Seko mums Šodien saziedoti jau 8,814.50 €

Cilvēkstāsts: "mūžīgie bērni" un zobu veselība

28.09.2022
Ēriks no Liepājas ir vēstnesis daudziem "mūžīgajiem bērniem", kuriem sasniedzot pilngadību zobu labošana ir milzīgas izmaksas.
Ērikam ir 20 gadi, viņam kopš bērnības ir bērnu cerebrālā trieka un epilepsija. Jaunietis vienmēr būs "mūžīgais bērns", viņš nerunā, nestaigā, bet spēj rāpus pārvietoties pa grīdu. Ērikam ir nepieciešama aprūpe un pieskatīšana.
Ērikam nepieciešama 5 zobu labošana, taču to var izdarīt tikai vispārējā narkozē un tas var izmaksāt līdz pat 850 eiro. Ērika tētim ir 2.invaliditātes grupa, Ērika mamma strādā tikai dažas dienas nedēļā. Līdzekļu Ērika zobārsta apmaksai ģimenei nav!
Smagi slimiem bērniem, arī līdz 18 gadu vecumam, zobu labošana notiek narkozē, jo bērni nesadarbojas ar stomatologu, zobu veselība ir kritiska dēļ ilgstoši lietotiem medikamentiem, bieži vien nav bijis pilnvērtīgs uzturs. Vecāki apmeklēja zobārstu un vienā reizē bērnam tika laboti vairāki zobi. Līdz 18 gadu vecumam zobārsta apmeklējums bija bez maksas. Bet, sasniedzot 18 gadu vecumu ir šoks un izmisums, ka zobu labošana ir dārgāka kā ģimenes ienākumi. Bieži vien ģimenes vienīgie ienākumi ir bērna invaliditātes pensija un aprūpes pabalsts. No šiem ienākumiem jānomaksā mājoklis, pārtika, medikamenti. Ģimene nevar atļauties mēneša ienākumus izdot par zobu labošanu.
Palīdzēsim smagi slimu cilvēku zobu labošanai! ziedot iespējams šeit.
 
#CilvēkStāsts #NVOfonds2022 #PilsoniskaisPavadonis

Par mums

Ziedot.lv ir labdarības organizācija, kas darbojas kopš 2003.gada, sniedzot iespēju privātpersonām un uzņēmumiem palīdzēt līdzcilvēkiem. Ziedot.lv piedāvā ērti un droši ziedot rūpīgi izraudzītiem un pārbaudītiem labdarības projektiem, sekot līdzi projektu virzībai un būt pārliecinātiem, ka ziedojums sasniegs mērķi.


Ziedojumu statistika

Šogad

1 739 781.94 €