Seko mums Šodien saziedoti jau 2,475.74 €

Palīdzība Reinim Runcim

Sirsnīgs paldies visiem ziedotājiem, nepieciešamā summa ir saziedota!

Reinim bija vien 28 gadi, kad viņa dzīvi uz visiem laikiem pārvērta traģisks auto negadījums. Iepriekšējā vakarā bija lijis lietus, naktī uzsala. No rīta ceļu klāja mazas sniegpārslas, bet zem tām - melnais ledus. Mašīna, ar kuru ikdienas gaitās devās Reinis, saslīdēja, kūleņoja un atsitās pret milzīgu akmeni tieši ar to vietu, kur sēdēja Reinis. Tajā agrajā rudens rītā uz ceļa pie Cēsīm palika Reiņa ieceres un sapņi - par studijām, par laimīgu ģimenes dzīvi ar bērnu pulciņu, par ceļojumiem, kalniem un iespēju skatīt zemi no putna lidojuma.

Tas notika pirms 16 gadiem. Kopš tās dienas Reinis pasauli uzlūko no guļus stāvokļa. Reinim šobrīd ir 43 gadi un viņš ir 90% paralizēts. Reiņa rokām nav satvēriena, viņš nespēj pagriezties, pakustināt kājas. Vaicāts, kas viņam patīk, Reinis atbild, ka viņam patika un patīk lidot, patīk kaķi, sulīgs šašliks un mūzika. Bet ģitāra, kuras spēli viņš mācījās pirms avārijas, joprojām stāv skapī un gaida - varbūt tomēr...

Tomēr neskatoties uz savu stāvokli, Reinis raksta dzeju. Ir izdoti trīs Reiņa dzejas krājumi. Tomēr tie nav nesuši gaidīto finansiālo atspaidu viņa aprūpes nodrošināšanā. Reiņa fiziskais stāvoklis ikdienā prasa nemitīgu aprūpi, un tās nav tikai higiēnas procedūras. Reinim ir nepieciešama regulāra pozu maiņa, izvingrināšana un pozicionēšana, lai novērstu izgulējumu rašanos un sāpes, gaidot nākamo ķermeņa pozu maiņu. Ir ne tikai jāpagatavo ēdiens, bet Reinis ir arī jāpabaro. Lai izvestu Reini pastaigā, viņš ir jāsaģērbj un jāsagatavo sēdēšanai ratiņkrēslā. Tas viss kopā prasa ne tikai laiku, bet arī aprūpētāja prasmes, spēku un izturību. 

Ikdienā par Reini rūpējas mamma Rasma. Kamēr viņa ir darbā, dažas stundas ik dienu Reini aprūpē palīgs, ko ģimene apmaksā no saviem līdzekļiem. Tomēr Reinim būtu nepieciešams palīgs vēl 3 stundas dienā, jo mammai nepietiek spēks visam, viņai ir 73 gadi. Tam nepieciešami līdz pat 120 eiro nedēļā pirms nodokļu nomaksas, gada garumā palīga izmaksas būs līdz pat 6000 eiro.

Savukārt, fizioterapeita apmaksai mājas apstākļos nepieciešami līdz pat 1560 eiro gadā, viena nodarbība maksā 30 eiro.  Lai arī mamma būdama pensionāre vēl turpina strādāt, tomēr visu Reiņa aprūpei nepieciešamo viņa nespēj nodrošināt. Ģimene lūdz palīdzību, lai atvieglotu Reiņa mammas ikdienu un palīdzētu Reinim.

Palīdzēsim Reinim!

Projekts ievietots portālā 21.09.2018

Projekts noslēgts 14.12.1999

Ziedot.lv par ziedojumiem neietur nekādu komisijas vai starpniecības maksu. Visa ziedotā nauda 100% apmērā nonāk paredzētajam mērķim. Ziedot.lv administratīvās izmaksas netiek segtas no Jūsu ziedojumiem.

Citi aktuāli projekti

Palīdzība Danilam Bespalovam

Ergoterapija bērniem ar kustību traucējumiem

POGA uz riteņiem

Palīdzi Pogai izaugt!

Par mums

Ziedot.lv ir labdarības organizācija, kas darbojas kopš 2003.gada, sniedzot iespēju privātpersonām un uzņēmumiem palīdzēt līdzcilvēkiem. Ziedot.lv piedāvā ērti un droši ziedot rūpīgi izraudzītiem un pārbaudītiem labdarības projektiem, sekot līdzi projektu virzībai un būt pārliecinātiem, ka ziedojums sasniegs mērķi.


Ziedojumu statistika

Šogad

1 184 684.61 €