Seko mums Šodien saziedoti jau 55.00 €

Pilsētas kaķu dzīve 2019

Saskaņā ar pētījumu datiem, Latvijā vispopulārākais mājdzīvnieks ir kaķis. Kaķi par savu ģimenes mīluli izvēlējušās 460 000 ģimeņu. Pēc neoficiālajiem datiem, ieskaitot bezsaimnieka kaķis, Latvijā ir 1 200 000 kaķi. 

Tātad- vairāk kā pusei jeb pusmiljonam kaķu nav saimnieku un par viņu labturību un veselību neviens nerūpējas. Tie sanāk pusmiljons kaķu, kuri nekontrolēti vairojas. Viena kaķene gada laikā spēj dzemdēt 15 kaķēnus, vidēji metienā 5. Pēc vetārstu sniegtās statistikas - izdzīvo viens jeb 20% no metiena, jo vienu nobrauc mašīna, vienu nokož suņi vai noknābā vārnas, divi aiziet bojā slimības dēļ, nebeidzamās bezsaimnieku dzīvnieku ciešanas varam apturēt tikai un vienīgi sistemātiski sterilizējot.

Viena kaķene kopā ar saviem pēcnācējiem sešu gadu laikā var radīt 420 000 kaķēnu. Nav un nebūs iespējams atrast tiem visiem jaunas mājas, kaut vai tāpēc, ka otrajā un trešajā paaudzē uz ielas dzimuši kaķi vairs nav pieradināmi dzīvei kopā ar cilvēku. Ielas kaķi jau sen vairs nav mājdzīvnieki, bet nav arī savvaļas dzīvnieki, jo nevar eksistēt bez cilvēka. Tā ir jauna suga dabā- pilsētas kaķi. Tā ir realitāte, kas pastāv un kuru nevar izlikties neredzam. Nereti ir skati, kas sirdij liek sažņaugties, kad kaķene baro savus kaķēnus un blakus ir kāda neizdzīvojoša kaķēna līķis. Tikai ar sabiedrības aktīvu līdzdalību, kopā varam samazināt uz ielas dzimušu, nevienam nevajadzīgu kaķēnu populāciju, sakārtot vidi un palīdzēt tiem, kuri paši par sevi nevar parūpēties.

"Dzīvnieku SOS" katru dienu saņem vismaz 5 vēstules par nesterilizētām kaķenēm, kolonijām, slimiem un mirstošiem kaķēniem un kaķiem. Dzīvnieku aizsardzības var turpināt darboties tikai tad, ka mums būs ziedotāju atbalsts īstermiņa un vidēja termiņa problēmu risināšanai, ja mums būs sabiedrības atbalsts likumdošanas sakārtošanā un esošo likumu ievērošanā. 

Ziedojumi tiks izmantoti 1000 dzīvnieku kastrācijai un sterilizācijai, kas maksā 20-30 EUR vienam dzīvniekam.

Šobrīd ar pašvaldības piešķirto finansējumu pietiek, lai segtu izmaksas aptuveni līdz aprīlim. Pārējā laikā ir nepieciešams piesaistīt sabiedrības ziedojumus.

Projekts ievietots portālā 19.02.2019

Projekts noslēgts 31.12.2019

Ziedot.lv par ziedojumiem neietur nekādu komisijas vai starpniecības maksu. Visa ziedotā nauda 100% apmērā nonāk paredzētajam mērķim. Ziedot.lv administratīvās izmaksas netiek segtas no Jūsu ziedojumiem.

Citi aktuāli projekti

POGA uz riteņiem

Palīdzība Guntai Odriņai

Palīdzība Nikolajam Savdonam

Gaisma mūsu brīvībai!

Par mums

Ziedot.lv ir labdarības organizācija, kas darbojas kopš 2003.gada, sniedzot iespēju privātpersonām un uzņēmumiem palīdzēt līdzcilvēkiem. Ziedot.lv piedāvā ērti un droši ziedot rūpīgi izraudzītiem un pārbaudītiem labdarības projektiem, sekot līdzi projektu virzībai un būt pārliecinātiem, ka ziedojums sasniegs mērķi.


Ziedojumu statistika

Šogad

731 188.70 €