Seko mums Šodien saziedoti jau 10,694.29 €

Palīdzība Zanei Pelšai un Gunai Pelšai

Mērķis: 2 gadi 4 mēneši vecās Zanes un viņas māsiņas 10 mēneši vecās Gunas ārstniecībai
Gadā nepieciešams: 12000

Zanei pašlaik ir 2 gadi 4 mēneši, Gunai ir 10 mēneši.

Abām meitenēm diagnozes ir neprecizēti metabola traucējumi, simptomātiska epilepsija, psihomotorās attīstības atpalicība, redzes nerva atrofija, centrālā vājredzība.

Īsto diagnozi un slimības rašanās cēloņus, kā arī to, kāpēc slimība pilnībā atkārtojas arī Zanes mazajai māsiņai Gunai, pašlaik noteikt nav iespējams.

Šīs diagnozes nozīmē, ka bērnu stāvoklis ir smags, meitenes nomoka ikdienas krampju lēkmes, viņas ir neredzīgas, pašlaik patstāvīgi nesēž, nerāpo, neveļas, nelieto rociņas, nerunā, nesmaida un neskatās. Bērni ir pilnībā aprūpējami.

Tika iegūta informācija par pozitīviem rezultātiem šādu bērnu attīstībā un ārstēšanā ASV, The Institutes for the Achievement of Human Potential.

Viens ārstēšanās kurss šajā institūtā izmaksā 6000 Ls. Palīdzība ir nepieciešama abām māsiņām. Nepieciešamā summa ir 12 000 Ls.

Pirmoreiz ASV ģimene konsultējās šī gada pavasarī, kur izstrādāta Zanei piemērota attīstības programma.

Strādājot pēc šīs programmas, meitiņa sākusi dzirdēt, pareizi reaģēt uz skaņām, just karstu un aukstu adekvāti, atšķirt dažādus materiālus, uzlabojusies redze – Zane prot izšķirt gaismu no tumsas un redz objektus, cenšas paskatīties uz mammu un tēti. Lai arī aktīvo krampju dēļ Zane vēl nelien, tomēr izteiktais tonuss rokās kļuvis mazāks un meitene jau sāk likt rokas uz priekšu (augšu) un mēģina pievilkties.

Tāpat ASV institūtā tiek veikta speciāla krampju samazināšanas terapija, kas iekļauj gan speciālas barības piedevas un vitamīnus, kas dozēti tieši Zanes vajadzībām, gan speciālu elpošanas mācīšanu. Un tas dod rezultātus - krampji samazinās. Tāpat attīstības programma tiek pielietota arī Gunai.

Lai veiktu šo programmu, vienam no vecākiem ir jāatsakās no darba un tas nozīmē, ka tikai viens no vecākiem strādā algotu darbu, lai nodrošinātu iztiku visai ģimenei. Arī īpašā diēta Zanei izmaksā pietiekami daudz. Pašlaik ģimenei pietiek līdzekļu tikai izdzīvošanai. Zanes un Gunas ģimene ļoti cer uz ziedotāju atsaucību, lai palīdzētu un dotu iespēju meitenēm atveseļoties!

2009. gada oktobrī- novembrī Madonā RIMI un Supernetto veikalos ziedojumu kastītēs Zanei un Gunai Pelšām tika saziedoti 658,96 lati. Paldies visiem ziedotājiem!

Projekts ievietots portālā 05.09.2008., pēdējās izmaiņas 14.01.2010.

Ziedot.lv par ziedojumiem neietur nekādu komisijas vai starpniecības maksu. Visa ziedotā nauda 100% apmērā nonāk paredzētajam mērķim. Ziedot.lv administratīvās izmaksas netiek segtas no Jūsu ziedojumiem.

Citi aktuāli projekti

Rūpju bērnu māmiņām

Palīdzība Sanitai Megerei-Klevinskai

Piepildi bērniņa sapni!

Palīdzība Arttu Mikael Airiainen

Par mums

Ziedot.lv ir labdarības organizācija, kas darbojas kopš 2003.gada, sniedzot iespēju privātpersonām un uzņēmumiem palīdzēt līdzcilvēkiem. Ziedot.lv piedāvā ērti un droši ziedot rūpīgi izraudzītiem un pārbaudītiem labdarības projektiem, sekot līdzi projektu virzībai un būt pārliecinātiem, ka ziedojums sasniegs mērķi.


Ziedojumu statistika

Šogad

207 244.67 €