Seko mums Šodien saziedoti jau 115.00 €

Palīdzība Laurim Jankovskim

Laurim no Aizkraukles ir 20 gadi. Puisis kopš bērnības cieš no bērnu cerebrālās triekas, kas izpaužas kā kustību traucējumi kājās un gūžās - ilgu laiku pārvietošanās bija iespējama tikai ceļos saliektām kājām, tupus stāvoklī.

Laura dzīves laikā ir ieguldītas milzu pūles viņa veselības uzlabošanā. Laurim Latvijā tika veiktas vairākas operācijas. Diemžēl tās nedeva vēlamo uzlabojumu. Pirms 4 gadiem ģimene pieņēma lēmumu turpmāko Laura ārstniecību veikt Minhenes ortopēdiskajā klīnikā, kas pielieto jaunākās ortopēdijas tehnoloģijas. Pateicoties ziedotāju atbalstam, Laurim veiktas 3 apjomīgas un ļoti sarežģītas operācijas. Viņš pārcietis smagu atveseļošanās posmu un intensīvu rehabilitāciju.

Lauris uzskata, ka šobrīd, salīdzinot ar pēdējiem 7 gadiem, viņa stāvoklis ir viskvalitatīvākajā līmenī. Lai arī lielu attālumu veikšanai jāizmanto palīglīdzekļi, tomēr tagad kājas ir taisnas un patvaļīgi neliecās, kauli nedeformējas, ceļu locītavas nedilst. Kājas nenogurst tik ātri kā kādreiz, muskuļiem ir iespēja lēnām attīstīties. Ir iespējams izpildīt tādus vingrojumus, kādi līdz šim nebija iespējami, piemēram, braukt ar trīsriteni vai izmantot mehānisko trenažieri, šādi iespējams efektīvi virzīt attīstību tālāk.

Šovasar, konsultējoties ar Minhenes klīnikas ārstu tika konstatēts, ka virs labā ceļgala locītavas esošās lielās skrūves savu darbu ir paveikušas, kauls ir saaudzis, implants ir ieaudzis kaulā. Tā kā šīs skrūves ir garas un tās no abiem galiem skar labās kājas malas, tās no iekšpuses rada kairinājumu uz ādu, radot lieku spastiku, lielu jūtību, nepatīkamas sajūtas, dažreiz nelielas sāpes. Tādēļ šajā brīdī skrūves savu funkciju ir paveikušas un tās jāņem ārā. Klīnikas speciālisti pieņēmuši lēmumu, ka jāveic pēdējā, noslēdzošā operācija, kuras laikā tiks izņemtas skrūves un pielietota jauna, ASV speciālistu radīta, metode spastikas mazināšanai.

Paralēli intensīvajam ārstēšanās procesam, Lauris ar labām un teicamām sekmēm pabeidza vidusskolu, mācību laikā paspēja piedalīties olimpiādēs. Viņam padevās vēsture un dabaszinības. Vidusskolas veiksmīga pabeigšana un salīdzinoši labās pārvietošanās spējas ir ļāvušas pieņemt ļoti drosmīgu lēmumu. Šoruden Lauris uzsāka bioloģijas studijas Daugavpils Universitātē. Lauris ir stājies pretī lielam dzīves izaicinājumam. Viņš apzinās, ka viegli nebūs, bet ir vērts riskēt, lai iespējams, būtu vēl lielāku soli tuvāk pēc iespējas labākai un kvalitatīvākai dzīvei.

Lauris jau ir sasniedzis vairākus savus uzstādītos mērķus, un tas ir izdevies pateicoties, lielajam un tik svarīgajam, līdzcilvēku atbalstam. Sasniedzot iepriekš uzstādītos, rodas jauni mērķi, piemēram, universitātes pabeigšana, labi apmaksāta darba iegūšana, Lauris gribētu iegūt arī autovadītāja apliecību. Lai šo visu sasniegtu, Laurim ir veiksmīgi jānoslēdz ārstniecība Minhenes klīnikā, jo šī konstrukciju izņemšanas operācija, būs pēdējā. Tad būs izdarīts viss iespējamais, kas var uzlabot Laura pārvietošanās spējas.

Operācija maksā 13 149 eiro. Lauris lūdz līdzcilvēku palīdzību, jo šādu summu Laura ģimene nespēj sakrāt, ceļa naudu un uzturēšanās izdevumus segs ģimene paši. Laura ģimenē ir 5 cilvēki. Laura mazā māsa šogad mācās jau 5. klasē, bet lielais brālis strādā un turpina mācības RTU.

Palīdzēsim Laurim!

Projekts ievietots portālā 27.11.2017

Projekts noslēgts 16.12.2017

Ziedot.lv par ziedojumiem neietur nekādu komisijas vai starpniecības maksu. Visa ziedotā nauda 100% apmērā nonāk paredzētajam mērķim. Ziedot.lv administratīvās izmaksas netiek segtas no Jūsu ziedojuma.

Citi aktuāli projekti

Ukrainas bēgļu atbalstam

Gaismas ceļš Donbasam

Nabadzīgām ģimenēm ar bērniem

Ukrainas cilvēkiem!

Par mums

Ziedot.lv ir labdarības organizācija, kas darbojas kopš 2003.gada, sniedzot iespēju privātpersonām un uzņēmumiem palīdzēt līdzcilvēkiem. Ziedot.lv piedāvā ērti un droši ziedot rūpīgi izraudzītiem un pārbaudītiem labdarības projektiem, sekot līdzi projektu virzībai un būt pārliecinātiem, ka ziedojums sasniegs mērķi.


Ziedojumu statistika

Šogad

3 102 062.03 €