Seko mums Šodien saziedoti jau 4,686.00 €

Atbalsts Gundegai Rotbergai

Mērķis: rehabilitācija
Gadā nepieciešams: 6000 lati

Gundega Rotberga dz.g. 2002., Sigulda

Gundega ir dzimusi 2002.gadā. Iepriekš viņas vārds bija Nikola, bet 2009.gada martā mūsu meita izteica vēlmi mainīt sev vārdiņu. Viņa lūdza, lai viņas jaunais vārds būtu Gundega.

Pirmajos dzīves gados Gundegai tika uzstādīta reta diagnoze Lissencephaly paveids – Miller Dieker Sindroms. Gundega ir vienīgais bērns Latvijā ar šādu diagnozi. Latvijā ārstiem nav pieredzes par šo sindromu, tāpēc meklējām iespēju savai meitai palīdzēt ārpus Latvijas. Esam konsultējušies ar ārstiem Vācijā, Krievijā un Indijā. Mēs atradām institūtu ASV(www.iahp.or), kuram ir vairāk kā 50 gadu pieredze kā strādāt ar bērniem, kuriem ir Dažāda rakstura smadzeņu bojājumi. Ja vienā teikumā vajadzētu pateikt Institūta filozofisko pamatnostādni, tad tā būtu – smadzenes aug, ja tās tiek nodarbinātas (the brain grows by use).

Pateicoties Ziedot.lv un cilvēkiem, kas atbalsta Gundegu un mūsu ģimeni, mēs jau četras reizes esam apmeklējuši institūtu ASV, kur Gundegai tiek sastādīta intensīva rehabilitācijas programma pusgadam, kuru mēs paši un arpalīgiem veicam mājās.

Darbojoties regulāri, mēs jau esam sasnieguši ļoti labus rezultātus – Gundegai ir mazinājušās krampju lēkmes (pirms programmas viņi bija līdz 50 krampjiem diennaktī katru dienu, šobrīd viņai ir līdz pat četrām nedēļām bez krampju lēkmēm), viņa vairs nav tik spastiska, ķermenis ir fiziski spēcīgāks un viņa stabilāk var savu ķermeni noturēt un kontrolēt, viņai ir augsts intelekts.

Mācoties pēc institūta programmas, Gundega tagad lasa grāmatas latviešu, krievu un angļu valodās, raksta recenzijas par izlasīto. Pati vēl nespēj runāt, bet ar mums viņa sazinās ar datora vai alfabēta burtukartiņas palīdzību. Gundega raksta dzejoļus un brīvajā laikā viņai ļoti patīk zīmēt ar ūdenskrāsām.

Mums vēl ir nepieciešams braukt uz Institūtu ASV, lai, sadarbojoties ar institūta speciālistiem, mēs varētu palīdzēt uzlabot Gundegas dzīves kvalitāti. Katra reize izmaksā Ls 6000. Ar to tiek segti ārstēšanās un ceļa izdevumi Gundegai un vecākiem.
Mēs ceram, ka kādu dienu viņa pati Jums varēs pateikt PALDIES!
Palīdzēsim mazajai Gundegai!

Projekts ievietots portālā 01.01.2012.

Ziedot.lv par ziedojumiem neietur nekādu komisijas vai starpniecības maksu. Visa ziedotā nauda 100% apmērā nonāk paredzētajam mērķim. Ziedot.lv administratīvās izmaksas netiek segtas no Jūsu ziedojuma.

Citi aktuāli projekti

Stiprini Stipros

Palīdzība Timuram Krasanovam

Bruņuvestes Ukrainas mediķiem

Palīdzība Danielam Stepanovam

Par mums

Ziedot.lv ir labdarības organizācija, kas darbojas kopš 2003.gada, sniedzot iespēju privātpersonām un uzņēmumiem palīdzēt līdzcilvēkiem. Ziedot.lv piedāvā ērti un droši ziedot rūpīgi izraudzītiem un pārbaudītiem labdarības projektiem, sekot līdzi projektu virzībai un būt pārliecinātiem, ka ziedojums sasniegs mērķi.


Ziedojumu statistika

Šogad

1 331 504.78 €