Seko mums Šodien saziedoti jau 491.00 €

Atkārtota palīdzība Annai Āboliņai

Annai ir 29 gadi. Jaunā sieviete zina, ko nozīmē cīnīties un nepadoties, zaudēt spēju staigāt un to atkal atgūt.

7 gadu vecumā Annai attīstījās smaga skolioze, praktiski izliecot mugurkaulu pusmēness formā. Annas ikdienas dzīve pāris mēnešos apgriezās kājām gaisā – viņa strauji sāka zaudēt spēju just un kustināt savas kājas, meitene varēja pārvietoties tikai ar ratiņkrēsla palīdzību. Kad Annai bija 12 gadu, ārsti nozīmēja mugurkaula skoliozes operāciju. Taču pirms operācijas izmeklējumos atklājās šokējošākais - muguras smadzeņu audzējs. Latvijā šādas saslimšanas ārstēšanā pieredzes nebija, tāpēc ģimene meklēja iespējas veikt operāciju Vācijā. Operācijas rezultāti bija ļoti iepriecinoši – Anna jau pavisam drīz atkal sajuta savas kājas un pēc intensīvas rehabilitācijas atsāka staigāt. Neskatoties uz mājas apmācību, viņa pabeidza skolu un pēc vidusskolas iestājās universitātē, kura apguva ekonomiku un uzņēmējdarbību. Šķita, ka viņa uzveikusi smago cīņu ar sarežģīto slimību un var dzīvot un piepildīt savus sapņus. 

Tomēr pirms pusotra gada tika atklāts, ka cistas mugurkaula rajonā, nospiežot nervus, lēnām sāka dzēst sajūtas kājās. Ar ziedotāju atbalstu tika veikta atkārtota operācija klīnikā Vācijā, kur Annu operēja pirms 14 gadiem. Pēc operācijas sākās smagākais ceļa posms – intensīva rehabilitācija, lai uzlabotu spēku kājās un atgrieztu spēju staigāt. Šajā laikā nav pagājusi diena, kad Anna nestrādātu ar sevi un mājas apstākļos vai speciālistu uzraudzībā nedarītu visu rekomendēto, lai sajūtas un muskuļu spēks kājās atgrieztos.

Ar psiholoģiski un fiziski smagu darbu ir vērojami uzlabojumi – Anna var jau piecelties no ratiņkrēsla, un mājas apstākļos kādu brīdi pārvietoties gan ar rollatoru, gan kruķiem. Tas liek ar pozitīvu skatu lūkoties nākotnē, ka reiz viņa varēs arī bez palīglīdzekļu klātbūtnes pati saviem spēkiem spert soļus uz priekšu.

Lai sapnis par staigāšanu neizgaistu, nepieciešami līdzekļi un rehabilitācija speciālistu uzraudzībā. Tieši intensīvi vairāku nedēļu rehabilitācijas kursi sniedz vislabākos un redzamākos rezultātus. Anna ir motivēta celties un smagi strādāt, un ar līdzcilvēku atbalstu teikt ratiņkrēslam ardievas uz visiem laikiem.

Tuvāka gada rehabilitācijas plānos ietilpst 3 nedēļu kurss Rehabilitācijas centrā "Poga" 1050 eiro apmērā, 2 nedēļu rehabilitācijas kurss Hāpsalu klīnikā Igaunijā līdz 2000 eiro apmērā, kā arī rehabilitācijas nodarbības ar fizioterapeitu un ergoterapeitu mājas apstākļos ik mēnesi 4 nodarbības līdz 1000 eiro apmērā gadā. Gadā kopā 4050 eiro.

Palīdzēsim Annai!

Projekts ievietots portālā 06.10.2020

Projekts noslēgts 01.01.2021

Ziedot.lv par ziedojumiem neietur nekādu komisijas vai starpniecības maksu. Visa ziedotā nauda 100% apmērā nonāk paredzētajam mērķim. Ziedot.lv administratīvās izmaksas netiek segtas no Jūsu ziedojumiem.

Citi aktuāli projekti

Atbalsti rūpju bērniņus!

Palīdzi bērniem staigāt!

Palīdzi Pogai izaugt!

Palīdzība Oļegam Gavrilovam

Par mums

Ziedot.lv ir labdarības organizācija, kas darbojas kopš 2003.gada, sniedzot iespēju privātpersonām un uzņēmumiem palīdzēt līdzcilvēkiem. Ziedot.lv piedāvā ērti un droši ziedot rūpīgi izraudzītiem un pārbaudītiem labdarības projektiem, sekot līdzi projektu virzībai un būt pārliecinātiem, ka ziedojums sasniegs mērķi.


Ziedojumu statistika

Šogad

84 259.23 €