Seko mums Šodien saziedoti jau 0.00 €

Palīdzība Kirila Zjabrikova aprūpē

Kirils ir jauks 15 gadus vecs zēns no Rīgas. Kopš bērnības viņam ir autisms, vidēji smaga garīgā atpalicība, runas attīstības traucējumi, uzvedības traucējumi. Ikdienā zēnam nepieciešama īpaša aprūpe un pieskatīšana viņa funkcionālo un attīstības traucējumu dēļ. Mamma Jūlija viena rūpējas par Kirilu un viņa 6 gadus veco māsiņu.

Neskatoties uz regulāru rehabilitāciju, lai Kirila stāvokli uzlabotu, zēna uzmanība joprojām ir nenoturīga, valoda nepietiekama, komunikācijai ar apkārtējiem sarežģīta, zēns ir nemierīgs un hiperaktīvs. Kirils var pēkšņi skriet prom, vai nokrist zemē kādu negaidītu vai neierastu situāciju dēļ. Arī sabiedriskajā transportā ar zēnu pārvietoties nav iespējams, viņam ir paaugstināta sensorā jutība. Vizuālie, audiālie, taktilie, telpiskie kairinātāji izraisa nervu sistēmas pārslodzi, kā rezultātā viņam var sākties panikas lēkme – viņš var sākt kliegt vai krist zemē. Kirilam ir nepieciešama pastāvīga pieskatīšana gan mājās, gan skolā. Sensorās pārslodzes un apgrūtinātas komunikācijas dēļ Kirilam ir noteikts saudzējošs skolas apmeklējuma režīms – tikai 3 dienas nedēļā. Nesen Kirils iemācījās braukt ar trīsriteni.

Ģimenei ir savs sargeņģelis – auklīte, kura spēj parūpēties par smagi slimo zēnu un dod mammai iespēju pavadīt laiku ar Kirila māsiņu, aiziet uz veikalu vai pie ārsta. Pagājušajā vasarā, tikai pateicoties auklītes atbalstam, ģimene varēja kopīgi baudīt vasaras priekus pie jūras. Ar diviem bērniem mammai ir grūti iet uz veikalu vai pastaigā, īpaši pie ūdens. Kirila stāvoklis var negaidīti mainīties, tādēļ ir labi, ja līdzās ir auklīte, kas var palīdzēt.

Kirila ģimene lūdz arī turpmāk palīdzību dēla aprūpē vismaz vienai dienai nedēļā. 256 eiro, ietverot pašnodarbinātas personas nodokļus, ir maksa par 32 darba stundām ik mēnesi, ko veic auklīte, kas izgājusi speciālo smagi slimu bērnu aprūpes apmācību projekta "Mīļā auklīte" ietvaros, ko īsteno "Ziedot.lv" un invalīdu un viņu draugu apvienība "Apeirons".

Plašāku stāstu par Kirila ģimeni lasiet DELFI.

Palīdzēsim Kirila ģimenei!

Projekts ievietots portālā 29.11.2019

Projekts noslēgts 14.01.2020

Ziedot.lv par ziedojumiem neietur nekādu komisijas vai starpniecības maksu. Visa ziedotā nauda 100% apmērā nonāk paredzētajam mērķim. Ziedot.lv administratīvās izmaksas netiek segtas no Jūsu ziedojumiem.

Citi aktuāli projekti

Palīdzība Markusam Ļebedevam

Ergoterapija bērniem ar kustību traucējumiem

Mazo sirsniņu cerības

Mazajiem pacientiem SUPERVAROŅA TĒRPS

Par mums

Ziedot.lv ir labdarības organizācija, kas darbojas kopš 2003.gada, sniedzot iespēju privātpersonām un uzņēmumiem palīdzēt līdzcilvēkiem. Ziedot.lv piedāvā ērti un droši ziedot rūpīgi izraudzītiem un pārbaudītiem labdarības projektiem, sekot līdzi projektu virzībai un būt pārliecinātiem, ka ziedojums sasniegs mērķi.


Ziedojumu statistika

Šogad

731 133.70 €