Seko mums Šodien saziedoti jau 946.00 €

Palīdzība Martas Mateikas aprūpei

Sirsnīgs paldies visiem ziedotājiem, nepieciešamā summa ir saziedota! Papildus saziedotie līdzekļi ļaus sniegt palīdzību ilgāku laiku. 

Martai no Kuldīgas novada Kurmāles pagasta ir 4 gadiņi. Meitenītei kopš dzimšanas ir reta un ļoti smaga diagnoze – Vesta sindroms, kam seko vesela virkne papildus. Martai ir fiziskās attīstības traucējumi, viņa netur galviņu, nesēž, nestaigā. Viņa ir guļoša, tiek barota caur gastrostomu ar speciālu piena maisījumu. Martai ir problēmas ar elpošanu, tāpēc pastāvīgi saņem skābekli no skābekļa koncentratora, elpošanas sistēmā uzkrājas sekrēts, kas pēc nepieciešamības ir jāatsūc ar sekrēta atsūcēja sūkni. Meitenei ir smagi garīgās attīstības traucējumi, viņa ir pilnībā jāaprūpē un nepārtraukti jāpieskata.

Marta dzīvo divatā ar mammu Agati, kas par viņu nepārtraukti rūpējas. Lielākais palīgs ir vectēvs, kas ik nedēļu mēro 100 km lielu attālumu, lai palīdzētu Martas mammai ar meitas pieskatīšanu. Vectēvs ir apmācīts cilvēks, kam mamma var uzticēt smagi slimo meitiņu. Palīdzība galvenokārt ir nepieciešama, lai mamma varētu katru piektdienu un sestdienu doties uz mācībām Rīgā. Vectēvs pēc nepieciešamības pieskata bērnu arī citās reizēs, piemēram, dod mammai iespēju iziet no mājas, doties uz veikalu, aptieku, ārsta, palīdz ar meitiņas aprūpi, piemēram, nomazgāt.

Martas mamma lūdz palīdzību meitas aprūpē vismaz vienu dienu nedēļā. 256 eiro, ietverot pašnodarbinātas personas nodokļus, ir maksa par 32 darba stundām ik mēnesi, ko veic auklīte, kas izgājusi speciālo smagi slimu bērnu aprūpes apmācību projekta "Mīļā auklīte" ietvaros, ko īsteno Ziedot.lv un Invalīdu un viņu draugu apvienība "Apeirons".

Palīdzēsim Martas ģimenei!

Projekts ievietots portālā 16.10.2019

Projekts noslēgts 07.11.2019

Ziedot.lv par ziedojumiem neietur nekādu komisijas vai starpniecības maksu. Visa ziedotā nauda 100% apmērā nonāk paredzētajam mērķim. Ziedot.lv administratīvās izmaksas netiek segtas no Jūsu ziedojumiem.

Citi aktuāli projekti

Stiprāki kopā!

Ergoterapija bērniem ar kustību traucējumiem

Es apņemos

Piepildi bērniņa sapni!

Par mums

Ziedot.lv ir labdarības organizācija, kas darbojas kopš 2003.gada, sniedzot iespēju privātpersonām un uzņēmumiem palīdzēt līdzcilvēkiem. Ziedot.lv piedāvā ērti un droši ziedot rūpīgi izraudzītiem un pārbaudītiem labdarības projektiem, sekot līdzi projektu virzībai un būt pārliecinātiem, ka ziedojums sasniegs mērķi.


Ziedojumu statistika

Šogad

589 534.13 €