Seko mums Šodien saziedoti jau 25.00 €

Palīdzība Vitālijam Šuļganam

Sirsnīgs paldies visiem ziedotājiem! Ziedojumu piesaiste ir noslēgta, jo Vitālijam ir piemeklēta atbilstoša protēze par saziedotajiem līdzekļiem un valsts apstiprināto līdzmaksājumu. 

Vitālijam ir 30 gadi. Pirms pusotra gada Vitālijs cieta ļoti smagā avārijā, viņš guva ļoti smagas traumas, tai skaitā zaudēja kreiso kāju. Pēc avārijas viņš vairākas nedēļas pavadīja komā, ārsti vērtēja stāvokli kā ļoti smagu un cerību nebija. Tomēr pamazām viņa stāvoklis uzlabojās.  “Pēc pamošanās bija liels šoks redzēt, kā tagad mana dzīve ir mainījusies. Es centos nekrist depresijā, protams, tuvu cilvēku atbalsts mani motivēja, bija ļoti grūti turēt sevī rokās”, stāsta Vitālijs.

Vitālijs sāka mācīties sadzīvot ar jauno situāciju, nepadevās un pamazām atguvās. Pēc  9 mēnešu  gaidīšanas Vitālijs saņēma valsts apmaksātu kājas protēzi, taču izrādījās, ka tā nav tik funkcionāla, kā Vitālijs bija cerējis. Ar to nevar staigāt ilgi, protēze noberž kāju līdz asinīm, pēc tam vajag vairākas dienas pavadīt mājās, gaidīt kamēr brūces sadzīst. Pirms avārijas Vitālijs strādāja metālkonstrukciju ražošanas kompānijā. Tagad ir grūtības atrast piemērotu darbu, jo ar šādu kājas protēzi viņš nevar strādāt.

Vaivaru Ortozēšanas un protezēšanas centrā atzīst, ka Vitālijs vairākkārt bijis pie tehniskajiem, lai ortopēdiem veiktu korekcijas protēzes regulējumā. Centrā norāda, ka, lai nodrošinātu gaitas atjaunošanu, kas būtu maksimāli pietuvināta tai, kāda tā bija līdz amputācijai, nepieciešams izmantot protēžu komponentes ar augstāko aktivitātes līmeni un jaunākajām tehnoloģijām.  Šāda protēze nav valsts apmaksāta un maksā ļoti dārgi – vairāk kā 17 000 eiro. Vitālijs nelielu daļu summas var samaksāt pats, bet nepieciešami vēl 15 000 eiro.

Vitālija lielākais sapnis ir staigāt visu dienu bez kruķu palīdzības un sākt pilnvērtīgu dzīvi, atrast dabu un izveidot ģimeni. Palīdzēsim Vitālijam!

Projekts ievietots portālā 09.01.2017

Projekts noslēgts 24.07.2017

Ziedot.lv par ziedojumiem neietur nekādu komisijas vai starpniecības maksu. Visa ziedotā nauda 100% apmērā nonāk paredzētajam mērķim. Ziedot.lv administratīvās izmaksas netiek segtas no Jūsu ziedojumiem.

Citi aktuāli projekti

Palīdzība cilvēkiem pēc insulta

Draugu stipendija

Nabadzīgām ģimenēm ar bērniem

Palīdzība Ivanam Čerņavskim

Par mums

Ziedot.lv ir labdarības organizācija, kas darbojas kopš 2003.gada, sniedzot iespēju privātpersonām un uzņēmumiem palīdzēt līdzcilvēkiem. Ziedot.lv piedāvā ērti un droši ziedot rūpīgi izraudzītiem un pārbaudītiem labdarības projektiem, sekot līdzi projektu virzībai un būt pārliecinātiem, ka ziedojums sasniegs mērķi.


Ziedojumu statistika

Šogad

622 443.73 €