Seko mums Šodien saziedoti jau 2,185.50 €

Atbalsts Elīzai Bukai

Mērķis: delfīnterapija rehabilitācijas centrā „Nemo”, Ukraina
Gadā nepieciešami: 2000 lati.

Elīza Buka, dz. g. 2007., Rīga
Elīza pasaulē ieradās 2007. gadā. Jau dzemdību zālē māmiņa savu ilgi gaidīto meitiņu nevarēja samīļot, jo viņu pēc grūtām dzemdībām uzreiz ievietoja skābekļa kamerā, pirmajās dzīves dienās Elīza neēda, vēma un atradās intensīvajā terapijā, tomēr ārsti nespēja rast izskaidrojumu bērna smagajam stāvoklim. Tā vietā, lai vestu bērniņu mājās ar izpušķotu auto, mazo Elīziņu aizveda no Dzemdību nama ar ātro palīdzību uz Bērnu klīnisko slimnīcu, kur joprojām ārsti meklēja cēloni, kādēļ bērniņš ir tik apātisks, neatver actiņas, neēd, cieš no stipras dzeltes. Dienām ilgi māmiņa turēja mazo Elīzu uz rokām, lai viņa nevemtu, baroja ar zondi un gaidīja. Beidzot analīzes atklāja, ka meitenīte slimo ar strutainu meningoencifalītu. Slimībai pievienojās krampji, kuru laikā bērniņš sastinga un neelpoja. Pēc ilgas cīņas Elīza nokļuva mājās, taču attīstība kavējās. Sākās nemitīgi speciālistu apmeklējumi, lai iemācītu bērnam velties, rāpot, sēdēt, turēt rotaļlietas – aiz katra Elīzas sasnieguma stāv smags darbs. Tagad, gandrīz piecu gadu vecumā un pēc apmeklēta delfīnterapijas kursa Elīza ir aktīva, zinātkāra meitene, kura šovasar iemācījās braukt ar trīsriteni, apmeklē bērnudārzu, skraida un mācās lēkāt. Smagā slimība tomēr atstāja sekas – Elīzai ir garīgās attīstības un valodas aizture – meitiņa saka mamma, lelle un dažus vārdus „savā valodā”, ar apkārtējiem viņa sazinās ar žestiem un skaņām. Elīzai ir arī  uzvedības traucējumi, grūtības koncentrēt uzmanību, hiperaktivitāte. Pēc vasarā apmeklētās delfīnterapijas Elīza iemācījās pati šūpoties šūpolēs, kāpt pa trepēm, braukt ar riteni, viņa ir kļuvusi zinātkārāka, vēlas spēlēties ar vienaudžiem, cenšas iesaistīties kopējās bērnudārza nodarbībās, kā arī viņas „valodā” parādās jaunas skaņas. Lai uzlabotu Elīzas vispārējo un galvenokārt, valodas attīstību, nepieciešams regulāri apmeklēt delfīnterapiju, konsultēties ar Ukrainas speciālistiem un lietot medikamentus.

 Ģimene ļoti cer uz ziedotāju atsaucību, lai atkārtoti dotos pie Elīzas „draugiem” delfīniem. Viens delfīnterapijas kurss kopā ar ceļa un uzturēšanās izdevumiem maksā 2000 lati.

Palīdzēsim Elīzai!

Projekts ievietots portālā: 30.10.2012. 

Ziedot.lv par ziedojumiem neietur nekādu komisijas vai starpniecības maksu. Visa ziedotā nauda 100% apmērā nonāk paredzētajam mērķim. Ziedot.lv administratīvās izmaksas netiek segtas no Jūsu ziedojuma.

Citi aktuāli projekti

Twitter konvojs Ukrainai

Strāvas ģeneratori Ukrainai

Ūdensdziedniecība bērniem ar kustību traucējumiem

Atkārtota palīdzība Jeļenai Boļševičai

Par mums

Ziedot.lv ir labdarības organizācija, kas darbojas kopš 2003.gada, sniedzot iespēju privātpersonām un uzņēmumiem palīdzēt līdzcilvēkiem. Ziedot.lv piedāvā ērti un droši ziedot rūpīgi izraudzītiem un pārbaudītiem labdarības projektiem, sekot līdzi projektu virzībai un būt pārliecinātiem, ka ziedojums sasniegs mērķi.


Ziedojumu statistika

Šogad

479 683.88 €