Follow us Today has already donated 7,104.00 €

Atbalsts Elīzai Bukai

Mērķis: delfīnterapija rehabilitācijas centrā „Nemo”, Ukraina
Gadā nepieciešami: 2000 lati.

Elīza Buka, dz. g. 2007., Rīga
Elīza pasaulē ieradās 2007. gadā. Jau dzemdību zālē māmiņa savu ilgi gaidīto meitiņu nevarēja samīļot, jo viņu pēc grūtām dzemdībām uzreiz ievietoja skābekļa kamerā, pirmajās dzīves dienās Elīza neēda, vēma un atradās intensīvajā terapijā, tomēr ārsti nespēja rast izskaidrojumu bērna smagajam stāvoklim. Tā vietā, lai vestu bērniņu mājās ar izpušķotu auto, mazo Elīziņu aizveda no Dzemdību nama ar ātro palīdzību uz Bērnu klīnisko slimnīcu, kur joprojām ārsti meklēja cēloni, kādēļ bērniņš ir tik apātisks, neatver actiņas, neēd, cieš no stipras dzeltes. Dienām ilgi māmiņa turēja mazo Elīzu uz rokām, lai viņa nevemtu, baroja ar zondi un gaidīja. Beidzot analīzes atklāja, ka meitenīte slimo ar strutainu meningoencifalītu. Slimībai pievienojās krampji, kuru laikā bērniņš sastinga un neelpoja. Pēc ilgas cīņas Elīza nokļuva mājās, taču attīstība kavējās. Sākās nemitīgi speciālistu apmeklējumi, lai iemācītu bērnam velties, rāpot, sēdēt, turēt rotaļlietas – aiz katra Elīzas sasnieguma stāv smags darbs. Tagad, gandrīz piecu gadu vecumā un pēc apmeklēta delfīnterapijas kursa Elīza ir aktīva, zinātkāra meitene, kura šovasar iemācījās braukt ar trīsriteni, apmeklē bērnudārzu, skraida un mācās lēkāt. Smagā slimība tomēr atstāja sekas – Elīzai ir garīgās attīstības un valodas aizture – meitiņa saka mamma, lelle un dažus vārdus „savā valodā”, ar apkārtējiem viņa sazinās ar žestiem un skaņām. Elīzai ir arī  uzvedības traucējumi, grūtības koncentrēt uzmanību, hiperaktivitāte. Pēc vasarā apmeklētās delfīnterapijas Elīza iemācījās pati šūpoties šūpolēs, kāpt pa trepēm, braukt ar riteni, viņa ir kļuvusi zinātkārāka, vēlas spēlēties ar vienaudžiem, cenšas iesaistīties kopējās bērnudārza nodarbībās, kā arī viņas „valodā” parādās jaunas skaņas. Lai uzlabotu Elīzas vispārējo un galvenokārt, valodas attīstību, nepieciešams regulāri apmeklēt delfīnterapiju, konsultēties ar Ukrainas speciālistiem un lietot medikamentus.

 Ģimene ļoti cer uz ziedotāju atsaucību, lai atkārtoti dotos pie Elīzas „draugiem” delfīniem. Viens delfīnterapijas kurss kopā ar ceļa un uzturēšanās izdevumiem maksā 2000 lati.

Palīdzēsim Elīzai!

Projekts ievietots portālā: 30.10.2012. 

Ziedot.lv for donations does not charge any commissions or brokerage fees. All the donated money reaches 100% for its intended purpose. Ziedot.lv administrative costs not covered by your donations.

Other topical projects

Palīdzība Sindijai Dunaiskai

For Oncology Patients

Atbalsts Ukrainas mācībspēku ģimenēm un RSU studentiem

Palīdzība Hersonai: Kopā stipri, kopā mēs varam!

About us

Ziedot.lv is a charity organization founded in 2003 with the mission to channel individual and business donations to people in need. Ziedot.lv is offering a safe, easy and transparent way to support carefully verified and selected charity projects, to follow-up their progress and be sure your donation has reached the goal.


Donation Statistics

This year

1 430 200.84 €