Seko mums Šodien saziedoti jau 6,794.70 €

Cilvēks – dabai!

Paldies visiem, kas palīdzēja saziedot nepieciešamo summu!

Par projektu:
Latvijas daba ir unikāla- mēs jūsmojam par tās atšķirību, salīdzinot ar izkoptajām rietumvalstu ainavām, kurās diemžēl nav vietas pat parastiem lauku putniem vai vardēm. Taču arī Latvijas dabas daudzveidība nav bezgalīga. To negatīvi ietekmējuši daudzu vērtīgu dabas teritoriju iznīcināšana – apbūvēšana vai pakļaušana ražošanai. Cilvēks un daba ir savstarpēji saistīti un atkarīgi, tādēļ viscilvēciskākā vēlme ir mazināt mūsu negatīvu ietekmi uz dabu – mūsu bērnu – nākotnes sabiedrības vārdā!

Latvijas Dabas fonds kopā ar sadarbības partneriem jau ilgstoši atjauno palieņu pļavas Latvijā. Viens no šādiem projektiem tiek īstenots Jelgavā, atjaunojot pļavu Pilssalā. Tieši Pilssalā daba ir pienākusi tuvāk cilvēkam, tā ienāk pilsētā un tikai no mums ir atkarīga dabas nākotne tajā.

Lai uzturētu šo pļavu unikālo vērtību, uz Jelgavu – Lielupes palienes pļavām – ir atvesti 16 savvaļas zirgi. Zirgi palīdz uzturēt pļavu dabīgumu, saglabāt dabas lieguma vērtības – atklātas palieņu pļavas, kurās ligzdo griezes un citi reti putni, aug dzegužpuķes un citas retas augu sugas.

Zirgiem visgrūtāk klājas ziemā, kad nepieciešama veselīga pārtika. Tādēļ aicinām ziedot līdzekļus siena iegādei, kas būs atbilstoša un veselīga pārtika savvaļas zirgiem skarbajos ziemas apstākļos. 16 savvaļas zirgiem nepieciešami 90 ruļli siena. Viens siena rulons maksā vidēji 8 latus (16 zirgu pabarošanai būtu nepieciešami 720 lati un 210 lati transportēšanai uz Pilssalu). Daudzi apmeklētāji vēlas pabarot zirgus ar līdzi paņemtajiem kārumiem, taču savvaļas zirgu veselības vārdā to noteikti nevajag darīt. Daudz vērtīgāks būs jūsu ziedojums atbilstošas un veselīgas pārtikas iegādei!

Projektu īsteno: Nodibinājums Latvijas Dabas fonds sadarbībā ar Jelgavas pilsētas domi.

Ko sasniegsim ar šo projektu? Saglabāsim Latvijas unikālās dabas daudzveidību, nodrošinot Pilssalas dabas vērtību turpmāku pastāvēšanu.

Projekts ievietots portālā 21.11.2007, pēdējās izmaiņas 15.01.2007

Projekts ievietots portālā 24.11.2014

Ziedot.lv par ziedojumiem neietur nekādu komisijas vai starpniecības maksu. Visa ziedotā nauda 100% apmērā nonāk paredzētajam mērķim. Ziedot.lv administratīvās izmaksas netiek segtas no Jūsu ziedojuma.

Citi aktuāli projekti

Palīdzi mazulīšiem izaugt!

Palīdzība Evitai Kalniņai

Palīdzība Anitai Vallei

Palīdzība Mārcim Gabrielam Markovam

Par mums

Ziedot.lv ir labdarības organizācija, kas darbojas kopš 2003.gada, sniedzot iespēju privātpersonām un uzņēmumiem palīdzēt līdzcilvēkiem. Ziedot.lv piedāvā ērti un droši ziedot rūpīgi izraudzītiem un pārbaudītiem labdarības projektiem, sekot līdzi projektu virzībai un būt pārliecinātiem, ka ziedojums sasniegs mērķi.


Ziedojumu statistika

Šogad

1 951 729.30 €