Seko mums Šodien saziedoti jau 6,579.70 €

Atbalstīsim Ukrainas studentus, pasniedzējus, zinātniekus! 2023

Krievijas militārā agresija ir radījusi nozīmīgu krīzi Ukrainas augstākās izglītības un zinātnes sistēmā. Ukrainas intelektuālā attīstība ir apstājusies. Rezultātā daudzi studētgribētāji, zinātnieki un pasniedzēji kopā ar savām ģimenēm izceļo no Ukrainas, meklējot iespējas turpināt savu akadēmisko izaugsmi un karjeru citviet pasaulē.

Jau sākot ar kara pirmajām dienām, Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) aktīvi iesaistījās un organizēja atbalstu RSU studentiem un pasniedzējiem no Ukrainas. Piemēram, RSU studentiem no Ukrainas jau 100 % apmērā sedz pavasara studiju ceturkšņa mācību maksu, gan studentiem, gan pasniedzējiem piedāvā bezmaksas dzīvesvietu RSU dienesta viesnīcās, kā arī nodrošinās paaugstinātu ikmēneša stipendiju. Studenti un pasniedzēji ar ģimenēm no Ukrainas tiek nodrošināti arī ar sadzīvei nepieciešamajām precēm.

RSU ir gatava nodrošināt daudz plašāku atbalstu studentiem, pasniedzējiem un zinātniekiem ar ģimenēm no Ukrainas. Plānots piedāvāt studijas sociālo zinātņu un veselības aprūpes studiju programmās. RSU pieejamas arī vakances mācību katedrās un zinātniskajos institūtos. Dienesta viesnīcā pieejamas 150 vietas studentiem un akadēmiskajam personālam no Ukrainas.

Ņemot vērā ierobežotos augstskolas resursus tūlītējam tik plašam Ukrainas jauniešu un akadēmiskā personāla atbalstam, RSU aicina ikvienu ziedot finanšu līdzekļus studētgribētāju, pasniedzēju un zinātnieku un viņu ģimeņu atbalstam no Ukrainas.

Ziedotie finanšu līdzekļi ļaus segt pilnu studiju procesa un sociālā nodrošinājuma komplektu gan studēt gribošajiem jauniešiem, gan pasniedzējiem un zinātniekiem ar ģimenēm no Ukrainas:

  • dzīvošanas izmaksas RSU dienesta viesnīcās laika periodā no studenta, pasniedzēja vai zinātnieka ierašanās RSU līdz 2022./2023. akadēmiskā gada beigām;
  • atbalsts līdz studiju sākumam, tostarp sagatavošanās kursu izmaksas;
  • studiju maksas segšana pilnā apmērā visam 2022./2023. akadēmiskajam gadam, Atvērtās universitātes kursi vai profesionālās pilnveides kursi;
  • papildu stipendija 280 eiro mēnesī no studiju sākšanas RSU līdz 2022./2023. akadēmiskā studiju gada beigām;
  • studentiem, pasniedzējiem un zinātniekiem un viņu ģimenēm nepieciešamo preču iegāde.

Paldies ziedotājiem!

Слава Україні! 

Projekts ievietots portālā 28.03.2022

Projekts noslēgts 31.12.2023

Ziedot.lv par ziedojumiem neietur nekādu komisijas vai starpniecības maksu. Visa ziedotā nauda 100% apmērā nonāk paredzētajam mērķim. Ziedot.lv administratīvās izmaksas netiek segtas no Jūsu ziedojuma.

Citi aktuāli projekti

Palīdzība Hersonai: Kopā stipri, kopā mēs varam!

Esi piemērs!

Palīdzība Rafaelam Aboļevičam

Mazo sirsniņu cerības

Par mums

Ziedot.lv ir labdarības organizācija, kas darbojas kopš 2003.gada, sniedzot iespēju privātpersonām un uzņēmumiem palīdzēt līdzcilvēkiem. Ziedot.lv piedāvā ērti un droši ziedot rūpīgi izraudzītiem un pārbaudītiem labdarības projektiem, sekot līdzi projektu virzībai un būt pārliecinātiem, ka ziedojums sasniegs mērķi.


Ziedojumu statistika

Šogad

1 951 514.30 €