Seko mums Šodien saziedoti jau 5,930.74 €

Atbalsts Eduardam un Aleksim Krūmiņiem

Sirsnīgs paldies visiem ziedotājiem!

Brālīšiem Aleksim un Eduardam ir diognosticēti autiskā spektra traucējumi. Attīstības problēmas vispirms tika konstatētas mazākajam brālim Eduardam, bet, pēc speciālistu ieteikumiem, veicot pārbaudes traucējumi tika konstatēti arī Aleksim, tikai vieglākā formā.

Aleksim šobrīd ir 10 gadi, bet Eduardam 7gadi. Tā kā zēniem nav uzvedības problēmu abi apmeklē vispārizglītojošās izglītības iestādes. Pateicoties līdz šim saņemtajai rehabilitācijai zēnu attīstība ir bijusi veiksmīga, lai attīstība turpinātos nepieciešamas turpināt regulāras nodarbības pie dažādiem speciālistiem.

Aleksim attīstības veicināšanai tiek rekomendēts apmeklēt speciālo pedagogu, kā arī trauksmes mazināšanai regulāri konsultēties ar psihologu un apmeklēt kognitīvi biheiviorālās terapijas nodarbības. Aleksim grūtības sagādā arī komunikācija un dialoga veidošana ar vienaudžiem, tādēļ zēns pārdzīvo, ka neprot runāt kā visi “normāli cilvēki”. Augot lielākam zēns sāk apzināties savas attīstības īpatnības un ļoti cer, ka speciālisti viņam spēs palīdzēt izprast apkārtējo pasauli un tādejādi mazināt trauksmi.  Aleksim īpaši labi padodas angļu valodas apguve, interesē vēsture, astroloģija, ģeogrāfija. Zināšanas dažās jomās ir netipiskas viņa vecuma bērniem.

Mazākajam brālim Eduardam grūtības sagādā rakstīšana un zīmēšana, tādēļ nepieciešams attīstīt smalko motoriku. Vislielākās raizes vecākiem sagādā Eduarda valodas attīstība. Zēns cītīgi mācās un mēģina atkārtot vārdu pirmās zilbes, un ir svarīgi turpināt iesākto un intensīvi strādāt pie valodas attīstības. Eduards ir apguvis visus burtus, ciparus līdz 100, mācās rēķināt un šogad uzsāks mācības 1.klasē.

Abiem brāļiem regulāri jālieto dažādi vitamīni, minerālvielas, ko uztura īpatnību dēļ nav iespējams uzņemt. Diemžēl bērniem ar AST ļoti bieži ir ēšanas traucējumi un viņi uzturā lieto ierobežotu produktu skaitu. Abiem brāļiem diagnosticēti imūnā mehānisma traucējumi tādēļ regulāri nepieciešams apmeklēt imunologu, lai uzraudzītu turpmāko slimības gaitu.

Ikdienā rūpes par bērniem, aizvešanu uz izglītības iestādi un nodarbībām pie speciālistiem, kas atrodas dažādos novados un ir tālu no mājām, jāuzņemas mammai, jo ģimenē vienīgais apgādnieks ir tētis.

Ģimene lūdz ziedotāju atbalstu, lai Eduards un Aleksis 2019.gadā varētu saņemt:

  • Speciālā pedagoga nodarbības 200 x 18 EUR – 3600 eiro;
  • Ergoterapeita nodarbības 30 x 22 EUR – 660 eiro;
  • Kognitīvi biheiviorālās terapijas nodarbības 70 x 20 EUR – 1400 eiro;
  • Tomatis terapijas nodarbības 360 eiro.

Lai nodrošinātu brālīšiem rehabilitācijas pakalpojumus gadā kopā nepieciešami 5660 eiro, no kuriem 1425 eiro jau ir pieejami no 2017./2018. gada saziedotās, bet vēl neizmantotās summas. Līdz ar to 2019. gadā no ziedotājiem tiek lūgts 4595 eiro.

Palīdzēsim brālīšiem!

Projekts ievietots portālā 08.01.2019

Projekts noslēgts 21.03.2019

Ziedot.lv par ziedojumiem neietur nekādu komisijas vai starpniecības maksu. Visa ziedotā nauda 100% apmērā nonāk paredzētajam mērķim. Ziedot.lv administratīvās izmaksas netiek segtas no Jūsu ziedojumiem.

Citi aktuāli projekti

Grāmatu starts

Iespējamā misija

Rūpju bērnu māmiņām

Palīdzība trūcīgiem sirmgalvjiem

Par mums

Ziedot.lv ir labdarības organizācija, kas darbojas kopš 2003.gada, sniedzot iespēju privātpersonām un uzņēmumiem palīdzēt līdzcilvēkiem. Ziedot.lv piedāvā ērti un droši ziedot rūpīgi izraudzītiem un pārbaudītiem labdarības projektiem, sekot līdzi projektu virzībai un būt pārliecinātiem, ka ziedojums sasniegs mērķi.


Ziedojumu statistika

Šogad

984 463.72 €