Seko mums Šodien saziedoti jau 418.00 €

Palīdzība Normundam Pudānam

Neuzveicot smago slimību Normunds 27. janvārī devās mūžībā. Izsakām visdziļāko līdzjūtību ģimenei. Par neizlietotajiem līdzekļiem tiks segti apbedīšanas izdevumi. Atlikušie līdzekļi tiks izlietoti citos līdzīgos gadījumos. 

Normundam no Ikšķiles ir 39 gadi. Jau 14 gadus viņš slimo ar vienu no agresīvākajām asins vēža formām – akūtu limfoleikozi. Nodzīvot 14 gadus ar šo diagnozi ir pārsteidzoši ilgi, tas ir izdevies galvenokārt, pateicoties Normunda milzīgajai dzīvotgribai, ģimenes atbalstam, vecākiem, neatlaidībai un pozitīvismam, kā arī iespējai ārstēties pie vadošajiem hematologiem Eiropā -Hamburgas universitātes klīnikā.

2004.gadā Normundam bija iespēja ar valsts atbalstu veikt kaulu smadzeņu transplantāciju Hamburgā, pēc kuras, 6 gadus papildus lietojot attiecīgu medikamentu, leikēmija uz 12 gadiem tika apturēta. Šie 12 gadi bija laimīgākais laiks Normunda dzīvē – viņš nodibināja ģimeni, piedzima 2 bērniņi. Šobrīd meitiņai Olīvijai ir 7 gadi, dēliņam Matīsam 4 gadi. Bērni ir lielākā laime Normunda dzīvē un viņš ļoti, ļoti vēlas redzēt, kā tie aug, vēlas bērniem iemācīt visas dzīvē nepieciešamās prasmes un zināšanas, kā arī uzaudzināt psiholoģiski stiprus bērnus, ko, pēc Normunda domām, var paveikt tikai abi vecāki kopā. Normunds šos gadus bija sociāli aktīvs un ātri vien pēc terapijas atgriezās savā darbavietā. Viņš strādāja par ekologu lielā Latvijas ražošanas uzņēmumā. Sports, daba, ceļošana bija Normunda aizraušanās, bet visam tam pāri stāvēja rūpes par savu ģimeni. Visus šos gadus vairākas reizes gadā Normundam par saviem līdzekļiem nācās doties uz Hamburgas klīniku, kur tika veikti regulāri slimības kontroles testi.

Diemžēl šobrīd Normunda dzīvība ir apdraudēta. Pirms gada slimība atgriezās ar jaunu spēku. Normundam Hamburgā tika veikta otra kaulu smadzeņu transplantācija. Slimības jaunajam pieteikumam pat Hamburgas ārsti ar vislabākajām ārstniecības metodēm Eiropā īsti netika līdz, jo leikēmija izpaudās tik agresīvi un ātri, ka tik īsā laikā pat nav iespējams sagaidīt analīžu rezultātus. Ārsti prognozēja dzīvot vairs tikai dažas nedēļas, ja nelietos zāles.  

Hamburgas ārsti kā vienīgo medikamentu, kas var apturēt slimības “lavīnu”, ieteica medikamentu Ponatinib, kas šobrīd ir jaunākais sasniegums pasaulē pret konkrētā veida diagnozi. Pasaules attīstītajās valstīs medikaments ir pieejams par valsts līdzekļiem.  Normunds ir vērsies Nacionālā veselības dienestā ar lūgumu arī turmpāk atbalstīt viņa ārstniecību Vācijas klīnikā ietverot arī medikamenta saņemšanu. 1.decembrī saņemts apstiprinājums kompensēt medikamenta iegādi 14 228.72 eiro apmērā pusgada garumā.  

Medikamenta cena vienam mēnesim ir 6693.73 EUR, pateicoties ģimenes un draugu finansiālajam atbalstam, Normundam tas tika sagādāts. Un pats galvenais – medikaments palīdz! Jau pēc divu nedēļu lietošanas Normunds atguvās, sāka justies arvien labāk, arī analīzes vairs neuzrādīja vēža šūnas asinīs. 1.decembrī saņemts apstiprinājums no Nacionālā veselības dienesta kompensēt medikamenta iegādi 14 228.72 eiro apmērā pusgada garumā. Tas nozīmē, ka no 2018. gada Normundam pašam jāpiemaksā ik mēnesi 4348.33 eiro, bet kopumā pusgada ārstniecības kursam nepieciešami 26 089.98 eiro. Katru mēnesi pirkt zāles par šādu summu Normunda ģimene diemžēl nespēj.

Viens iepakojums par saziedotājiem līdzekļiem ir jau iegādāts aptiekā Vācijā, viens vēl jāiegādājas, lai nebūtu pārtraukums līdz zāles būs pieejamas Latvijā un būtu iespējams izmantot valsts kompensāciju. Tam kopā nepieciešami 13 387.46 eiro. Pavisam kopā nepieciešami 39 477.44 eiro, bet visdrīzāk medikamenti būs nepieciešami arī turpmāk. 

Palīdzēsim Normundam!

Projekts ievietots portālā 11.09.2017

Projekts noslēgts 31.12.2017

Ziedot.lv par ziedojumiem neietur nekādu komisijas vai starpniecības maksu. Visa ziedotā nauda 100% apmērā nonāk paredzētajam mērķim. Ziedot.lv administratīvās izmaksas netiek segtas no Jūsu ziedojuma.

Citi aktuāli projekti

Palīdzība Albertam Strautmanim

Palīdzība Gundegai Kimbarei

Atbalsts latviešu brīvprātīgajiem Ukrainā

Palīdzība Jolantai Venerei

Par mums

Ziedot.lv ir labdarības organizācija, kas darbojas kopš 2003.gada, sniedzot iespēju privātpersonām un uzņēmumiem palīdzēt līdzcilvēkiem. Ziedot.lv piedāvā ērti un droši ziedot rūpīgi izraudzītiem un pārbaudītiem labdarības projektiem, sekot līdzi projektu virzībai un būt pārliecinātiem, ka ziedojums sasniegs mērķi.


Ziedojumu statistika

Šogad

9 643 896.05 €