Seko mums Šodien saziedoti jau 127.00 €

Palīdzība puisim bez rokām

Paldies, visiem, kas ziedoja un atbalstīja Gati, ziedojumu piesaiste ir noslēgta. 

Gatim Caunītim ir 23 gadi un jau kopš bērnu dienām puisim ir amputētas abas rokas līdz pat plecu daļai. Negadījums notika, kad sešu gadu vecaisGatis, spēlējot paslēpes, noslēpās elektrības transformātora skapī. Par nelaimi elektrības skapis nebija aizslēgts, bet gan tikai aizvīts ar sarūsējošu vecu stiepli. Notika traģēdija un mazis puika palika bez abām rokām.

Šobrīd, neskatoties uz  nelaimi,  Gatis ir aktīvs un enerģisks jaunietis. Gatis strādā Invalīdu un viņu draugu apvienībā „Apeirons” kā subsidētais darbinieks uz noteiktu laiku. Gata pienākums ir uzturēt un papildināt ar informāciju mājas lapu www.sniedzroku.lv. Darba pienākumus viņš veic no mājām, darbojas ar datoru. Neticami, bet jaunietis to iemācījies paveikt ar kāju pirkstiem. Dators ir Gata ikdienas saziņas līdzeklis un ir ļoti svarīgs, jo to viņš izmanto, lai sazinātos un papildinātu savas zināšanas.

Gatim piemīt apbrīnojams talants izdzīvot, neskatoties uz to, kas ar viņu noticis pirms 18 gadiem. Brīvajā laikā Gatim patīk skriet. Viņš skrien pusmaratona distances. Viens no viņa sapņiem, kas saistīts ar sportu,  ir piedalīties Ņujorkas vai Bostonas maratonos un noskriet 42 km distanci. Ziemā Gatis nodarbojos ar kalnu slēpošanu.

Visus šos gadus Gatim līdzās ir viņa ģimene, dažkārt asistenta funkcijas pildījuši arī draugi. Tomēr nedz ģimene, nedz arī draugi nevar vienmēr visu savu dzīvi pakārtot tikai  Gatim. Gatis saka: „Man  ka arī jebkuram cilvēkam ir vēlme dzīvot neatkarīgi no apkārtējiem, veidot savu dzīvi, tāds ir mans sapnis, ka es varu dzīvot kaut nedaudz, bet pastāvīgu dzīvi.”

Gatis bija uzsācis studijas augstskolā Rīgā, taču tās nācās pārtraukt. Ceļš no viņa mājām Kokneses novadā uz augstskolu bija jāveic katru dienu, izmantojot sabiedrisko transportu. Realitāte bija tāda, ka viņam bija jādzīvo 12 stundas bez tualetes apmeklēšanas un ēšanas, jo nebija neviens, kas šīs lietas, ikdienā esot prom no mājām,  viņam varētu palīdzēt veikt.  

Ja Gatim būtu pilna laika asistents, tad viņš varētu turpināt studijas un dzīvot neatkarīgu dzīvi bez jebkādām problēmām. Asistenta maksa ir 3 lati stundā,  kopumā strādājot 24 stundas diennaktī  7 dienas nedēlā (vairāki cilvēki uz maiņām), mēnesī tas izmaksā 2 160 latus ( t.sk. nodokļi, transports)  gada garumā - 26 352 latus. Atbalstīsim Gati! Palīdzēsim Gatim algot asistentu, lai atsāktu studijas un pietuvinātos sapnim par neatkarīgu dzīvi!

Ziedot iespējams arī zvanot uz labdarības tālruni 9006 7009 (zvans 1 lats)

Projekts ievietots portālā 2012. gada 8. maijā, noslēgts 2013. gada 24. septembrī. 

Projekts noslēgts 16.03.2017

Ziedot.lv par ziedojumiem neietur nekādu komisijas vai starpniecības maksu. Visa ziedotā nauda 100% apmērā nonāk paredzētajam mērķim. Ziedot.lv administratīvās izmaksas netiek segtas no Jūsu ziedojumiem.

Citi aktuāli projekti

Palīdzība Venitai Elerei

Atbalsti rūpju bērniņus!

Rūpju bērnu māmiņām

Palīdzība trūcīgiem sirmgalvjiem

Par mums

Ziedot.lv ir labdarības organizācija, kas darbojas kopš 2003.gada, sniedzot iespēju privātpersonām un uzņēmumiem palīdzēt līdzcilvēkiem. Ziedot.lv piedāvā ērti un droši ziedot rūpīgi izraudzītiem un pārbaudītiem labdarības projektiem, sekot līdzi projektu virzībai un būt pārliecinātiem, ka ziedojums sasniegs mērķi.


Ziedojumu statistika

Šogad

162 312.92 €