Seko mums Šodien saziedoti jau 3,102.00 €

Palīdzība Kārļa Leo Šmita aprūpē

Kārlim ir 7 gadi. Kārlis ir īpašs bērniņš – viņam ir autisms. Kārlis nerunā, daļēji sazinās ar žestiem, ar rociņu norāda uz vajadzīgo vai interesējošo. Speciālā apmācība pēc PECS sistēmas pagaidām nav sekmējusies ar panākumiem, komunikācijas grūtības bieži rezultējas autoagresijā. Kārlim ir ļoti augsta jūtība pret skaņu. Augstu frekvenču skaņas Kārlim izraisa bailes un nepatiku, tādēļ zēnam grūti atrasties telpā kopā ar citiem maziem bērniem, arī publiskās telpās Kārlis var būt tikai klusākos stūros. Publiskus pasākumus skaņas dēļ apmeklēt nav iespējams, grūtības apmeklēt bērnudārzu un bērnu rotaļu laukumus. Skaņu slāpējošās austiņas Kārlis neļauj valkāt. 

Kārlim ir lielāks, 10 gadus vecs brālis, kurš palīdz un atbalsta mazo brāli viņa grūtībās. Kad ģimene saprata, ka Kārlis nevar apmeklēt bērnudārzu aizsākās auklīšu meklēšana, lai vecāki varētu strādāt. Diemžēl auklītes meklējumi beidzās nesekmīgi, auklītes nebija gatavas pieskatīt bērnu ar īpašām vajadzībām.

Ģimene vērsās pēc palīdzības Invalīdu un viņu draugu apvienībā Apeirons, kas īsteno specializēto auklīšu programmu ģimenēm ar bērniem ar īpašām vajadzībām " Mīļā auklīte". Tādā veidā mazais Kārlis iepazinās ar auklīti Līvu, abi uzreiz sadraudzējās, Līva piekrita uzņemties auklītes pienākumus. " Mums ir izveidojusies lieliska sadarbība ar auklīti Līvu, bērns ir viņu iemīļojis, viņi labi saprotas. Līva nāk pirmdienās un izved Kārli uz rotaļu laukumiņiem, abi kopīgi klausās mūziku un apgūst ikdienai nepieciešamās pašaprūpes iemaņas, " priecīga stāsta Kārļa māmiņa. 

256 eiro, ietverot pašnodarbinātas personas nodokļus, ir maksa par 32 darba stundām ik mēnesi, ko veic auklīte, kas izgājusi speciālo smagi slimu bērnu aprūpes apmācību projekta "Mīļā auklīte" ietvaros, ko īsteno Ziedot.lv un Invalīdu un viņu draugu apvienība "Apeirons".

Kārļa ģimene lūdz palīdzību auklītes apmaksai gada garumā. Palīdzēsim Kārlim!

Projekts ievietots portālā 15.12.2019

Projekts noslēgts 31.12.2020

Ziedot.lv par ziedojumiem neietur nekādu komisijas vai starpniecības maksu. Visa ziedotā nauda 100% apmērā nonāk paredzētajam mērķim. Ziedot.lv administratīvās izmaksas netiek segtas no Jūsu ziedojumiem.

Citi aktuāli projekti

Palīdzi Covid-19 ārkārtējā situācijā!

Rūpju bērnu māmiņām

Atbalsti rūpju bērniņus!

Palīdzi bērniem staigāt!

Par mums

Ziedot.lv ir labdarības organizācija, kas darbojas kopš 2003.gada, sniedzot iespēju privātpersonām un uzņēmumiem palīdzēt līdzcilvēkiem. Ziedot.lv piedāvā ērti un droši ziedot rūpīgi izraudzītiem un pārbaudītiem labdarības projektiem, sekot līdzi projektu virzībai un būt pārliecinātiem, ka ziedojums sasniegs mērķi.


Ziedojumu statistika

Šogad

72 780.21 €