Visa ziedotā nauda 100% apmērā nonāk paredzētajam mērķim. Ziedot.lv administratīvās izmaksas netiek segtas no Jūsu ziedojuma.

Citi aktuāli projekti

Ukrainas cilvēkiem!

Ārstnieciskā masāža

Palīdzība Dāvidam Romanovam

Palīdzība Annai Mutorei

Par mums

Ziedot.lv ir labdarības organizācija, kas darbojas kopš 2003.gada, sniedzot iespēju privātpersonām un uzņēmumiem palīdzēt līdzcilvēkiem. Ziedot.lv piedāvā ērti un droši ziedot rūpīgi izraudzītiem un pārbaudītiem labdarības projektiem, sekot līdzi projektu virzībai un būt pārliecinātiem, ka ziedojums sasniegs mērķi.


Ziedojumu statistika

Šogad

1 950 464.30 €