Seko mums Šodien saziedoti jau 3,214.12 €

Pilsētas kaķu dzīve 2014

Liela daļa mūsu pilsētas iedzīvotāju ir kaķi - gan tādi, kuriem ir mājas un saimnieks, gan tādi, kuri izmesti vai piedzimuši uz ielas un iztiku meklē atkritumu tvertnēs, pagrabos vai pie cilvēkiem, kas viņus kādā mājas stūrī vai pagalmā baro. Pēc aptuvenām aplēsēm Rīgā vien ir 200 000 ielas kaķu. Bieži mēs dusmojamies uz viņiem, jo pavasaros tie skaļi dzied savas kāzu dziesmas, runči iezīmē visus kaktus un stūrus ar nelabi smakojošu urīnu, kaujas, sakropļo viens otru. Pēc tam kaķenēm piedzimst mazuļi - simtiem mazu, nevienam nevajadzīgu kaķēnu, kas iet bojā zem auto riteņiem, suņu zobos un nežēlīgu cilvēku rokās, slimi, novārguši, ar iztecējušām acīm mirst mūsu māju pagrabos, bēniņos un pagalmos... Viņi nav radušies no nekurienes – viņi ir radušies no mums. Kaut kur, kaut kad pirmais cilvēks izmeta uz ielas lieku kļuvušu kaķeni, kura saulainā marta dienā satika no dzīvokļa pastaigāties izlaistu, labi koptu un spara pilnu runci. Pēc diviem mēnešiem viņai piedzima pirmie seši kaķēni, kuriem katram pēc tam piedzima vēl seši....

Viena kaķene kopā ar saviem pēcnācējiem sešu gadu laikā var radīt 420 000 kaķēnu. Nav un nebūs iespējams atrast tiem visiem jaunas mājas, kaut vai tāpēc, ka otrajā un trešajā paaudzē uz ielas dzimuši kaķi vairs nav pieradināmi dzīvei kopā ar cilvēku. Ielas kaķi jau sen vairs nav mājdzīvnieki, bet nav arī savvaļas dzīvnieki, jo nevar eksistēt bez cilvēka. Tā ir jauna suga dabā – pilsētas kaķi. Tā ir realitāte, kas pastāv un kuru nevar izlikties neredzam. Projekts paredz īstenot pasaulē veiksmīgi pielietoto bezsaimnieku kaķu kontroles programmu „noķer-sterilizē-atlaiž”.

Sterilizēšana ir operācija, kuras laikā kaķim izņem vairošanās orgānus. Operācija ir vienkārša un kaķis pēc tās ātri atgūstas. Pēc dažām dienām sterilizētos kaķus nogādā iepriekšējās dzīves vietās. Viena kaķa aprūpe izmaksā vidēji 15 – 40 EUR (kaķenes sterilizācija vidēji no 25 – 40 EUR, runča kastrācija 15 – 30 EUR, eitanāzija – 10 – 30 EUR).

Projektu īsteno dzīvnieku aizsardzības biedrība „Dzīvnieku SOS” sadarbībā ar veterinārajām klīnikām. Ar projektu tiek turpināts 2005.gadā Latvijas Kinoloģiskās federācijas Dzīvnieku aizsardzības grupas uzsāktais un nodibinājuma „Dzīvnieku drauga fonds” noslēgtais projekts „Pilsētas kaķu dzīve”, kas tika pārtraukts 2007.gadā, jo līdzekļus programmai „noķer-sterilizē-atlaiž” piešķīra Rīgas dome. Tomēr pašvaldības finansējums ir nepietiekams, tāpēc nepieciešama sabiedrības palīdzība, lai labi uzsāktais darbs varētu turpināties. Projekts paredz aktīvu sabiedrības līdzdalību ielas kaķu problēmas risināšanā, nogādājot kaķus veterinārajās klīnikās Rīgā, ar kurām biedrībai „Dzīvnieku SOS” ir noslēgti līgumi par programmas „noķer – sterilizē – atlaiž” īstenošanu.

Ja arī Jūsu apkārtnē ir liela nesterilizēto kaķu populācija sazinieties ar organizāciju Dzīvnieku SOS pa tālruni 22027095 vai e-pastu . Sīkāka informācija mājas lapā www.dzivniekusos.lv.

Video sižetu krievu valodā skatiet šeit

 

Projekts ievietots portālā 12.03.2014

Projekts noslēgts 31.12.2014

Ziedot.lv par ziedojumiem neietur nekādu komisijas vai starpniecības maksu. Visa ziedotā nauda 100% apmērā nonāk paredzētajam mērķim. Ziedot.lv administratīvās izmaksas netiek segtas no Jūsu ziedojumiem.

Citi aktuāli projekti

Palīdzība dzīvniekiem

Uzzināt vairāk

Palīdzība Aleksandram Šarokam

Palīdzība Valteram Salmiņam

Palīdzi mazulīšiem izaugt!

Par mums

Ziedot.lv ir labdarības organizācija, kas darbojas kopš 2003.gada, sniedzot iespēju privātpersonām un uzņēmumiem palīdzēt līdzcilvēkiem. Ziedot.lv piedāvā ērti un droši ziedot rūpīgi izraudzītiem un pārbaudītiem labdarības projektiem, sekot līdzi projektu virzībai un būt pārliecinātiem, ka ziedojums sasniegs mērķi.


Ziedojumu statistika

Šogad

1 616 560.66 €