Follow us Today has already donated 3,317.50 €

Atbalsts Eduardam un Aleksim Krūmiņiem

Sisrnīgs paldies! Nepieciešamā summa ir saziedota!

Brālīšiem Aleksim un Eduardam ir diognosticēti autiskā spektra traucējumi. Attīstības problēmas vispirms tika konstatētas mazākajam brālim Eduardam, bet, pēc speciālistu ieteikumiem, veicot pārbaudes traucējumi tika konstatēti arī Aleksim, tikai vieglākā formā.

Aleksim šobrīd ir 10 gadi, bet Eduardam 7gadi. Tā kā zēniem nav uzvedības problēmu abi apmeklē vispārizglītojošās izglītības iestādes. Pateicoties līdz šim saņemtajai rehabilitācijai zēnu attīstība ir bijusi veiksmīga, lai attīstība turpinātos nepieciešamas turpināt regulāras nodarbības pie dažādiem speciālistiem.

Aleksim attīstības veicināšanai tiek rekomendēts apmeklēt speciālo pedagogu, kā arī trauksmes mazināšanai regulāri konsultēties ar psihologu un apmeklēt kognitīvi biheiviorālās terapijas nodarbības. Aleksim grūtības sagādā arī komunikācija un dialoga veidošana ar vienaudžiem, tādēļ zēns pārdzīvo, ka neprot runāt kā visi “normāli cilvēki”. Augot lielākam zēns sāk apzināties savas attīstības īpatnības un ļoti cer, ka speciālisti viņam spēs palīdzēt izprast apkārtējo pasauli un tādejādi mazināt trauksmi.  Aleksim īpaši labi padodas angļu valodas apguve, interesē vēsture, astroloģija, ģeogrāfija. Zināšanas dažās jomās ir netipiskas viņa vecuma bērniem.

Mazākajam brālim Eduardam grūtības sagādā rakstīšana un zīmēšana, tādēļ nepieciešams attīstīt smalko motoriku. Vislielākās raizes vecākiem sagādā Eduarda valodas attīstība. Zēns cītīgi mācās un mēģina atkārtot vārdu pirmās zilbes, un ir svarīgi turpināt iesākto un intensīvi strādāt pie valodas attīstības. Eduards ir apguvis visus burtus, ciparus līdz 100, mācās rēķināt un šogad uzsāks mācības 1.klasē.

Abiem brāļiem regulāri jālieto dažādi vitamīni, minerālvielas, ko uztura īpatnību dēļ nav iespējams uzņemt. Diemžēl bērniem ar AST ļoti bieži ir ēšanas traucējumi un viņi uzturā lieto ierobežotu produktu skaitu. Abiem brāļiem diagnosticēti imūnā mehānisma traucējumi tādēļ regulāri nepieciešams apmeklēt imunologu, lai uzraudzītu turpmāko slimības gaitu.

Ikdienā rūpes par bērniem, aizvešanu uz izglītības iestādi un nodarbībām pie speciālistiem, kas atrodas dažādos novados un ir tālu no mājām, jāuzņemas mammai, jo ģimenē vienīgais apgādnieks ir tētis.

Ģimene lūdz ziedotāju atbalstu, lai Eduards un Aleksis 2019.gadā varētu saņemt:

  • Speciālā pedagoga nodarbības 200 x 18 EUR – 3600 eiro;
  • Ergoterapeita nodarbības 30 x 22 EUR – 660 eiro;
  • Kognitīvi biheiviorālās terapijas nodarbības 70 x 20 EUR – 1400 eiro.

Lai nodrošinātu brālīšiem rehabilitācijas pakalpojumus gadā kopā nepieciešami 5660 eiro, no kuriem 1425 eiro jau ir pieejami no 2017./2018. gada saziedotās, bet vēl neizmantotās summas. Līdz ar to 2019. gadā no ziedotājiem tiek lūgts 4235 eiro.

Palīdzēsim brālīšiem!

The Project is placed online on: 08.01.2019

Projekts noslēgts 21.03.2019

Ziedot.lv for donations does not charge any commissions or brokerage fees. All the donated money reaches 100% for its intended purpose. Ziedot.lv administrative costs not covered by your donations.

Other topical projects

Palīdzi mazulīšiem izaugt!

Operācija Lindai Silai

Doctor "POGA" (Button)

Nabadzīgām ģimenēm ar bērniem

About us

Ziedot.lv is a charity organization founded in 2003 with the mission to channel individual and business donations to people in need. Ziedot.lv is offering a safe, easy and transparent way to support carefully verified and selected charity projects, to follow-up their progress and be sure your donation has reached the goal.


Donation Statistics

This year

330 144.42 €