Seko mums Šodien saziedoti jau 25.00 €

Saulainas dienas - Hematoonkoloģijas nodaļas rekonstrukcija

Tie ir bērni, kuriem ir vajadzīgas pašas labākās telpas un aprūpe!

Katru gadu Latvijā vidēji 40-50 bērniem tiek diagnosticēta hematoonkoloģiska saslimšana. Ņemot vērā, ka ārstēšanās bieži vien ir nepieciešama atkārtoti, tad gadā notiek aptuveni 900 pacientu ārstēšanas epizodes vecumā līdz 18 gadiem. Vidēji nodaļā vienlaikus uzturas 20-30 bērni. Mazajiem pacientiem slimnīcā ir jāpavada vismaz 1-2 mēneši, bieži vien slimnīcā pavadāmais laiks var ilgt pat pusgadu un vairāk. Gandrīz katram bērnam nodaļā blakus dzīvo mamma vai tētis, jo tik psiholoģiski grūtā un fiziski smagā ārstēšanas procesa laikā vecāku atbalsts ir ļoti būtisks.

1989. gadā Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā tika atklāta bērnu onkoloģijas nodaļa un uzsākta kompleksa ļaundabīgu audzēju ārstēšana. Bērnu slimnīcas 20.nodaļa ir vienīgā vieta Latvijā, kurā tiek ārstēti bērni ar šādām saslimšanām. Šobrīd hematoonkoloģijas pacienti ārstējas 1999.gadā izremontētā korpusā, kas nav sasaistīts ar centrālajām izmeklējumu telpām. Nodaļas pacientu izmeklēšanai un ārstēšanai ir vajadzīgi daudzi un dažādi izmeklējumi, bet to veikšanai mazos pacientus nākas vest uz centrālo ēku aptuveni 100 metrus pa slimnīcas āra teritoriju. Vidēji dienā vismaz 5 pacientiem ir nepieciešama pārvešana uz centrālo ēku. Šis ceļš ir jo īpaši apgrūtinošs lietainā un aukstā laikā. Pašlaik nodaļā nav arī ventilācijas sistēmas, kas ikdienā ir jūtams kā mitrs un slikts gaiss katrā palātā. Palātu plānojuma dēļ vecākiem ir jāguļ šaurās palātās kopā vēl ar kādu mazo pacientu un viņa vecāku, kas ilgstošā laika periodā ir ļoti apgrūtinoši.

Renovējot nodaļas vajadzībām Bērnu slimnīcas vēsturiskā korpusa ēkas pirmo stāvu, 20. nodaļas pacienti un viņu vecāki varētu ārstēties īpaši viņiem piemērotās un iekārtotās telpās, kas ir savienotas ar daudzfunkcionālo korpusu. Nodaļā ir paredzētas vienvietīgas palātas, kurās bērns var dzīvot kopā ar mammu vai tēti, iecerēts izbūvēt arī īpašu ventilāciju, lai pacientiem neieplūstu gaiss no citām, kopējām telpām, neļaujot piekļūt kādam vīrusam vai mikrobam. Nodaļas plānojumā ir padomāts arī par vecākiem un viņu iespējām pagatavot sev maltīti. Mazajiem pacientiem būs iekārtota jauna spēļu istaba, savukārt jau lielākiem bērniem būs tieši viņiem atbilstoša atpūtas zona.

Lai sekmīgāk un emocionāli vieglāk noritētu onkoloģisko pacientu ārstēšana, kas nereti ir ļoti smaga, 20. nodaļas pacientiem ir vajadzīgas jaunas, komfortablas un plašas telpas!

20.nodaļa nav lielākā nodaļa Bērnu slimnīcā gultu skaita ziņā, taču noteikti ir smagākā nodaļa. Tie ir bērni, kuriem ir vajadzīgas pašas labākās telpas un aprūpe!

Vairāk par projektu lasiet šeit 

Projektu realizē: Nodibinājums "Bērnu slimnīcas fonds"

Projekts ievietots portālā 05.10.2012

Projekts noslēgts 14.04.2014

Ziedot.lv par ziedojumiem neietur nekādu komisijas vai starpniecības maksu. Visa ziedotā nauda 100% apmērā nonāk paredzētajam mērķim. Ziedot.lv administratīvās izmaksas netiek segtas no Jūsu ziedojumiem.

Citi aktuāli projekti

Grāmatu starts

Palīdzība Ruslanam Baikovam

Palīdzēsim izglābt dzīvības!

Ģimenēm ar bērniem invalīdiem

Par mums

Ziedot.lv ir labdarības organizācija, kas darbojas kopš 2003.gada, sniedzot iespēju privātpersonām un uzņēmumiem palīdzēt līdzcilvēkiem. Ziedot.lv piedāvā ērti un droši ziedot rūpīgi izraudzītiem un pārbaudītiem labdarības projektiem, sekot līdzi projektu virzībai un būt pārliecinātiem, ka ziedojums sasniegs mērķi.


Ziedojumu statistika

Šogad

809 831.60 €