Seko mums Šodien saziedoti jau 403.69 €

Palīdzība Naurim Gūtmanim

Sirsnīgs paldies visiem ziedotājiem! Operācijai nepieciešamā summa ir saziedota! 

Naurim Gūtmanim ir 43 gadi un raiba slimības vēsture, kas aizsākās 1995.gada 13.augustā, kad viņš autoavārijā guva smagu muguras traumu. Kopš tā laika Naura dzīve radikāli mainījusies. Nauris pārvietojas ratiņkrēslā, pārcietis vairākas operācijas, rehabilitācijas, konsultējies pie dažādiem speciālistiem. Nauris nav bezcerībā nolaidis rokas. Viņa bilancē ir – pabeigtas studijas datora tehniķa un tīklu administrēšanas jomā, bija izveidota ratiņkrēslu remonta darbnīca, kura valsts ekonomisko pārmaiņu dēļ beidza savu darbību 2002. gadā, kā arī reģistrēta, bet diemžēl šķirta laulība un arī pārvarēta atkarība no smagiem pretsāpju medikamentiem.

Nauris ģībdams vingrojis un cīnījies, lai savu stāvokli uzlabotu un atbrīvotos no neciešamajām sāpēm. „Vingroju, slaucīju asaras, dakteris brīnījās, ka neatlaižos. Biju panācis, ka ar prātu spēju izslēgt sāpju sajūtu, taču ķermenis bija šokā no sāpēm kas patiesībā mita iekšā” par savu cīņu ar neciešamajām sāpēm, kā rezultātā viņš pat zaudējis samaņu, stāsta Nauris.

Visādu dzīves līkloču vadīts Nauris nonāca Anglijā. Šobrīd viņš Anglijā papildina savas zināšanas IT jomā, mācās koledžā, ikdienā strādā mājās, remontē datorus. Viņš ir viens no Hempšīras latviešu biedrības dibinātajiem. Viņš arī palīdz cilvēkiem, kuri tikko ieradušies Anglijā. Arī Anglijā viņš meklēja palīdzību pie speciālistiem.

Tomēr īsto risinājumu Nauris atrada Latvijā. Pēc izmisīgiem sāpju cēloņa atklāšanas mēģinājumiem kāds speciālists nozīmēja pilnu muguras daļas magnētisko rezonsansi, ne tikai bojāto vietu izmeklēšanu. Tā rezultātā speciālisti nonāca pie slēdziena par  sāpju cēloni. Ārsts nozīmēja operāciju, kas ir salīdzinoši progresīva metode, kuru praktizē vien dažās klīnikās. Operācija paredz muguras un gūžu nostiprināšanu ar jaunas tehnoloģijas palīdzību. Operācijas izmaksas ir 9960 eiro, kas ir milzīga summa Naurim vienam.  Operācijas izmaksas valsts nesedz.

 „Ir patiesi ļoti grūti dzīvot ikdienā gadiem ilgi paciešot sāpes, īsti neizguļoties un zaudējot dzīves kvalitāti. Galva un rokas man ir kārtībā un man ir liela griba dzīvot, darboties, mācīties un strādāt. Viss, ko pats šādā stāvoklī spēju izdarīt, dzīvei dod jēgu un piešķir pilnvērtības sajūtu, tādēļ cenšos darīt visu ko vien spēju un kas ir manos spēkos.”

Tiklīdz būs līdzekļi operācijas veikšanai Nauris atgriezīsies Latvijā. „Tagad ar esošajām sāpēm arī neesmu spējīgs nosēdēt tik garas stundas, lai visu dienu atrastos darbā, jo apmēram pēc 4-6 stundām ir vajadzīgs atlaisties uz vismaz stundu. Varu jums droši apgalvot, ka tiklīdz kā būšu ticis vaļa no mugura sāpēm tā atgriezīšos Latvijā. Esmu psiholoģiski un morāli noguris būt projām no mājam. Lai vai kā būs, bet gribu atgriezties un nākotnē ceru attālināti administrēt mājas lapu. Līdz ar to ceru, ka spēšu nodrošināt savu dzīvošanu mājas.”

Pēc 18 sāpju gadiem Naurim ir parādījusies cerība. Palīdzēsim Naurim veikt viņam tik svarīgo operāciju, kas var atbrīvot viņu no neciešamajām sāpēm!

Plašāk par Naura dzīvi, cīņu ar slimību var skatīt viņa mājas lapā www.naurisgutmanis.lv.

Ziedot.lv par ziedojumiem neietur nekādu komisijas vai starpniecības maksu. Visa ziedotā nauda 100% apmērā nonāk paredzētajam mērķim. Ziedot.lv administratīvās izmaksas netiek segtas no Jūsu ziedojumiem.

Projekts ievietots portālā 01.04.2014. , noslēgts 10.10.2014. 

Ziedot.lv par ziedojumiem neietur nekādu komisijas vai starpniecības maksu. Visa ziedotā nauda 100% apmērā nonāk paredzētajam mērķim. Ziedot.lv administratīvās izmaksas netiek segtas no Jūsu ziedojumiem.

Citi aktuāli projekti

Palīdzi mazulīšiem izaugt!

Atbalsti rūpju bērniņus!

Atkārtota palīdzība Ingai Duļbinskai - Loginai

Ģimenēm ar bērniem invalīdiem

Par mums

Ziedot.lv ir labdarības organizācija, kas darbojas kopš 2003.gada, sniedzot iespēju privātpersonām un uzņēmumiem palīdzēt līdzcilvēkiem. Ziedot.lv piedāvā ērti un droši ziedot rūpīgi izraudzītiem un pārbaudītiem labdarības projektiem, sekot līdzi projektu virzībai un būt pārliecinātiem, ka ziedojums sasniegs mērķi.


Ziedojumu statistika

Šogad

726 798.78 €