Seko mums Šodien saziedoti jau 9,598.67 €

Sirsniņa prasa, lai bērniņš lasa (2012)

Jau 12 gadus tiek realizēta lasīšanas veicināšanas programma „Bērnu un jauniešu žūrija”. Tās mērķis - veicināt lasīšanu un bibliotēkas pakalpojumu izmantošanu, iesaistot bērnus un jauniešus aktīvā domu apmaiņā par jaunākajām izdotajām daiļliteratūras grāmatām.

Pēdējo gadu laikā programmai piešķirtais valsts un pašvaldības finansējums samazināts vairāk nekā uz pusi un vismaz 200 bibliotēkās bērnu lasīšanas programmu nav iespējams īstenot bez ziedotāju atbalsta. Arī daudzas Latvijas ģimenes ierobežotās rocības dēļ nevar atļauties saviem bērniem iegādāties jaunākās grāmatas. Bibliotēka ir vienīgā vieta, kur grāmatas pieejamas bez maksas. Diemžēl līdzekļu šobrīd trūkst arī bibliotēkām, daudzās apturēta „Bērnu un jauniešu žūrijas” darbība. Tādēļ svarīgi, lai jaunākās un labākās grāmatas nonāk līdz mazajiem lasītājiem, lai lasītprieks neapsīkst, bet attīstās.

„Sirsniņa prasa, lai bērniņš lasa” palīdz notikt jauno lasītāju vidū populārajai „Bērnu un jauniešu žūrijai”. Tas ir aizraujošs lasīšanas maratons un ceļojums grāmatu pasaulē.

Eksperti izraudzījušies 24 labākās un jaunākās latviešu un ārzemju autoru grāmatas, kuras lasa, vērtē un par tām diskutē bērni un jaunieši. Grāmatas bez maksas pieejamas vietējās bibliotēkās, kuras vēlas piedalīties un ir pieteikušās programmai. Šogad Bērnu un jauniešu žūrijai pievienojusies Vecāku žūrija. Tas mudinās arī pieaugušos lasīt un vērtēt grāmatas. Tagad aizraujošajā lasīšanas maratonā var piedalīties visa ģimene.

Labdarības projekts „Sirsniņa prasa, lai bērniņš lasa” uzsākts jau pagājušajā gadā un ar ziedotāju atbalstu iegādātas 2 098 bērnu grāmatas 200 bibliotēkām. Paldies ziedotājiem! Par 2010. gada projektu varat lasīt šeit.

Projekta mērķis: Iegādāties „Bērnu un jauniešu žūrijas” grāmatas 200 Latvijas bibliotēkām.

Šeit varat iepazīties ar lasāmo grāmatu sarakstu:
http://www.facebook.com/media/set/?set=a.390295031021871.106133.193269480724428&type=1, vai http://www.draugiem.lv/sirsnina-prasa/gallery/?aid=40361161

Grāmatu iegādei šogad vēl nepieciešami 8 000 lati.

Projektu īstenotājs: Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrība sadarbībā ar Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centru.

Par 2011. gada realizēto projektu varat lasīt šeit un par 2010. gada projektu varat lasīt šeit.

Projekts portālā ievietots: 03.02.2012., pēdējās izmaiņas 20.02.2013.

Projekts ievietots portālā 22.11.2014

Ziedot.lv par ziedojumiem neietur nekādu komisijas vai starpniecības maksu. Visa ziedotā nauda 100% apmērā nonāk paredzētajam mērķim. Ziedot.lv administratīvās izmaksas netiek segtas no Jūsu ziedojumiem.

Citi aktuāli projekti

Palīdzība trūcīgiem sirmgalvjiem

Palīdzība Kārlim Miesniekam

Atkārtota palīdzība Guntim Žeperim

Palīdzi mazulīšiem izaugt!

Par mums

Ziedot.lv ir labdarības organizācija, kas darbojas kopš 2003.gada, sniedzot iespēju privātpersonām un uzņēmumiem palīdzēt līdzcilvēkiem. Ziedot.lv piedāvā ērti un droši ziedot rūpīgi izraudzītiem un pārbaudītiem labdarības projektiem, sekot līdzi projektu virzībai un būt pārliecinātiem, ka ziedojums sasniegs mērķi.


Ziedojumu statistika

Šogad

7 121 933.72 €