Seko mums Šodien saziedoti jau 25.00 €

Palīdzība Martai Berģei

Marta ir 9 gadus veca sirsnīga, draudzīga un mīļa meitene. Meitenei piedzimstot, tika konstatēta smaga diagnoze - spina bifida, iekšējā hidrocefālija.

Šobrīd līdzās visām citām šīs diagnozes blaknēm, vissvarīgākais ir pārvietošanās grūtības. Meitene pārvietojas gāzelīgā gaitā, ar citu palīdzību un pieturoties. Marta ir pārdzīvojusi trīs operācijas un ļoti daudz dažādu pārbaužu, par ko pati vienmēr saka - ja kaut kas sāp vai apbēdina sirsniņu, nedomā par to un centies aizmirst.

Martai ļoti patīk zīmēt. Ļoti mīl rūpēties par kaķiem, tāpēc mājās ir pašai savs kaķēns. Mīl rūpēties par mammu un mazo māsiņu, kuru vēlētos kādreiz paņemt rokās un pašūpot kā to var izdarīt lielā māsa, bet šobrīd ierobežotās staigāšanas, līdzsvara problēmu dēļ, tas ir tikai sapnis. Šogad Marta pabeidza 2.klasi. Skola ir smags periods gan fiziskās, gan psiholoģiskās slodzes ziņā. Skolā Marta pārsvarā pārvietojas ratiņkrēslā. Skola Martai ir izaicinājums katru dienu, jo skola līdz galam nav pielāgota, ir daudz kāpņu un attālumi starp telpām ir lieli priekš Martas. Meitenei patīk skolā, bet ļoti pārdzīvo, ka nespēj tikt citiem bērniem līdz un nevar piedalīties sporta nodarbībās. Martai bieži patīk iztēloties un sapņot par nākotni, kāda viņa būtu, ja varētu staigāt, skriet, dejot, būt kā visi veselie cilvēki.  

Bez ortozēm nav iespējams pārvietoties un, ja ir jāpārvietojas, tas rada risku pēdu, potīšu, ceļu un gūžu deformācijai. Šobrīd Martai esošās ortozes nav piemērotas un nespēj pildīt nepieciešamās funkcijas, pārvietošanās ir izteikti apgrūtināta un prasa no meitenes lielu fizisku piepūli. Tādēļ Martai ir nepieciešamas abu kāju cieto ceļu-potīšu-pēdu ortozes ar Carbo Spring (ogļšķiedru) atsperi un atbilstoši apavi katrai sezonai. To izmaksas sastāda 8481 eiro, daļu summas 2500 eiro apmērā apmaksās valsts. Martas ģimenei pašiem jāmaksā 5981 eiro, taču viņiem šādas naudas nav, tādēļ viņi lūdz līdzcilvēku palīdzību.

Palīdzēsim Martai!

Projekts ievietots portālā 24.07.2019

Projekts noslēgts 17.08.2019

Ziedot.lv par ziedojumiem neietur nekādu komisijas vai starpniecības maksu. Visa ziedotā nauda 100% apmērā nonāk paredzētajam mērķim. Ziedot.lv administratīvās izmaksas netiek segtas no Jūsu ziedojumiem.

Citi aktuāli projekti

Mazo sirsniņu cerības

Es apņemos

Atbalsti rūpju bērniņus!

Rūpju bērnu māmiņām

Par mums

Ziedot.lv ir labdarības organizācija, kas darbojas kopš 2003.gada, sniedzot iespēju privātpersonām un uzņēmumiem palīdzēt līdzcilvēkiem. Ziedot.lv piedāvā ērti un droši ziedot rūpīgi izraudzītiem un pārbaudītiem labdarības projektiem, sekot līdzi projektu virzībai un būt pārliecinātiem, ka ziedojums sasniegs mērķi.


Ziedojumu statistika

Šogad

731 158.70 €