Follow us Today has already donated 7,179.00 €

DOD PIECI! 2019

Slimību neieplāno. Slimība nešķiro un nežēlo. Slimība sāp.

Kad cilvēks ir neārstējami slims, viņš piedzīvo sāpes, ķermeņa nevarību un bezcerību. Pēc pārciesta insulta, infarkta, vēža vai citas smagas slimības, kas kļuvusi neārstējama, cilvēkam nepieciešama aprūpe un viņš atkarīgs no apkārtējiem. Vajadzīga empātija, līdzcietība, milzu pacietība un paliatīvā aprūpe.

Ģimenēm, kuras rūpējas par nedziedināmi slimiem tuviniekiem, ik dienu nepieciešams neizmērojams emocionālais un fiziskais spēks. Uz ģimenes pleciem ir slimnieka ikdienas aprūpe – kopšana, cilāšana, mazgāšana un medikamentu ievade. Bieži vien kāds no tuviniekiem nestrādā, lai būtu kopā un rūpētos. 

Latvijā neārstējami slimu cilvēku aprūpē situācija ir skaudra – pacienti un ģimenes saskaras ar paliatīvās sistēmas nepilnībām - informācijas trūkumu par valsts nodrošināto aprūpi, zināšanu trūkumu par to, kā aprūpēt savus tuviniekus un lieliem izdevumiem, kurus ne vienmēr spēj nosegt. Šie cilvēki ir izmisuma zonā.

Nedziedināmi slimu cilvēku aprūpei no ģimenes līdzekļiem aiziet ievērojama daļa. Skaudri, ja slimības dēļ cilvēks pats nespēj paēst un norīt pārtiku. Tad nepieciešama enterālā pārtika, ko ievada caur speciālu zondi tieši kuņģī. Entereālās pārtikas izmaksas mēnesī var sasniegt 200 – 600 eiro. Valsts šo pārtiku neapmaksā. Ja tuviniekam nav līdzekļu, nedziedināmi slimais cilvēks nomirst no slāpēm un bada.

Paliatīvā aprūpe nav ārstēšana, bet humāna ciešanu atvieglošana, kas iekļauj sāpju mazināšanu, fizisku un emocionālu atbalstu. Paliatīvā aprūpe var būt nepieciešama visu vecumu cilvēkiem ar ļoti dažādām diagnozēm, bet kopsaucējs ir viens – slimība ir neārstējama. Tad svarīgi sniegt cilvēkam palīdzību un rūpēties, lai dzīves kvalitāte saglabātos līdz pat mūža izskaņai. Dažkārt tās ir tikai dienas, bet tie var būt arī mēneši vai gadi.

Viena dziesma radio pieci.lv ēterā par minimālo ziedojumu 5 eiro nozīmēs viena speciālās pārtikas ēdienreizi nedziedināmi slimiem cilvēkiem. Dziesmu ziedošana mājas lapā www.dodpieci.lv šogad sāksies 3.decembrī!

Visi labdarības maratonā iegūtie līdzekļi tiks nodoti Ziedot.lv rīcībā, lai tiem cilvēkiem, kuriem ir nepieciešama specializēta šķidrā pārtika vai valsts neapmaksātā enterālā barošana, nodrošinātu pietiekamu un sabalansētu uzturu.

Nedziedināmi slimi cilvēki sabiedrības ziedojumus varēs izmantot arī citiem atbalstošās terapijas mērķiem - fizioterapeita vizīte mājās, uztura speciālista konsultāciju apmaksai, specializētā transporta pakalpojumu izdevumu segšanai, lai, piemēram, gulošu pacientu nogādātu ārstniecības iestādē vai specializētu aprūpes preču iegādei. No ziedojumiem netiks segti medikamenti.

 “Dod Pieci!” jau sesto gadu notiks īsi pirms Ziemassvētkiem, no 17. līdz 23. decembrim, īstenojot unikālu labdarības formātu. Trīs Latvijas Radio 5 - pieci.lv dīdžeji sešas diennaktis strādās stikla studijā Doma laukumā, atskaņojot ziedotāju izvēlētas dziesmas, daloties ar cilvēku pieredzes stāstiem un ekspertu viedokļiem, lai uzlabot paliatīvās aprūpes sistēmu Latvijā.

The Project is placed online on: 14.10.2019

Projekts noslēgts 06.01.2020

Ziedot.lv for donations does not charge any commissions or brokerage fees. All the donated money reaches 100% for its intended purpose. Ziedot.lv administrative costs not covered by your donations.

Other topical projects

Help POGA grow!

Palīdzība Sabīnei Saveļjevai

Palīdzi mazulīšiem izaugt!

Palīdzība Reinim Kosītim

About us

Ziedot.lv is a charity organization founded in 2003 with the mission to channel individual and business donations to people in need. Ziedot.lv is offering a safe, easy and transparent way to support carefully verified and selected charity projects, to follow-up their progress and be sure your donation has reached the goal.


Donation Statistics

This year

896 791.99 €