Seko mums Šodien saziedoti jau 2,225.90 €

Palīdzība Ivetai un Artūram Miglāniem

Ivetai ir 38 gadi, bet viņas brālim Artūram ir 35 gadi. Abi kopš bērnības pārvietojos tikai ratiņkrēslā, jo slimo ar retu, progresējošu slimību - spinālo muskuļu atrofiju, kas izpaužas kā progresējošs muskuļu vājums. Abi dzīvo kopā ar vecākiem lauku mājās Daugavpils novada Vaboles pagastā. Netālu dzīvo vecākais brālis ar savu ģimeni.  Mamma strādāja par skolotāju, bet tētis bija ugunsdzēsējs, tagad abi ir pensionāri. Pateicoties ģimenes, radu un draugu pūlēm, māsa un brālis ir aprūpēti, nejūtas ierobežoti vai atstumti.

Iveta ir dzīvespriecīga, viņai patīk daba, mūzika, kino un tikšanās ar draugiem. Iveta stāsta, ka agrāk nedaudz gleznoja, bet progresējošās slimības dēļ to vairāk nespēj, bet, pateicoties datoram un internetam, viņa apguva datorgrafiku, veido 3D un 2D darbus. Arī brālis ir pievērsies 3D modelēšanai, video un foto apstrādei, bet vasarā maksimāli daudz laika cenšas pavadīt ārā.

Laikam ejot un slimībai progresējot, tā lika par sevi manīt arvien biežāk. Parādījās grūtības sēdēt, parādījās sāpes mugurā un plecos, bez spilvenu pielikšanas sānos Iveta un Artūrs vairs nevarēja nosēdēt. Spilveni ratiņkrēslā neturējās stabili un bija risks izslīdēt no ratiem.

Šobrīd Ivetai un Artūram pienākusi rinda daļēji valsts apmaksātiem jauniem elektriskajiem ratiņkrēsliem. Maksu par galvas un kāju balstiem, kā arī regulējamu muguras atzveltni viņi apmaksās no savām iekrātajām invaliditātes pensijām, bet papildus viņiem ieteiktas individuālas sēdēšanas sistēmas. Vienas sistēmas izveide un pielāgošana izmaksā 1347,60 eiro. Divas sistēmas kopā 2695,20 eiro. Šādu līdzekļu ģimenei nav, tādēļ viņi lūdzu palīdzību.  

Sēdēšanas sistēmas nepieciešamas ratiņkrēslu sēžas daļai un kājām, kas veidotu balstu mugurai. Sistēmā paredzēts risinājums ērtākai iekļūšanai un izkļūšanai no ratiņkrēsla. Muguras un iegurņa leņķis sistēmai tiks samazināts par 10 grādiem, lai mazinātu deformāciju attīstīšanos.
Sistēmas pielietošana atvieglos ikdienas sēdēšanu ratiņkrēslā un ļaus izturēt tālākus braucienus. Artūrs un Iveta sapņo reiz nokļūt līdz jūrai un ieraudzīt to beidzot ar savām acīm.

Palīdzēsim Ivetai un Artūram!

Projekts ievietots portālā 30.08.2021

Projekts noslēgts 06.09.2021

Ziedot.lv par ziedojumiem neietur nekādu komisijas vai starpniecības maksu. Visa ziedotā nauda 100% apmērā nonāk paredzētajam mērķim. Ziedot.lv administratīvās izmaksas netiek segtas no Jūsu ziedojumiem.

Citi aktuāli projekti

Palīdzība dzīvniekiem

Uzzināt vairāk

Palīdzība Inai Jansonei

Piepildi bērniņa sapni ar City Bee

Palīdzība Gustavam Vanagam

Par mums

Ziedot.lv ir labdarības organizācija, kas darbojas kopš 2003.gada, sniedzot iespēju privātpersonām un uzņēmumiem palīdzēt līdzcilvēkiem. Ziedot.lv piedāvā ērti un droši ziedot rūpīgi izraudzītiem un pārbaudītiem labdarības projektiem, sekot līdzi projektu virzībai un būt pārliecinātiem, ka ziedojums sasniegs mērķi.


Ziedojumu statistika

Šogad

1 422 380.21 €