Seko mums Šodien saziedoti jau 45.00 €

Atbalsts Elzai Dzenei

Sirsnīgs paldies visiem ziedotājiem! Elzai nepieciešamā summa saziedota.

Septiņgadīgā Elza dzīvo netālu no Tukuma, trīs bērnu ģimenē. Kopā ar Elziņu vajadzēja vēl piedzimt māsiņai, diemžēl viena dvīņu meitenīte līdz dzemdībām mammas vēderā neizdzīvoja. Tālākā grūtniecība vecākiem bija īsts murgs, jo neilgi pirms Elzas dzimšanas, viņai atklāja smagu CNS bojājumu.

Elzai piedzimstot, ārsti uzstādīja diagnozi – mikrocefālija, ar piebildi “nevaram neko līdzēt”. Tomēr vecāki, nezaudējot cerību, cīnījās par Elzas attīstību. trīs gadus apmeklējot fizioterapiju, ergoterapiju, logopēdiju un citas nodarbības. Tomēr meitenītes attīstība likās kā iestrēgusi.

Nesamierinoties ar esošo situāciju, vecāki palīdzību sāka meklēt ārpus Latvijas. Sanktpēterburgas neirologi precizēja Elzas problēmu. Viņai bija mikrocefālija ar hidrocefālijas sindromu, ko diemžēl jau pie dzimšanas ārsti nepamanīja, kā rezultātā meitene cieta no galvas smadzeņu saspiešanas. Elzu mocīja stipras galvassāpes, kas neļāva viņai normāli attīstīties. Operācija Sanktpēterburgā bija veiksmīga, kurā izdevās samazināt smadzeņu šķidruma spiedienu, bērna smadzenes sāka normāli funkcionēt. Elzas vecāki saka: ”Mūsu meita ir piedzimusi vēlreiz un nu ir jāsāk ilgais ceļš kāpās!” Sāpes Elzai ir zudušas, viņa ir sākusi normāli gulēt.

Pēc Sanktpēterburgas ārstu ieteikuma Elza saņēma intensīvās rehabilitācijas kursu Adeli centrā Slovākijā. Arī šobrīd, pēc astoņiem  rehabilitācijas kursiem Slovākijā, Elzai ir mazinājies muskuļu tonuss. Ir uzlabojusies kopējā motorikas funkcija. Palielinājies muskuļu spēks muguras un vēdera muskulatūrai. Viņa ir kļuvusi dzīvespriecīgāka, emocionālāka, cenšas pati līst pa grīdu, labāk noturas dažādās pozīcijās. Stabili un vienmērīgi sēž turku pozā, ir uzlabojies atbalsts sēžot uz rokām. Ar nelielu asistēšanu notur sānsēdes un četrrāpus pozu. Palielinājies vingrojumu izpildes ātrums. Uz jautājumiem atbild ar dažādām skaņām, ir attīstījusies sapratne. Komunicējot atbild ar “jā” vai “nē”, vai arī norādot konkrēto lietu ar acu skatienu. Pēc pēdējās rehabilitācijas Elzai aktīvajā runā parādījušās pirmās zilbītes, pat dažas reizes izteikusi savu un māsas vārdu.

Ikdienā Elza izbauda katru dienu, kad var kontaktēties ar bērniem, apmeklējot bērnudārzu. Ļoti patīk mūzikas nodarbības, kurās kopā ar asistentu izmēģina kādus jaunus skanošos mūzikas instrumentus. Meitene ar sajūsmu gaida pastaigas Un tas ir ģimenes kopīgais sapnis!

Pateicoties ziedotāju atbalstam, Elza 2018.gadā ir saņēmusi 3 rehabilitācijas kursus Adeli centrā Slovākijā, diemžēl ar to ir par maz, jo attīstība norit lēnām un pakāpeniski. Ārsti un terapeiti novēro progresu, tāpēc iesaka turpināt rehabilitāciju ik pēc četriem mēnešiem.

Ģimene lūdz ziedotāju palīdzību, lai Elza varētu saņemt intensīvo rehabilitāciju arī 2019.gadā:

  • 2 rehabilitācijas kursi Adeli centrā Slovākijā - 8400 eiro

Lai nodrošinātu Elzai rehabilitācijas pakalpojumus 2019.gadā kopā nepieciešami 8400 eiro, no kuriem 3796 eiro jau ir pieejami no 2018. gada saziedotās, bet vēl neizmantotās summas. Līdz ar to no ziedotājiem tiek lūgts 4604 eiro.

Palīdzēsim Elzai! 

Projekts ievietots portālā 09.01.2019

Projekts noslēgts 05.09.2019

Ziedot.lv par ziedojumiem neietur nekādu komisijas vai starpniecības maksu. Visa ziedotā nauda 100% apmērā nonāk paredzētajam mērķim. Ziedot.lv administratīvās izmaksas netiek segtas no Jūsu ziedojumiem.

Citi aktuāli projekti

Smagi slimu cilvēku atbalstam

Māmiņ, es Tevi mīlu!

Gaisma mūsu brīvībai!

Atbalsti rūpju bērniņus!

Par mums

Ziedot.lv ir labdarības organizācija, kas darbojas kopš 2003.gada, sniedzot iespēju privātpersonām un uzņēmumiem palīdzēt līdzcilvēkiem. Ziedot.lv piedāvā ērti un droši ziedot rūpīgi izraudzītiem un pārbaudītiem labdarības projektiem, sekot līdzi projektu virzībai un būt pārliecinātiem, ka ziedojums sasniegs mērķi.


Ziedojumu statistika

Šogad

891 888.07 €