Seko mums Šodien saziedoti jau 2,901.01 €

Palīdzība Matīsam Līmanim

Sirsnīgs paldies visiem ziedotājiem! Nepieciešamā summa ir saziedota un papildus būs iespējams nodrošināt Matīsam rehabilitāciju!

Matīsam ir 17 gadi un viņš novembrī plāno uzsākt mācības Sociālās integrācijas valsts aģentūras skolā, kur apgūs datorzinības. Viņam īpaši padodas angļu valoda un zīmēšana. Brīvajā laikā jaunietis labprāt lasa grāmatas, zīmē, fotografē, spēlē galda spēles, datorspēles, interesējas par automašīnām, dzīvniekiem, vasarā viņam patīk peldēties un makšķerēt, bet zēnam ir vajadzīga palīdzība gandrīz visās gaitās, jo viņš ir smagi slims.

Sešu gadu vecumā dejošanas nodarbībās Matīsam parādījās stipras kāju muskuļu krampjveida sāpes. Veicot ģenētisko analīzi, tika atklāta miopātija. Slimības izpausmes ir muskuļu distrofija, līdz ar to arī mugurkaula deformācija. Uzsākot mācības skolā, slimības izpausmes apkārtējiem gandrīz nebija pamanāmas. Nelielas grūtības sagādāja kāpšana pa trepēm. Garākās pastaigās dodoties viņš nevarēja tikt citiem līdzi. Slimība progresēja, līdz kamēr 12 gadu vecumā Matīss vairs nevarēja paiet un bija nepieciešams ratiņkrēsls.

Slimība progresē, šobrīd muguras deformācija ir vairāk kā 40%, sēdēt bez balsta vispār nav ieteicams, jo pie vēl lielākas deformācijas tiek saspiesti iekšējie orgāni, kas ir bīstami dzīvībai. Matīsam Latvijā izgatavotas korsetes nav devušas rezultātus, mugura turpina deformēties. Matīss kopā ar vecākiem devās pie speciālista Igaunijā, kurš atzina, ka korsete vairs nederēs stiprās deformācijas dēļ un ieteica muguras balstu. Kvalitatīvs muguras balsts nodrošinātu Matīsa dzīves kvalitāti un iespēju piepildīt nākotnes ieceres, kā arī aizkavētu muguras tālāko deformāciju, kas ir ļoti svarīgs faktors kopējam veselības stāvoklim. Lai lietotu šo muguras balstu vecāki paši iegādāsies speciālus ratus, kuri ir piemēroti muguras balstam.

Matīsa ģimenei šādu līdzekļu nav, tādēļ ģimene lūdz līdzcilvēku atbalstu.

Muguras balsta izgatavošana Ortoosimeister Tallinā izmaksā 4389.98 eiro, no kuriem 507.08 eiro jau ir pieejami no 2015.gada saziedotās, bet vēl neizmantotās summas. Līdz ar to no ziedotājiem tiek lūgts 3882.90 eiro.

Palīdzēsim Matīsam!

Projekts ievietots portālā 29.09.2017

Projekts noslēgts 24.10.2017

Ziedot.lv par ziedojumiem neietur nekādu komisijas vai starpniecības maksu. Visa ziedotā nauda 100% apmērā nonāk paredzētajam mērķim. Ziedot.lv administratīvās izmaksas netiek segtas no Jūsu ziedojumiem.

Citi aktuāli projekti

Palīdzība Katrīnai Gropei

Sarunu festivāls LAMPA

Mazās sirsniņas Ziemassvētkos

Ģimenēm ar bērniem invalīdiem

Par mums

Ziedot.lv ir labdarības organizācija, kas darbojas kopš 2003.gada, sniedzot iespēju privātpersonām un uzņēmumiem palīdzēt līdzcilvēkiem. Ziedot.lv piedāvā ērti un droši ziedot rūpīgi izraudzītiem un pārbaudītiem labdarības projektiem, sekot līdzi projektu virzībai un būt pārliecinātiem, ka ziedojums sasniegs mērķi.


Ziedojumu statistika

Šogad

1 128 312.85 €