Seko mums Šodien saziedoti jau 14,787.58 €

Palīdzība Ritai Lugovskai 2021

Rita Lugovska ir Bērnu Klīnikās Universitātes slimnīcas ārste ģenētiķe, asociēta profesore, Latvijas ārstu biedrības goda biedre, vairāk nekā 40 darba gadus veltījusi bērnu veselības aprūpei, medicīniski ģenētiskai konsultēšanai un pacientu ar iedzimtām vielmaiņas slimībām ārstēšanai. Daktere savu darba mūžu veltījusi, nesavtīgi palīdzot Latvijas bērniem, šobrīd palīdzība vajadzīga viņai pašai.

Ritas vīrs Leonīds raksta: “Abi ar sievu esam kopā kopš 18 gadu vecuma. Abi studējām medicīnu Rīgas medicīnas institūtā un sapņojām par nākotni. Visu mūžu centāmies ar sirdi un dvēseli palīdzēt slimajiem bērniem, katrs savā jomā. Gadu desmitiem centāmies pildīt savus ārsta pienākumus, cik vien varējām labi, ar pilnu atdevi, bieži vien atstājot otrā plānā savas ģimenes problēmas, klusi cerot, ka liktenis mūs saudzēs, dāvājot mierpilnu mūža nogali ģimenes lokā. Diemžēl liktenis reizēm mēdz būt nežēlīgs. Pirms gada manai mīļai sievai negaidīti tika konstatēta smaga slimība – neoperējams plaušu vēzis. Tika uzsākta mērķterapija ar pieejamiem kompensējamiem medikamentiem, kas ļāva apturēt slimību gandrīz gada garumā. Pašlaik pielietotās terapijas iespējas ir izsmeltas, slimība progresē un, mēs atkal esam uz nāves sliekšņa. No sirds lūdzu palīdzēt manai Ritai cīņā ar nežēlīgu slimību, lai viņa arī turpmāk, vēl gadiem ilgi varētu dāvināt savas dvēseles siltumu vīram, bērniem un mazbērniem.”

Ārstu konsīlijs nozīmējis ārstēšanu ar valsts neapmaksātu nākamas paaudzes medikamentu Osimertinib. Šī preparāta lietošana spēj nozīmīgi pagarināt dzīves ilgumu, pat līdz 5 gadiem. Lai arī Eiropā un mūsu kaimiņvalstīs šo medikamentu apmaksā valsts, Latvijā tā nav un Ritai atteikta arī šo zāļu individuālā kompensācija. Viena mēneša kurss maksā 5436.54 eiro mēnesī. Pateicoties pērn saziedotajiem līdzekļiem Rita zāles varēja saņemt jau 7 mēnešus, taču turpmākajiem 5 zāļu kursiem nepieciešami vēl 27182.70 eiro.

Palīdzēsim Ritai!

 

Projekts ievietots portālā 15.03.2021

Projekts noslēgts 01.01.2022

Ziedot.lv par ziedojumiem neietur nekādu komisijas vai starpniecības maksu. Visa ziedotā nauda 100% apmērā nonāk paredzētajam mērķim. Ziedot.lv administratīvās izmaksas netiek segtas no Jūsu ziedojumiem.

Citi aktuāli projekti

Skolas autobusi Ukrainas bērniem

Latvijas - Ukrainas mikroķirurģijas attīstība

Palīdzība Normundam Saulem

Ģimenēm ar bērniem invalīdiem

Par mums

Ziedot.lv ir labdarības organizācija, kas darbojas kopš 2003.gada, sniedzot iespēju privātpersonām un uzņēmumiem palīdzēt līdzcilvēkiem. Ziedot.lv piedāvā ērti un droši ziedot rūpīgi izraudzītiem un pārbaudītiem labdarības projektiem, sekot līdzi projektu virzībai un būt pārliecinātiem, ka ziedojums sasniegs mērķi.


Ziedojumu statistika

Šogad

8 804 518.98 €