Seko mums Šodien saziedoti jau 400.00 €

Palīdzība Matīsa Parcāna ģimenei

Matīsam ir 15 gadi, viņš ir vienīgais bērns ģimenē. Zēns piedzima priekšlaicīgi, skābekļa trūkums izraisīja galvas smadzeņu bojājumus. Matīsam ir bērnu cerebrālā trieka, viņš tikai nedaudz spēj pārvietoties pats, viņam ir grūtības ar uztveri, viņš nerunā. Lai arī Matīss jau ir pusaudzis, viņam vajadzīga pastāvīga uzraudzība un palīdzība ik brīdi. Ikdienā par Matīsu rūpējas mamma, Matīsa tētis strādā. Ģimene dzīvo Rīgā. 

“Mūsu ģimenē nav tādu cilvēku, kuri varētu mums ar vīru palīdzēt pieskatīt bērnu gadījumos, kad ir nepieciešamība apmeklēt ārstu, aiziet uz veikalu, nokārtot dažādas formalitātes valsts iestādēs. Tāpat arī aiziet uz frizētavu, kopā iziet uz kādu pasākumu, teātri vai koncertu. Visa mūsu dzīve tiek pakārtota dēla vajadzībām “, stāsta Matīsa mamma Maija. Tā kā ārpus mājas Matīss var pārvietoties tikai riteņkrēslā, tad daudzos gadījumos nav iespējams viņu paņemt līdzi. Ziemas mēnešos ir pavisam grūti, jo sniegoto ielu dēļ pārvietoties ir praktiski neiespējami. Tādēļ ģimenes ikdienā ļoti svarīga ir auklītes palīdzība. " Auklīte Dina ir Matīsa sargeņģelis jau 3 gadus.  Īpašajiem  bērniem ir ļoti attīstīta intuīcija. Tāpēc viņi nesadarbosies ar cilvēku kuram neuzticas un nejūt saikni. Dina  prot atrast kopīgu valodu ar mūsu dēlu, ieinteresēt puisi darboties pašam. Palīdz apgūt sadzīvei nepieciešamās iemaņas, " stāsta Matīsa mamma.    

“Bērna aprūpe prasa daudz spēka gan fiziski, gan morāli. Šādiem bērniem ir grūti atrast aprūpētāju, jo ne katrs grib un var veikt tādu darbu. Mums ar lielām grūtībām izdevās atrast ļoti sirsnīgu, godīgu un uzticamu cilvēku. Viņas atbalsts mums nozīmē ļoti daudz. Mēs vienu reizi nedēļā bez raizēm par bērnu varam iziet no mājas, lai pārslēgtu domas un sakārtotu elementāras lietas, kuras ar bērnu kopā nav iespējams paveikt”,  pateicībā atzīst Matīsa mamma Maija.

Atlikumā no iepriekš saziedotā 2019. gadam pietiks 7 mēnešu auklītes darba apmaksai. Matīsa ģimene lūdz palīdzību dēla aprūpē vismaz vienu dienu nedēļā. 256 eiro, ietverot pašnodarbinātas personas nodokļus, ir maksa par 32 darba stundām ik mēnesi, ko veic auklīte, kas izgājusi speciālo smagi slimu bērnu aprūpes apmācību projekta "Mīļā auklīte" ietvaros, ko īsteno Ziedot.lv un Invalīdu un viņu draugu apvienība "Apeirons".

Palīdzēsim Matīsa ģimenei!

Projekts ievietots portālā 30.11.2018

Projekts noslēgts 31.12.2019

Ziedot.lv par ziedojumiem neietur nekādu komisijas vai starpniecības maksu. Visa ziedotā nauda 100% apmērā nonāk paredzētajam mērķim. Ziedot.lv administratīvās izmaksas netiek segtas no Jūsu ziedojumiem.

Citi aktuāli projekti

DOD PIECI 2021

Smagi slimu cilvēku atbalstam

Palīdzība Darinai Ivanovai

Palīdzi mazulīšiem izaugt!

Par mums

Ziedot.lv ir labdarības organizācija, kas darbojas kopš 2003.gada, sniedzot iespēju privātpersonām un uzņēmumiem palīdzēt līdzcilvēkiem. Ziedot.lv piedāvā ērti un droši ziedot rūpīgi izraudzītiem un pārbaudītiem labdarības projektiem, sekot līdzi projektu virzībai un būt pārliecinātiem, ka ziedojums sasniegs mērķi.


Ziedojumu statistika

Šogad

1 907 804.38 €