Seko mums Šodien saziedoti jau 1,398.26 €

Atbalsts Annai Viktorijai Štrobergai

Mērķis: rehabilitācija
Gadā nepieciešami: 2160 lati

Anna Viktorija Štroberga, dz.g. 1997., Rīga 

 Anna un viņas dvīņu brālis Oskars piedzima 1997. gadā. Meitiņai konstatēja iedzimtus CNS bojājumus – spina bifida(mugurkaula plēves bruka) un sekundāru hydrocephalia interna (palielināts cerebrospināla šķidruma spiediens uz galvas smadzenēm). Rezultātā nopietni apakšējo ekstremitāšu kustību un jušanas traucējumi (faktiski kājas sākot no ceļgala uz leju viņa juta ļoti slikti, pēdas nejuta un nekustināja vispār), kā arī nopietni urīna izvadsistēmas un zarnu darbības traucējumi.

Sekoja vairākas operācijas. Galvā tika ievietots šunts - ļaujot Annai normāli garīgi attīstīties. Tāpat tika veikta arī spina bifida operācija mugurai.

Jau kopš dzimšanas  ģimene kopīgi ar Annu  veic pamatīgu rehabilitācijas darbu. Pirmā dzīves gada laikā pārsvarā masāžas katru dienu un peldēšana vannā katru dienu vairākas stundas. Vēlāk pēc operācijām tika uzsākti arī citi rehabilitācijas pasākumi: Vojta terapija, darbs ar fizioterapeitu vairākas reizes nedēļā, osteopāta apmeklējumi, nodarbības garīgo spēju maksimālai attīstībai.

3 gadu vecumā, ar lielu līdzcilvēku atbalstu,  bija iespēja Annu aizvest uz Filadelfijas klīniku ASV. Saņemti dažādu ārstu ieteikumi un vērtīgas konsultācijas par to, kā Anna varētu attīstīties, ar kādām grūtībām varētu būt jāsaskaras nākotnē un kā tās varētu risināt.

Anna ir ļoti dzīvespriecīga un sabiedriska meitene. Annai patīk viss, kas saistīts ar mūziku – dziedāšana, TV muzikālie raidījumi, koncertu apmeklējumi, teātris, kā arī kopīgas ģimenes ekskursijas, kas, protams, jāplāno atbilstoši Annas iespējām. Viņa sapņo, ka reiz varēs uzvilkt „normālas svētku kurpes”!

Anna mācās skolā. Viņai ir ļoti nopietnas grūtības ar uzmanības koncentrēšanu un noturēšanu, kas ļoti apgrūtina mācīšanos. Milzīga nozīme ir elastīgai un individuālai pieejai mācību programmas apguvē un ir nepieciešamas daudzas papildus nodarbības, kas prasa ļoti daudz finanšu līdzekļu.

 Pašlaik Anna var pārvietoties patstāvīgi, nēsājot ortozes, tomēr gaita un līdzsvara traucējumi liedz to darīt gana droši, ātri.

 Annai nepieciešams regulārs individuāls darbs ar fizioterapeitu vismaz 3 x nedēļā. Tas palīdz uzlabot gaitu un līdzsvaru un iespēju robežās palīdz mācīties darbināt „pareizos” muskuļus staigājot. Iespēju robežās nepieciešami  osteopāta apmeklējumi. Gadā Annas rehabilitācijai kopā nepieciešami  2160 lati.

Audzināt bērnu ar īpašām vajadzībām ir darbs, kas sniedz milzīgu gandarījumu par paveikto, bet tajā pašā laikā tas prasa ļoti daudz fiziskas, garīgas un emocionālas piepūles, reizēm pamatīgu spriedzi un ieguldījumu no visiem ģimenes locekļiem.

Projekts ievietots portālā: 01.01.2012.

Ziedot.lv par ziedojumiem neietur nekādu komisijas vai starpniecības maksu. Visa ziedotā nauda 100% apmērā nonāk paredzētajam mērķim. Ziedot.lv administratīvās izmaksas netiek segtas no Jūsu ziedojuma.

Citi aktuāli projekti

Palīdzība Alanam Šulcam

Palīdzība Initai Lūkai

Nabadzīgām ģimenēm ar bērniem

Palīdzība sirmgalvjiem

Par mums

Ziedot.lv ir labdarības organizācija, kas darbojas kopš 2003.gada, sniedzot iespēju privātpersonām un uzņēmumiem palīdzēt līdzcilvēkiem. Ziedot.lv piedāvā ērti un droši ziedot rūpīgi izraudzītiem un pārbaudītiem labdarības projektiem, sekot līdzi projektu virzībai un būt pārliecinātiem, ka ziedojums sasniegs mērķi.


Ziedojumu statistika

Šogad

2 059 633.60 €