Seko mums Šodien saziedoti jau 378.00 €

SVET Katedrālei

Paldies par Jūsu ziedojumiem SVET Katedrālei! Par ziedotajiem līdzekļiem katedrāle ir atguvusi kādreizējo krāšņumu un godu.  Paldies Jums! Ar konkrētu līdzekļu izlietojumu katedrāles atjaunošanai aicinām iepazīties sadaļā Atskaite.

Par projektu:
Ilgus gadus Katedrāle nesusi mums savu gaismu, nu pienācis laiks to atdarīt ar labu. Tas nav pienākums – Katedrāle var iztikt bez starmešiem, stāvēt nekrāsota un tumša vēl nākamos gadus. Tomēr mums - Latvijas sabiedrībai - nepieciešama apziņa, ka esam gana nobrieduši un nevaram ilgāk atļauties turēt tumšu vienu no skaistākajām Rīgas celtnēm.

Katedrāles atjaunošanas projekta nosaukums ir “SVET” – latīņu burtiem rakstīts krievu vārds „Gaisma”. Arī „Pasaule” un „Svēts”. Un arī latviski tas nozīmē svētību un gaismu. Šis projekts ir vienlīdz unikāls gan kultūrvēsturiskā, gan sabiedriski politiskā, gan garīgā izpratnē, jo kalpo ne tikai kā arhitektūras piemineklis, bet arī kā mīlestības un saticības simbols nacionālo atšķirību politizētā laikā. Ir vērtības, kas vieno dažādu tautību un uzskatu cilvēkus, tādēļ Katedrāles atjaunošanu atbalstīt aicināts ikviens!

Ko sasniegsim ar šo projektu?

Pilnībā atjaunosim Rīgas Kristus Piedzimšanas katedrāli - par portālā Ziedot.lv ziedotajiem līdzekļiem pēc vēsturiskā analoga izgatavos un uzstādīs četras dekoratīvas nojumes ar vara kalumiem virs ieejām Katedrāles lejas stāvā, kas izmaksās 1794 latus. Saskaņā ar projektu visas katedrāles fasādes atjaunošanas pabeigšana izmaksās aptuveni 300 000 latu. Sīkākai informācijai skatīt www.svet.lv.

Projektu īsteno Arhitektūras Veicināšanas Fonds. Akciju SVET rīko Rīgas un visas Latvijas Metropolīts Aleksandrs, Guntis Rāvis, Jānis Peters un Nils Muižnieks.

Projekts ievietots 19.05.2005, papildināts 15.12.2005. un noslēgts 08.06.2007.

Projekts ievietots portālā 22.11.2014

Ziedot.lv par ziedojumiem neietur nekādu komisijas vai starpniecības maksu. Visa ziedotā nauda 100% apmērā nonāk paredzētajam mērķim. Ziedot.lv administratīvās izmaksas netiek segtas no Jūsu ziedojuma.

Citi aktuāli projekti

Palīdzība Kristīnei Ezeriņai

Nabadzīgām ģimenēm ar bērniem

Atbalsti rūpju bērniņus!

Palīdzēsim izglābt dzīvības!

Par mums

Ziedot.lv ir labdarības organizācija, kas darbojas kopš 2003.gada, sniedzot iespēju privātpersonām un uzņēmumiem palīdzēt līdzcilvēkiem. Ziedot.lv piedāvā ērti un droši ziedot rūpīgi izraudzītiem un pārbaudītiem labdarības projektiem, sekot līdzi projektu virzībai un būt pārliecinātiem, ka ziedojums sasniegs mērķi.


Ziedojumu statistika

Šogad

9 643 856.05 €