Seko mums Šodien saziedoti jau 1,322.00 €

Sirsniņa prasa, lai bērniņš lasa (2011)

Pētījumi rāda, ka lasīšana bērnu vidū kļūst arvien nepopulārāka, Latvijas bērnu interese par lasīšanu katastrofāli samazinās.

Ierobežotas rocības dēļ daudzas Latvijas ģimenes nevar iegādāties saviem bērniem jaunākās grāmatas. Grāmata tām kļuvusi par luksusa preci. Arī bibliotēkām naudas nepietiek, lai varētu iepirkt kvalitatīvu bērnu literatūru. Tādēļ svarīgi, lai jaunākās un labākās grāmatas nonāk līdz mazajiem lasītājiem, lai lasītprieks neapsīkst, bet attīstās.

LNB Bērnu literatūras centrs vairāk kā 10 gadus īsteno lasīšanas veicināšanas programmas Bērnu un jauniešu žūrija, kas aktīvāko jauno lasītāju vidū ir kļuvis par ļoti populāru lasīšanas maratonu. Iepriekšējos gados Bērnu un jauniešu žūrijā iesaistījušies ap 17 000 bērnu vecumā 6 - 16 gadiem no visas Latvijas, kuri lasa un vērtē jaunākās un labākās bērnu grāmatas. 2010. gadā naudas trūkuma dēļ bērnu lasīšanas programma apturēta 183 bibliotēkās, tādējādi 7000 bērniem tikusi laupīta iespēja lasīt.

Projekta mērķis: Iegādāties bērnu grāmatas Latvijas bibliotēkām. Vienai bibliotēkai tiks iegādāts pilns 24 Bērnu un jauniešu žūrijas grāmatu komplekts, kura izmaksas ir 100 lati.
Gada laikā plānots palīdzēt 120 Latvijas bibliotēkām, grāmatu iegādei nepieciešami 12 000 lati.

Projekta īstenotājs: Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrība sadarbībā ar Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centru.

http://www.gaisma.lv/lat/about/

 

Projekts ievietots portālā 04.03.2011

Projekts noslēgts 13.01.2012

Ziedot.lv par ziedojumiem neietur nekādu komisijas vai starpniecības maksu. Visa ziedotā nauda 100% apmērā nonāk paredzētajam mērķim. Ziedot.lv administratīvās izmaksas netiek segtas no Jūsu ziedojumiem.

Citi aktuāli projekti

Smagi slimu cilvēku atbalstam

Atbalsts Ralfam Kalniņam

Palīdzība Artūram Višarenko

Nabadzīgām ģimenēm ar bērniem

Par mums

Ziedot.lv ir labdarības organizācija, kas darbojas kopš 2003.gada, sniedzot iespēju privātpersonām un uzņēmumiem palīdzēt līdzcilvēkiem. Ziedot.lv piedāvā ērti un droši ziedot rūpīgi izraudzītiem un pārbaudītiem labdarības projektiem, sekot līdzi projektu virzībai un būt pārliecinātiem, ka ziedojums sasniegs mērķi.


Ziedojumu statistika

Šogad

824 545.48 €